Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

Chrustyn

100% béčko, u kterého je po celou dobu vidět, že bylo dělané s láskou a partou nadšenců, kteří sice nedisponují vysokými peněžními prostředky, ale nadšení a nápady mají na rozdávání. Film na mě minimálně první polovinu fungoval na výbornou a všechny ty odkazy na horory 80. let a převážně na Carpentera, jsou pro fandy fajn. Bohužel poslední třetina už se dostane do nepříjemného WTF módu, který vypadá jako úplně jiný film a předchozí nadšení se vytratilo. Pořád se ale jedná o povedený pohled do minulosti, který fanoušky béčkových hororů určitě potěší. ()

rollman1

Za mě příjemné překvapení. Film své tempo rozjíždí téměř okamžitě a na nudu není čas. Prakticky se furt něco děje a někdo umírá. A musím uznat, že celkem krvavě. Gore je požehnaně, i když se nemuselo někde tak šetřit,.Hodně potěšily praktické efekty, které dali vzpomenout na béčka 70-80. let. Příběhově trošku film kolísá, ale není to vyloženě zle a atmosféra film zase posouvá o něco výš. ()

Nettrass

Těhle filmů jsou tři pr.... , tři zadky. Nejdřív jsem odkoukal sotva jednu půlku ( z jednoho zadku ), ale nakonec jsem do toho zatnul zuby a dokonce tu prdel i celou dokoukal. ()

Xeelee

[FOD 2017] V tomhle filmu je splácaný všechno, ale do Lovecroftovskýho ponoru do děsu, hrůzy a nicoty to mělo daleko. Spíš mi to koncepčně připomínalo zombie survival lidí uvězněnejch v obchoďáku. Málo komorní, moc vztahové, málo bezútěšné a bohužel to skončilo mnohem líp než bych čekal. Na druhou stranu vizuálně fajn, často s příjemnou atmosférou a ti KKK s černým trojúhelníkem na hlavě vypadali skvěle. ()

ARI50

Dobře dobře tohle se povedlo chceme přidat ještě víc, nemocnice výborná herci skvělý a efekty povedené bomba. ()

JASON_X

Temnoatmosférická hustomasakrózní haluz, která v sobě překotně kombinuje spoustu žánrů i konkrétních filmů, chvílemi nejspíš tak jako já budete tápat v jejím ději, ale moc hezky se na ni kouká a můj propláchnutý vyresetovaný mozek si při ní spokojeně předl v úsporném režimu. Masové vraždění, posedlost, slizké parazitické monstrum, krvelačný mutant, ožívající mrtví, zlověstné zakuklené postavy s noži, šílenství, přeludy, halucinace, sebepoškozování, krvavé vraždy, krvavý porod, brána do jiné (pekelné?) dimenze... Od toho všeho je ve filmu sice jen trocha, ale šikovně poskládáná k sobě tak, že snad nebudete mít příliš času přemýšlet, jaký je vlastně toho všeho smysl a co za příšernou ptákovinu jste si to zase pustili. ()

luka4615

The Void má slušnou myšlenku, avšak vezmeme-li v potaz šablonovité vymírání postav, občasný šílený střih a vzhled monster, které vypadají jako z roku 1960, výsledek není zas tak úchvatný jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Snímku rovněž také moc nepomáhá "přepálené" finále, které bych spíše očekával ve filmu typu "World of Warcraft". ()

Morholt

Osmdesátkový mix, který ve mě nejvíc evokoval vzpomínku na Hellraisera, ale najde se tu řada dalších odkazů na béčkové klasiky. A to je ku prospěchu věci. V první polovině se film může blýsknout solidní atmosférou, v té druhé zase kvalitními jatkami a roztodivnými monstry. Gillespie s Kostanskim se mi po Dni otců zase trefili do noty a tak doufám, že jejich tvůrčí pauza nebude tentokrát tak dlouhá. 80% ()

Ouwen

Trošku mě mrzí, že snad většina komentářů neustále zmiňuje jak je The Void poctivou, v opačným případě lacinnou vykrádačkou asi sto šedesáti osmi hororů a nedočtu se nějakou solidní rekonstrukci názorů proč se komu film líbil a nelíbil. Já si spíš myslim, že ty scénáře píše ten samej týpek, protože jsem se opět dočkal poctivé kolosální porce nelogických kolapsů a předvídatelných scén, (zejména když jde buchta sama pro ty medikamenty, zákonitě se něco musí posrat). Gore, lekaček, krve a podobných lahůdek sice zde není až tak moc, ale i tak mě to nebavilo. Příšery jsou asi skvostný, tyhle filmy však nejsou dělaný pro mě pravděpodobně. Opět se totiž spíš vsadilo na nějakou brutalitu, ale atmosféra, pocit beznaděje a zejména HOROR se nedostavil. Vůbec jsem se necítil sklíčený a zdeprimovaný, což je dost velkej problém u filmu, kde kolem nemocnice stojí asi padesát bílejch pláštů s kudlou v ruce a černým trojuhelníkem na xichtě a v nemocnici řádí sem tam nějaká příšera. Postavy klasicky na sebe křičej, nadávaj si, skáčou si do řeči, místo toho aby se uklidnili a podali si pomocnou ruku. Snad každej se tam vyjadřuje jako hulvát, až mi toho policajta bylo líto. Scénář dost kolísá taky v tom, jak moc vše ulehčuje té partě. Ještě při prvním takovém krvavém momentu jsem si vychvaloval realistické vykreslení policajta, kterej po použití služební zbraně to psychicky neunese a měl jsem přitom momentu nepříjemný pocit a na chvíli mě zavalila husina, ale když tam reagují na příšery bez nějakého strachu, respektu a jen řvou fuck, fuck, veškeré napětí o ně, se vytratilo. Musim pochválit fenomenální audiovizuál, ale opět, kvůli tomu na horory nekoukám. Vlastně to obsahuje veškeré prvky, kterými pohrdám u hororového žánru, jen je to říznuté nějakým mystičnem. První setkání s příšerou je navíc utopené stylem, že tam neustále bliká světlo každou vteřinu a není ani pořádně vidět, takže se pro mě tyhle momenty automaticky stávaj nesledovatelný a umělý. The Void bych mohl doporučit divákům, co maj rádi krev, obludy a 80's horory. ()

Seabeast

The Void není vůbec špatný sci-fi atmosférický horor, ale měl jsem obrovské očekávání. To se podařilo bohužel naplnit tak z půlky. I přes zručně zmáknutou technickou stránku, která sází na poctivé chuťovky vytvořené přímo na place bez přehnaného CGI, maličko klopýtá příběh. Nepřišlo mi, že by tolik vtáhl do multidimenzionálního Lovecraftovsky laděného tématu plné zmutovaných patvarů s hbitými chapadly. Při sledování mi naskakovaly bizarní výjevy podobně jako v Carpenterově Věci anebo více béčkově laděného Ze záhrobí, které z Lovecraftova pera přímo vychází. Možná by to chtělo dát The Void ještě další šanci, ale takhle na první dobrou jsem nebyl sestřelen, natož unesen slizkými chapadly do jiného vesmíru. Prozatím slušný průměr. ()

corpsy

Dobre vyzerajúca zmeska rôznych hororových námetov a tém. Čo na tom, že je to ignorantsky neoriginálne, je to šikovne spracované a make-up effects sa vydarili na jedničku. Len to občas zadrhne nudou a diletantským prístupom k príbehovému spádu. Osobne nechápem užívateľov, ktorí nad snímkom plačú ( hodnotenia pod 3 ), tí zrejme nemajú zmysel pre nadsádzku pri takomto žánri. ()

ledzepfan

Sympatická záležitost která čerpá z Lovecraftovských motivů a po technické stránce je jakousi poklonou carpenterovu The Thing... Problém je v tom, že vůbec neumí vykreslit postavy. Tím pádem s nimi nemůže ani rozumně pracovat. Divák se nemůže identifikovat, je od toho všeho odtržen a sleduje pak jen figurky které tak trochu chaoticky a lehce hystericky běhají odnikud nikam.... Nevím no...Rád bych dal více ale nemůžu protože tohle je sice sympatický, ale né dobrý film :/ ()

schizmo

Tak bohužel musím říct BOHUŽEL. The Void je víc, než cokoli jiného, parádní přehlídka složené pocty hororovým eposům a jejich tvůrcům. Dál je to jen nesoudržný pokus o funkční odpověď na staré klasiky, ale u pokusu to také končí. Oproti traileru na vás ve filmu dýchne docela lofi produkce, což je paradox, protože efekty jsou starej dobrej analog a uvěřitelnost či autentičnost bych s klidem zařadil na začátek devadesátých let. Pokus o atmoféru je solidní, ale celý výsledek kazí děravý scénář, který by byl možná uchopitelnější, kdyby se autoři nesnažili do filmu vměstnat příliš mnoho nesourodých témat nebo se je pokusili více ztmelit a zbytečně neeskalovali otázky, na které ani na konci filmu nedostanem odpovědi. Pokud jde o zdroje inspirace, všichni tam poznáme závan H.P. Lovecrfta, Cliva Barkera a The Thing, která je zastoupena až okatě, ale paradoxně je to nejsilnější část filmu. Nemůžu říct, že jsem zklamán, jen očekávání bylo prostě moc vysoké a dostal jsem zhruba to, co jsem odhadnul. ()

GodComplex

Kult Carpentera, Johna Carpentera. Na muj vkus to zacne tlacit na pilu prilis brzy, ale jinak idealni smer, kterym se nova era hrorovych filmaru muze ubirat, pokud maji dobry vkus a vyrostli na kvalitnichh 80's legendach. 7/10 ()

Makky

Úvodná slušne atmosférická tretina akoby ani nebola z tohto filmu. Snímok sa zvrhne do totálneho maglajsu prasprostých nápadov, príšer, rôznych paralelných blábolov a neviem ešte čoho. Trpel som, ako už dávno nie. Nicota! ()

kaylin

Za mě je snímek „Nicota“ hororem ze staré dobré školy, hororem, který si na nic nehraje, i když se i ve scénáři snaží i trochu víc než jenom o samotný masakr postav. Je zde trochu větší hloubka, která vás ale nemusí nijak rozhodit, prostě jen něco trochu navíc, co byste ani nemuseli čekat. A taky vás to ani nemusí bavit. I tak je pro mě „Nicota“ povedeným, na první pohled nevýrazným filmem. ()

movieband

Není to Carpenterova Věc, není to Carpenterovo Šílenství, a vlastně je to od každého něco, aby to v závěru mohlo dát neskutečný myšmaš. Těšil jsem se, a v pravdě, doufal jsem novodoubou verzi, nebo jen v povedenou náhrašku In the Mouth of Madness. Bohužel se tak nekoná, a The Void je sice kurva atmosférickým hororem, s na dnešní poměry pěkně odvedenou řemeslnou prací, ale v závěru tak blbě poskládaným, že v něm člověk těžko hledal něco srozumitelného. ()

topi

Krásná práce maskérů evokuje filmy jako The Thing, Hellraiser a dalších béčkových sci-fi hororů 80. let. Radost sledovat, kór když film jede hned od začátku pekelným tempem a ambientní hudební složku stvořili kapela Lustmord. K dokonalosti chybí jen krůček. Chtělo by to více takových atmosférických lahůdek. ()

Gorehound

Odvážny a na filmové pomery pomerne originálny počin. Miestami mi to veľmi pripomínalo nejakú Lovecraftom inšpirovanú poviedku vo filmovej podobe, čo sa zas tak často nevidí. Praktické a gore efekty sú samozrejme skvelé a stokrát lepšie ako akékoľvek CGI, atmosféra hustá, hviezdičku z maximálneho hodnotenia beriem len pre to, že to vo mne "nekliklo" tak, ako hype okolo sľuboval. Inak ale veľmi dobrý a ambiciózny horor. ()