Reklama

Reklama

Manyeo

  • Jižní Korea 마녀 (více)

Obsahy(1)

Před 10 lety, během nevysvětlitelného incidentu, Ja Jun (Da-mi Kim) utekla z vládního zařízení a ztratila paměť. Po útěku ji zachrání a osvojí si ji starý pár. Ja Jun vyrůstá jako skvělá studentka střední školy, a aby pomohla své rodině, přihlásí se do TV Show, kde chce získat hlavní cenu. Jakmile se objeví v televizi, začne se před ní objevovat tajemný muž (Woo-shik Choi) a zájem o ni mají i doktorka Baek (Min-soo Jo) a pan Choi (Hee-soon Park). Život Ja Jun se mrknutím oka otočí vzhůru nohama. (Miike)

(více)

Recenze (38)

Morholt 

všechny recenze uživatele

První polovina vlastně jen sleduje vyrůstání hlavní hrdinky ve víceméně idylickém prostředí, ve kterém řeší tradiční potíže všech teenagerů. Režie dá jen občas najevo, že po ní někdo jde. A to nebyla z mého pohledu žádná hitparáda a to i proto, že korejská kinematografie nepatří k mým oblíbeným. Nicméně druhá polovina je brutální jízda narvaná špičkovou akcí a potoky krve a zcela tak zastínila první utahanou část. Takhle nějak měla vypadat Hanna. Parádní byla i herečka v titulní roli, která perfektně zvládla přepnutí z nevinné dívenky do krvelačné bestie a líbil se mi i zvrat, který park připravil. Druhý díl už se snad ponese výhradně v duchu druhé hodiny a já budu moc hodnotit maximálně. Tohle je "jen" na 80%. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Park Hoon-Jeong je solidní režisér, který natočil například New World, The Tiger, a V.I.P. psal také scénář k vynikajícímu I Saw the Devil, takže jasná záruka kvality a svým novým počinem mi udělal asi největší radost. The Witch je drsný,napínavý a vizuálně dechberoucí supernatural Thriller o malé holčičce, která zmasakruje celou laboratoř, která na ní prováděla od malička podivné experimenty a utíká do lesů, kde začne nový život, když si jí "adoptuje" nová rodina. Kim-Da mi ovšem není obyčejná holčička má nadpřirozené schopnosti a ovládá například Telekinezi, ale bohužel trpí také amnésii, takže si nepamatuje, co za hrůzu spáchala, Problém nastane když v televizní show předvede živě, co dokáže a toho si všimnou hodně špatní lidé, kteří dychtí po revenge a získat holčičku zpět. První hodina je trošku pomalejší a tváří se spíše jako Drama, od druhé půlky je to slušně zběsilá akční jízda s nebezpečnými záporáky, slušnou porcí násilí, vynikajícími akčními scénami ( Takhle svižně a inovativně natočenou akci jsem doposud nikde neviděl) a Finále patří k tomu nejlepšímu, co Asie letos stvořila.V příběhu se objeví i pár nečekaných solidních zvratů, takže je zde od všeho něco. Velká chvála i za hlavní mladou herečku,která hraje oscarově a ta proměna nevinné milé holčičky v nekompromisní stroj na zabíjení byl delikátní. Takhle teda jo a vzhledem k tomu, že se jedná o Part 1 čeká nás možná hodně divoká Trilogie. 80% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„JE TO ZRŮDA! TO PŘECE VÍTE…“   Hodně zajímavej úvod. Pak zdlouhavá pauza s tím, že jako ten parchant bude výjimečnej. Než se dočkáme tý „superhrdinský“ závěrečný půlhodinky, trochu to dře. Pak je to parádní akce (připomínající upírský masakry) a asi chápu, proč to má ty dvě hodiny. Chápu, ale neoceňuju! Navíc fakt nevím, jak se postavit k tomu, že to asi bude mít další dily…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neustále myslím na svou doktorku.  2.) Vždycky jsem tušil, že ta píča, co nám v noci zabouchala na vrata, bude nebezpečná...  /// Thx za titule „entitka“.                   PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Dlouhý a nenápadný úvod se tváří jako sociální drama o středoškolačce, aby se pak snímek překlopil do roviny její brutální minulosti a krvavé současnosti. Režisér si záměrně vybral neokoukané obsazení a pustil se tak trochu spíše do béčkovějších a akčních vod. Ale film s přibývající minutáží zabaví, hlavní představitel Da-mi Kim rozhodně ukazuje velké nadání i na tak mladý věk. Akce samozřejmě trochu nadsazená a někdy až gorově pojatá, nicméně solidní, atmosféra časem houstne, otázka však je, co čekat ve dvojce? Režisér by měl přihodit trochu více nápadů k rozvinutí děje i postav, pokud nechce jen opakovat dané. Počkejme si, beru to dílo jako vzpouru proti zavedeným pořádkům a touhu si zkusit něco nového, čas ukáže, ajk si s tím Park Hoon-jeong poradí. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Upřímně - překonalo to očekávání." Pozitivně překvapivé. Jednak holka v hlavní roli výborně hraje, jednak to má zajímavou zápletku (naštěstí jsem o filmu nic nevěděl a ani trailer neviděl). Čarodejnice asi není úplně přesný výraz. Super dynamické (drsné) akční momenty. Těším se na druhý díl. ■ Trailer, který neprozrazuje až tak mnoho https://www.youtube.com/watch?v=EIOIdSyNf3A ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama