Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Kortexo

Lovecraft ve slušné formě s dobrým obsazením a skvělým koncem, kéž by něco takového šlo vidět v televizi... ()

Olafsson

Je to takovej osmdesátkovej horor s dobrejma praktickejma efektama a dějem kterej jsem vůbec nepochopil. Já prostě nevim o co tam šlo, co je co a kdo je kdo a jaká byla vlastně pointa, pokud vůbec nějaká byla. Je pto prostě splácanina všeho možnýho, i tak to ale koukatelný je. ()

Facerr

Chjo, to jsem si zase naběh. Narozdíl od hororů, kde zůstává jen u náznaků a bubáci jsou celou dobu jen schovaný někde ve skříni, pod postelí, nebo ve stínech, tady se ukazují docela hojně. JENŽE lovecrafťácký peklo je naprostý zmatek, který stěží dává smysl. Vlastně tady jen koukáte na to, jak někdo někam vleze, něco se na něj přiřítí, on na to vystřelí a ono ho to sežere, nebo přehodí do jiný dimenze. Prostě běs:/ ()

predator.1

55% děláte si prdel? Většina odpadu zde si zaslouží i třeba 45%, ale odpady atakují hranici 60% !!!!! ČSFD - česko slovenská fatální debilita je vystihující pro tento diskuzní web, protože jinak než diskuze tohle ani nazvat nejde. A jestli jste tomu dávali hodnocení jen kvůli tomu, že tento odpad sehnal někde jednu první cenu a jedno druhé místo, tak mi to promiňte, ale jste divní. Tento web má informovat o filmu a ne o tom, kde jaké dítě tomu flákne podle traileru nebo plakátu šílené hodnocení ()

Veto_01

Tak z tohole mi vstávali chlupy I na chlupech. Dlouho jsem neviděl tak atmosferický horror plný krve a poctivě udělaných monster. Dost mi to připomínalo díla Lovecrafta a Barkera a tím líp. Rozhodně DOPORUČUJI ()

J.Mayen

Docela solidni slepenina Hellraisera a Veci, jen mi tu chybel Pinhead a Kurt s plamenometen. Prekvapive prijemna podivana, kde se ale neslo nevsimnout rychlych zaberu na nekvalitni zpracovani monster,ale i tam, ja byl prekvapen, prijemne. ()

Nikolas__

The Void je vážně blízko být dobrým, zajímavých filmem. Takhle mám jen pocit že se shoduji se zdejším hodnocením, protože mě ten film zkrátka vůbec nebavil, postavy mi přišly směšné, herci mě nebavili a co je nejhorší - prostě jsem se nebál ani ň, o napětí se ani bavit nehodlám uff. Každopádně k věcem co se mi líbily, myslím si že hlavně kamera, dialogy byly taky ok a design monster super. Jen se skoro neobjevovali, pro mi to přišlo ještě více k ničemu než to asi doopravdy. Závěrečná scéna stojí za to, ta je fakt výborná a trošku mi vybarvila tenhle jinak průměrný film. ()

Tomko87

Adaptácie Lovecraftovských diel nieje veľa. No za to je naprieč rokmi veľa , veľa inšpirácií. Toto je jedna z nich. Aby toho nebolo málo, tvorcovia tam primiešali niečo z pera Clive Barkera, a boha Johna Carpentera. Celkovo je to výborné béčko s extrémnou atmosféru. Triky síce dosť krívajú, no vynahradzujú to riadnymi gore efektmi. Už aby sa niekto podujal na čisto Lovecraftovké diela. Cthulhu čakám ťa .. ()

FOndra

Velmi slibný rozjezd! Pak ale dlouhá doba ničeho. Teda spíš "nicoty". Ke konci je zas informací tolik, že jsem přestal chápat čím ten film chce vlastně být? Všeho moc škodí :) ()

hony23

Příběh veskrze debilní, ale to u hororů bývá často. Mnohem horší je, že to nemá ani atmosféru, chybí alespoň jeden sympaťák, kterému by se dalo fandit a pokud jde o brutalitu a gore scény, tak pouze šedý průměr. ()

Saxos

To byla prča. Kam se hrabe vetřelcová Ríplejová. V záři blikající zářivky si dva dřevorubci poradí se svačícím hnusákem. Pár mrtvol, k tomu proběhne dalších spousta víc než divných věcí, a paninka se pohorší nad kuřákem v místnosti. Kde to asi chytla. Ona se vlastně zastala těhotné náctiletky. Ještě, že jí pokračující děj vše objasní. Místního šerifa, chudáka, jen tak tak zachrání felčar, specialista, před jistou smrtí, když mu nějaký KKK udělal žabikuchem bypassovou obřízku. Šerif samozřejmě hned skotačí, jak znovuzrozený a (skoro) všechny zachrání. Hezkou dcerku si pan doktor pořídil. Pokus na homo sapiens se mu nějak vymkl z ruky. I když nejzajímavější je, že probíhající události nikoho z aktérů až zas tam moc nepřekvapí. ()

Emperor1

Hned od začátku filmu svižné tempo, příjemně temný sci-fi příběh s mystickým přesahem, vlastně ani nevím, jestli jsem to všechno správně pochopil, případně jestli tvůrci tak nějak neslátali všechno možné dohromady, ale to je jedno, celkový dojem je dobrý ... ()

Kushina

Taková blbost. Nejdříve to vypadalo na horor typu texaský masakr motorovou pilou, ale pak typu ku klux klan a nakonec příšery a jiné dimenze a rituály... Na mě to bylo přeplácané bez vysvětlení . 35% ()

tele.kom

Vizuálně skvělá pocta Lovecraftovi. Dost to ale celé sráží naprosto strašně herecké výkony a nezajímavé postavy. ()

Kosi..

No, od začátku do konce mi to přišlo, jako kdyby to natočil sám Carpenter - a to samozřejmě myslím jako pochvalu. Škoda toho nedotaženýho konce, jinak by to bylo za 5. "Starless Night" by Jeremy Gillespie. ()

Ondrew

Neviem ci som pozeral iny film, nez zopar tunajsich exotov, no pre mna je The Void jednym z najlepsich hororov za poslednych par rokov. Autori zobrali diela Lovecrafta, Barkera, Lumleyho a Carpentera, poriadne zamiesali a naservirovali nam brutalne vyzivny koktejl. Najdeme tu kopec chapadiel, neludskych krvavych odpornosti, slizu a, samozrejme, cvachtania, ktore predsa nesmie chybat. To vsetko zabalene do paradneho obradneho habitu kozmickeho desu, takze atmosfera je vskutku husta. Samostatnu kapitolu tvori hudba a vizualne efekty. Uz dlho ma nepotesili tak poctive gore masky, ako tu. Co viac dodat? Darmo, vek Velkeho Cthulhu sa blizi... 85%. ()

exlax

To je ale trefný název, nestalo se tam totiž vůbec nic. Co se ale musí uznat je technická zvládnutost a v první třetině ještě inteligentní děj. Jeden z těch filmů, co dobře začne, ale vede do nikam. ()

Easykill

"Když zajdu pro tu brokovnici, tak si ji nechám!" -"Absolutně." "Abso kurva! lutně!" Co se stane, když se v jedné útulné nemocnici náhodou sejde banda lidí, kteří i když nechtějí musí spolu čelit "konci světa"? Ano, asi přesně tohle nebo něco dost podobného. Musím říct, že na béčko je to pořád obstojně dobrý. Co na the void cením nejvíc jsou především efekty a masky! Staré, poctivé práce není nikdy dost! Gore je taky dost v pohodě i když ho není až tak moc. O hereckých výkonech nemá smysl se bavit. Jde o komorní záležitost, která zasahuje do více žánrů. Také otevírá okénko na "fajn" myšlenky o smrti a snaží se o nějaký přesah, což se i povedlo. Za mě určitě podhodnocený kousek. ()