Pension pro svobodné pány

• angličtina Bedtime Story (více)
TV spot

Dámské návštěvy zakázány! Chez Marcel je malý, chudý pension pro svobodné pány. Je však veden přísnou slečnou Mossieovou, která dbá na nekompromisní zákaz přijímat dámské návštěvy. Pokud některý z podnájemníků zákaz překročí, dostane nemilosrdně výpověď. Přesto však mladý pan Mulligan propašuje do svého pokoje slečnu Andělu. K ránu dívku nutí, aby opustila jeho teploučkou postel, neboť se má z plesu vrátit spolubydlící Halibut. Andělka se brání tak dlouho, až se musí chvatně schovat ve skříni, aby ji Halibut neviděl. A kolotoč nejneuvěřitelnějších situací se rozjíždí… Bláznivá česká komedie Pension pro svobodné pány vznikla v roce 1967 podle stejnojmenné divadelní hry irského spisovatele Seana O’Caseyho. Příhody jedné noci a časného rána, kdy byl trestuhodně porušen přísný řád solidního pensionu, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi a pak je uvedl na scéně Činoherního klubu. Po velkém úspěchu na divadle se rozhodl tuto lehkou konverzační komedii zfilmovat. Hereckou příležitost dal Ivě Janžurové, Josefu Abrhámovi, Jiřímu Hrzánovi, ale i hvězdě předválečného filmu Věře Ferbasové. (Česká televize)

VideoTuti

Nebojím se říct. že takové skvělé situační komedie není schopen Hollywood nikdy natočit. Herecká symfonie Josefa Abrháma a Ivy Janžurové stojí za pět hvězdiček. ()

0kozel

V divadle se mi to líbilo. Z filmu jsem úplně nadšen nebyl. Chvílemi mi to přišlo i nudné a zdlouhavé. Je to prostě spíš hra pro divadlo než pro film. Mám pocit, že i herci hráli spíše divadelně než filmově, podobně jako třeba v Mrazíkovi. ()

PTuranyi

Skvelá komorná komédia o tom ako sa môže zvrtnúť krátky vášnivý vzťah noblesného starého mládenca. Výborná dvojica Iva Janžurová a Josef Abrhám, doplnená Jiřím Hrzánom perfektne hrajú komické situácie. ()

gizi

Už jsem dříve viděl a pamatoval jsem si, že jsem se mlátil smíchy. Tentokrát jsem se taky dobře bavil, ale zas až taková šílená sranda to nebyla. Ovšem Abrhám s Janžurovou skutečně perlili. 75%. ()

Poppy

Velká zábava díky na malém prostoru. Návštěva, která se kapinku protáhla, nabízí báječnou atmosféru starých časů a herci skvělé výkony. Současné komedie, kam se hrabou buď na skutečný život nebo některé klenoty, jako je tento. ()

chlievik

Tak prvých 25 minút v podstate len striptíz podivne peknej Janžurovej, ktorá je síce vynikajúcou herečkou, ale na dej filmu to nestačí, pokiaľ dej nie je v podstate žiaden, čo ale nie je na škodu filmu. Sranda tiež je, jak sa stále točia okolo témy ich lásky, ale tým napolo nasraným a napolo len teoretickým spôsobom. Na týchto komorných scénach, ktoré nie sú až tak veľmi prerušované, je dôležitá hlavne herecká kvalita, ktorá tu je. Zaujímalo by ma vidieť, ako to točili. ()

Otan

Dal bych tak 3+.Na tomto filmu je zajímavé ,že ačkoli takřka o ničem není,tak přesto mě nějak láká.Bude to asi kouzelnou Janžurkou... ()

J.J.1972

Typická komédia druhej polovice 60tych rokov...vtipná začala byť až v cca. 45.minúte filmu, i to len preto že sa konečne objavil Hrzán. Škoda že po 15 minútach zaspal a objavil sa zas až ku koncu filmu. Dovtedy a medzitým to bol len trápny dialóg skostnateného Abrháma a polonahej Janžurovej. Nerozbehol to ani zhorený frak, ani hľadanie kabelky, ani vypisovanie šeku, ani... Ftipné bolo akurát prerazenie Abrhámovho klobúka a jeho hrudný koberec. :D Z môjho pohľadu sú 2* až-až. Videl som, stačí. Hmmmm....možno v divadle by ma to bavilo viac... ()

ssarka

brilantní výkony Janžurové a Abrháma...už asi v půlce jsem s ním neobyčejně cítila a měla chuť ji zabít a prohodit tím oknem..na konci mi ho vyloženě bylo líto..tohle bylo umění,z celkem bezvýznamné situace udělat film a přitom ani minutu nenudit.. ()

zeromen

Koncert dvou nezaměnitelných herců, Janžurové a Abrháma. Předvádějí úctyhodný výkon, hlavně Janžurka je sexy kost. Jinak film jako celek, docela slabo ta, nebýt hlavních herců. Ženské jsou mrchy:-) ()

Jarda68

Podařená divadelní taškařice,kterou režisér Krejčík převedl na plátna kin. Potěší výborné herecké výkony Janžurové,Abrháma a Hrzána. Film ale trpí právě přílišnou divadelností,která na obrazovce nemá takovou sílu humoru,jako na jevišti Činoherního klubu...65% ()

corax8

Předloha filmu (divadelní hra) plně odpovídá humuro pro široké vrstvy doby napsání. což myslím jako největší mínus celého projektu. Ještě že ve filmu září herci, kteří dokázali nepřehrávat a udržet úroveň na výbornou. viděl jsem již před lety a teď mi přišel film vtipnější, asi stárnu. ()

len.tilka

Když se vezmou v potaz samotné herecké výkony, je to naprostá paráda, protože Abrhám s Janžurkou jsou neuvěřitelní. Jenže, je tu ten problém - podle mého názoru je tohle prostě věc pro divadlo a ne televizi. Nemění se prostor ani herci, což diváka může za chvíli docela omrzet. Bohužel to se stalo i mě. V divadle bych brečela smíchy, ale tady se mi občas úplně vyplo a zjistila jsem, že jsem myšlenkami úplně někde jinde. Fakt škoda, všichni 4 "hlavní hrdinové" by v nezměněné podobě a skupině byli na jevišti okouzlující. "JE MI NĚJAK TĚŽKO, JAKO BYCH BYL OSEDLÁN." ()

PaPiLiO

Celý film mi vrtalo hlavou, proč mi styl herectví Josefa Abrháma připomíná Vladimíra Pucholta. Potom jsem se dočetla, že V. Pucholt hrál hlavní postavu v divadelní inscenaci a režisér Krejčík pak nutil i J. Abrháma do stejné herecké polohy...To mi přijde trochu přitažené za vlasy, ale budiž:-) film jako takový se mi líbil, je to docela příjemná komedie. ()

karelondatra

Jiřího Krejčíka vnímám jako člověka zrozeného hlavně pro divadlo. A tento film mě v tom ujišťuje, protože se mi ani trochu nelíbil. Přestože přední čeští herci podávají celou dobu jednoznačně obdivuhodné výkony, výsledkem je laciná fraška, která po pár minutách přestává bavit a člověk čeká, kdy se konečně změní v něco koukatelného. Což se ale nestane. ()

myself24

Jako mala jsem ho nemusela, stvalo me, kdy ta zenska odejde! Jenze ona neodejde a o tom to cele je. Kdyz nemate radi tento typ komorni komedie, ani se nedivejte. Me je ale tento typ humoru vlastni a Janzurova s Abrhamem tam hraji skutecny filmovy koncert, kdy jim skvele sekunduji Herzan a Farbasova. Povedene zpracovani divadelni hry, kterou rezie Krejcika povysila na krasne koukajici film. ()