Foxtrot

• Izrael Foxtrot (více)

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Jonathanovi rodiče se mezitím v Tel-Avivu snaží vyrovnat s tragickou zprávou a zjistit, co se vlastně kdesi v poušti odehrává. Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze. (Aerofilms)

Declen

Vizuál druhé části je pastva pro oči. Pouštní roztahané výjevy se špetkou absurdnosti a postapa . A ve chvíli kdy si začnete užívat tikání pomalých scén se dostaneme do třetí části, tam se mi moc nechtělo. V poslední se pak vracíte zpátky, ale jen aby vás kvůli své jednoduchosti nasr**o. A když nad tím přemýšlím, tak vlastně každá část mě navedla kam chtěla. ()

TwisterHB

Foxtrot je silné, ostré, intimní a hořké drama. Je to jeden z těch filmů, které nemusíte vidět dvakrát. Ne proto, že by Foxtrot byl špatným filmem, ale proto, že na něj nezapomenete. ()

lui2 odpad!

Po dlouhé době, co mě vypeklo shlédnutí filmu na základě hodnocení na CSFD. Ano, jak mnozí píší, tak film je originální, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Takovou nudu a příběh o houně, jsem dlouho neviděl. Pro mě škoda času. Ulice, Babovřesky a jiné sraczky, mi přijdou 1000x lepší, než tato slátanina o 20ti hercích, jednom bytě a boudě v poušti. ()

Zlatý lev z Benátek udělen

Zlatý lev z Benátek udělen

09.09.2017

74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos… (více)