Očima fotografky

Dokumentární / Drama

Česko / Slovensko, 2015, 81 min

Matej Mináč

Matej Mináč

Kdybych hodnotil dokument podle natáčené osobnosti dal bych rovných 5*. Zásadní chybou dokumentu byly ty polohrané scény, které zbytečně rušily. Raději se měl dokument věnovat přímo fotografce, a divák by měl možnost se dozvědět více. Vlastně ten dokument zachránila neuvěřitelná vitalita Zuzany Mináčové, jinak bych asi dal jen 3 hvězdy. Takto 3-4*(27.1.2016)

Vynikající dokument, který nádherně zachycuje nejen utrpení, ale také lásku, vervu a hlavně obrovský talent Zuzany Mináčové. Pocta, kterou ji v tomto filmu udělil její syn, dokumentarista Matěj Mináč se sleduje opravdu krásně, ačkoliv mnohé vyprávění a scény jsou velmi bolestné. Víc takových dokumentů. A vít takových umělkyň.(28.1.2016)

Příjemně zpracovaný dokument o paní Z. Mináčové. Trochu mne tam však rušily ty hrané flashbacky. Ani mi tak nevadila jejich střídmost (např. vystoupení z vlaku v Osvětimi,, kde hrálo jen pár lidí). Spíše to bylo jisté přehrávání těch mladých herců. Netvrdím ale, že vše bylo špatné a dokumnt to rozhodně posunulo směrem nahoru. Každý takový osud stojí za zanamenání! Na příběhu paní Mináčové mne velmi zaujala postava onoho Petra. Musel ji asi vroucně milovat. Je neuvěřitelné co vše riskoval a k jaké oběti se odhodlal aby mohl být stále při jejím boku navzdory nacistickému běsnění i otazníkům na konečných transportů... Veliká škoda, že zmizel ve válečné vřavě a že se po válce nevrátil ke své milované Zuzaně... Ten mladý člověk zasluhuje obrovskou úctu. * * * *(28.1.2016)

Matej Mináč natočil poctu svojej mame. Hrané pasáže Julie Ondráčkové a Zdeňka Piškuly jsou výborné. Vypravování Zuzany Mináčové zarámované válečným příběhem je dojemné, ale zároveň pobaví i nadsázkou, vtipem a potěší skomností. Výborné je i zachycení dějinných mezníků Československa po 2. světové válce.(26.1.2016)

Je to viac ako film o filme Všichni moji blízcí, keď počúvame a vidíme vo filme skutočného človeka. A rozpráva nám o skutočných sfilmovaných ľuďoch, ich osudoch a môže potvrdiť, ako sa veci naozaj stali. Ako bola skúšaná všetkymi režimami a ako to prekonávala.(28.1.2016)