poster

Manyeo

 • Jižní Korea

  마녀

 • anglický

  The Witch: Part 1 - The Subversion

Thriller / Akční / Mysteriózní

Jižní Korea, 2018, 125 min

Režie:

Hoon-jeong Park

Scénář:

Hoon-jeong Park
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ****

  Park Hoon-Jeong je solidní režisér, který natočil například New World, The Tiger, a V.I.P. psal také scénář k vynikajícímu I Saw the Devil, takže jasná záruka kvality a svým novým počinem mi udělal asi největší radost. The Witch je drsný,napínavý a vizuálně dechberoucí supernatural Thriller o malé holčičce, která zmasakruje celou laboratoř, která na ní prováděla od malička podivné experimenty a utíká do lesů, kde začne nový život, když si jí "adoptuje" nová rodina. Kim-Da mi ovšem není obyčejná holčička má nadpřirozené schopnosti a ovládá například Telekinezi, ale bohužel trpí také amnésii, takže si nepamatuje, co za hrůzu spáchala, Problém nastane když v televizní show předvede živě, co dokáže a toho si všimnou hodně špatní lidé, kteří dychtí po revenge a získat holčičku zpět. První hodina je trošku pomalejší a tváří se spíše jako Drama, od druhé půlky je to slušně zběsilá akční jízda s nebezpečnými záporáky, slušnou porcí násilí, vynikajícími akčními scénami ( Takhle svižně a inovativně natočenou akci jsem doposud nikde neviděl) a Finále patří k tomu nejlepšímu, co Asie letos stvořila.V příběhu se objeví i pár nečekaných solidních zvratů, takže je zde od všeho něco. Velká chvála i za hlavní mladou herečku,která hraje oscarově a ta proměna nevinné milé holčičky v nekompromisní stroj na zabíjení byl delikátní. Takhle teda jo a vzhledem k tomu, že se jedná o Part 1 čeká nás možná hodně divoká Trilogie. 80%(31.12.2018)

 • Morholt
  ****

  První polovina vlastně jen sleduje vyrůstání hlavní hrdinky ve víceméně idylickém prostředí, ve kterém řeší tradiční potíže všech teenagerů. Režie dá jen občas najevo, že po ní někdo jde. A to nebyla z mého pohledu žádná hitparáda a to i proto, že korejská kinematografie nepatří k mým oblíbeným. Nicméně druhá polovina je brutální jízda narvaná špičkovou akcí a potoky krve a zcela tak zastínila první utahanou část. Takhle nějak měla vypadat Hanna. Parádní byla i herečka v titulní roli, která perfektně zvládla přepnutí z nevinné dívenky do krvelačné bestie a líbil se mi i zvrat, který park připravil. Druhý díl už se snad ponese výhradně v duchu druhé hodiny a já budu moc hodnotit maximálně. Tohle je "jen" na 80%.(19.4.2019)

 • raimi
  odpad!

  To je nějaká celosvětová nákaza debility, tohle? Co je to za postavy, proboha? Dvě sebestředný, hloupý, otravný, sobecký, bezohledný školačky. A film je představuje jako sympatické rošťandy. Jedna se v první scéně uvede jako mrcha, co manipuluje jednodušším prodavačem, aby mohla ujet bez placení s korbou plnou pytlů krmiva od hodného majitele obchodu, ke kterému její rodina z farmy jezdí pravidelně nakupovat. Nemáme peníze, tak se neposerte, nó. A tralala, školačka bez řidičáku odjíždí se zbožím na dluh i přes obchodníkův vytrvalý nesouhlas. A protože je v dobré náladě, jak vyjebala s dvouma týpkama, zazpívá si v autě nějakej ten K-pop a kamera vzletně poletuje nad silnicí, tralala. Druhá je naprostá pinda, co nezavře tlamu, a mele samý hovadiny, což má být nejspíš vtipný. Je neustále nasomrovaná u první mrchy na nádherné moderní obří farmě těch nuzných farmářů, co nemaj lóve, kde když nevyžírá, co se dá, tak aspoň vládne tv ovladači a valí sr*čky. A těmhle pipkám neustále rodiče vykládají, jak jsou úžasné a nejlepší, a kouzelné a jedinečné, a že jsou ten největší poklad na zemi. Stejně jako v každým současným americkým filmu- že by zdroj nákazy? :-) Tak to by byla první hodina. Ale ono je cosi ošklivého, co skrývá první školačka. Něco už jsme viděli na začátku filmu, kde sledujeme obludnej masakr neviňátek, a pod úvodními titulky probíhají reálné záběry z pokusů na dětech. V druhé hodině pak vypukne natahovaný supermanský jakobygorefest, kde se všichni změní v cool nihilistické bestiální zabijáky, holčičky rozšlapávají zabijákům hlavy jako melouny (aby v dalším záběru byla hlava neporušená), a všichni si okamžitě do obličejů a na všechny zdi nastříkají litry krve, jakože je to drsný. Mě tenhle manýristický kýčovitý onanismus plný načančaných karikatur, hrající si na sociální drama, štval už během úvodních titulků. Že tvůrci neznají míru, mně bylo jasný, když jsem hned v prvních minutách koukal na reálné záběry otevřené lebky s mozkem. Ne, ne, ne a stokrát ne.(20.7.2019)

 • Franc1s
  *****

  Na tenhle kousek jsem narazil úplnou náhodou a jsem za to nesmírně rád co se z toho vyklubalo, protože jsem neviděl žádný trailer, jen si přečetl o čem to cca je. Malá holčička uteče z nějaké laboratoře a zabydlí se u jedné rodinky na farmě, ale se ztrátou paměti. Žije si svůj poklidný puberťácký život a rozhodne se přihlásit do pěvecké soutěže. Bohužel/bohudík, Ja Jun v televizi uvidí její bývalí "ošetřovatelé" a ti budou chtít zjistit jak na tom je nejen s pamětí... První půlka filmu vypadá jako "normální" rodinné drama, ale jakmile se to přehoupne do druhé půle, tak jde o nekompromisní akční jízdu s chytrými nápady, pár zvraty a s TOP finále. Hl. role v podání Da-mi Kim byl zážitek a zobal jsem ji z ruky :D Už teď se těším na PART 2!! 8/10 PS.:Nekoukejte na trailery a hned si to pusťte.(2.5.2019)

 • Vavča
  ***

  Dlouhý a nenápadný úvod se tváří jako sociální drama o středoškolačce, aby se pak snímek překlopil do roviny její brutální minulosti a krvavé současnosti. Režisér si záměrně vybral neokoukané obsazení a pustil se tak trochu spíše do béčkovějších a akčních vod. Ale film s přibývající minutáží zabaví, hlavní představitel Da-mi Kim rozhodně ukazuje velké nadání i na tak mladý věk. Akce samozřejmě trochu nadsazená a někdy až gorově pojatá, nicméně solidní, atmosféra časem houstne, otázka však je, co čekat ve dvojce? Režisér by měl přihodit trochu více nápadů k rozvinutí děje i postav, pokud nechce jen opakovat dané. Počkejme si, beru to dílo jako vzpouru proti zavedeným pořádkům a touhu si zkusit něco nového, čas ukáže, ajk si s tím Park Hoon-jeong poradí.(4.3.2019)