Diana - sedm dnů, které šokovaly celý svět (TV film)

Diana: 7 Days That Shook the Windsors

Diana - Seven Days That Shook the World

Dokumentární

Velká Británie, 2017, 93 min

Precizně posbíraný a poskládaný dokument o následcích "nejslavnější" autonehody v dějinách.. Snímek tlačí na emoce, používá autentické záběry a v podstatě se snaží ukázat královskou rodinu v jejím "hezčím" světle.. Pro mne (jako neznalce královských poměrů a tradic) byly asi nejzajímavější právě ty momenty popisující, jaké pocty a proč byly princezně Dianě dopřány a jak náročné bylo v několika málo dnech vymyslet strategii na ne/královský pohřeb.. Fajn vidět, pokud vás ztráta Lady Di aspoň trošku zamrzela..(27.1.2019)

• MM_Ramone

Diana Frances Spencerová bola nijak zvášť pohľadná, za to mimoriadne snaživá anglická zlatokopka, ktorej sa podarilo vydať za následníka britského trónu princa Charlesa. Stala sa z nej princezna Diana. Porodila mu dvoch synov a po pätnástich rokoch sa rozviedli. I potom sa však stále predtŕčala pred kamerami, behala po svete, fotila sa s bezdomovcami, obeťami vojen a chudákmi čo umierali na AIDS. Zhýralá aristokratická kurtizána sa hrala na svätú matku Terezu. Nakonec si začala milenecký vzťah s poriadne bohatým moslimom, s ktorým sa pri šialenej jazde Parížom zabila v aute. Odpad!(20.9.2017)

Tohle se stalo měsíc před tím, než jsem se narodila. A až do dne dvacátého výročí této události jsem ani neměla tušení, jak strašně obrovská kauza to byla. Jsem ráda, že mi tento dokument rozšířil obzory. Navíc byl natočen velmi atraktivně a původně jsem chtěla koukat jen na kousek, ale tak mě to zaujalo, že jsem u něj zůstala sedět. V Británii se v té době zastavil čas a já jsem zase o něco chytřejší.(4.9.2017)

Sice jsem byla hodně malá, ale tuto událost si pamatuji a vybavuji si ji jako dnes. Ale co se dělo potom v tomto časovém úseku - tak to jsem tedy již nevnímala tak skvěle, jako je ukázáno zde a je to tady krásně a jednodušše znázorněno. Dokument je "jednoduchý", ale přitom tak neskutečně silný a nebránila jsem se slzám. Způsob, jakým to natočili - kdy mapovali 7 dní a co všechno se událo a bylo potřeba zařídit - a jaké ústupky se udělali - to je síla. Vřele doporučuji každému, aby viděl, jak i královská rodina žije za výjimečných situacích..(14.9.2017)

Po 20i letech jsem si připomněl, kde jsem tenkrát bydlel, že jsem měl prázdniny, kam jsem chodil na brigádu... a že jsem byl nalepený na televizi, protože tohle bylo jako blesk z čistého nebe. Tohle je rekapitulace událostí od okamžiku smrti Diany až do jejího pohřbu, jak to zachytily nejen televizní kamery, ale i ti, kdož byli u toho, asistenti, řidiči, komorníci atd. A na ten pohřeb se tehdy díval snad plně každý, to v člověku zanechává stopu i po 20i letech.(5.9.2017)