poster

Poslední růže od Casanovy

Komedie / Romantický

Československo, 1966, 93 min

 • blackrain
  ****

  Mám slabost pro rudé růže. Očekávala jsem, že budu na obrazovce sledovat něco úplně jiného. Ty scény na začátku to mu nasvědčovaly. Proto jsem si říkala, že to bude celkem dost odvážné. Nicméně, Casanova byl šarmantní a charismatický i jako starý a unavený muž pobývající na Duchcově. Ani jsem netušila, že Felix le Breux má takovou roli na svém kontě. Tohle fakt byla jeho jediná hlavní role? Ano, Felix le Breux byl jako Casanova velmi osobitý. Asi mi hlavě bud do konce života naskakovat právě jako Casanova.(19.10.2017)

 • dr.fish
  ****

  Tento film může oslovit jen ty, kdož něco podobného zažili, nebo o tom alespoň sní. Ostatní to asi budou považovat za mrhání časem, žvatlání a zbytečnost. My jež jsme zažili, víme, že nic není předem dané, každou ženu lze získat, ale nikdy není docela naše. Vždy je za dveřmi nějaký další Casanova, stejně jako z nás Casanova vyprchá, jakmile obujeme pohodlné domácí přezůvky. To budou ta odvěká tajemství přírody. A mladé srdce pod stárnoucí tváří se jich jen obtížně vzdává. Ovládnutím jednoduché matematiky na balení žen se však člověk nestává znalcem života. Život sám přijde až tehdy, kdy se to Životu samotnému nejlépe hodí...80%(21.6.2012)

 • Willy Kufalt
  *****

  (2x) Tenhle film si užívám coby nádherné historické divadélko, které s odstupem času stále víc okouzluje nejen svou atmosférou a příjemným humorem, ale i hereckými výkony. Jednu ze svých nejvýraznějších stop zde zanechal Felix le Breux, herec zajímavý nejen svým netypickým jménem, ale i výrazným hlasem a osobitým projevem. Sice jde spíš o parodii, ale šarmantní Casanova Felixe le Breux (ač v poněkud pozdním věku) působí mnohem lahodněji než stejnojmenní vyumělkovaný hrdina ze slavného Felliniho filmu. A když se vedle něj objevila v plné kráse mladá "hraběnka" Milena Dvorská a noblesní "rytíř" Vladimír Brabec, tak nepodlehněte kouzlu doby zámeckých oslav, knihoven osvětlených vysokými svícemi a jízd romantickým kočárem...:-)(3.9.2017)

 • quixote
  *****

  Pokud zadáním bylo natočit příjemnou a oddychovou hříčku na téma stárnoucí Casanova, tak výsledek vyšel na 100 procent. Výborné herecké obsazení: všichni působí velmi přirozeně a pohybují se v textu i kostýmech s grácií a samozřejmostí. Nevzpomínám si, že by od té doby vznikl lepší film tohoto žánru.(25.10.2010)

 • Faidra
  ****

  Co růže, ale jmelí...! Omluvte, Giacomo, neoriginální pokus o vtip z české kotliny. Opravdu je to jen žert, protože ač růže nepatří mezi moje nejoblíbenější květiny, tak i ta poslední od vás voní mnohem víc než orchidej z rukou někoho, kdo se neumí těšit z krás života. A vy tohle moc dobře víte, že? Inu, zase se vám to podařilo, protože vaše zraky dohlédnou pod utažené korzety i moderní kostýmky a vaše uši proniknou za všechna hrdá slova a odhalí jednoduchou pravdu: že jsme pořád stejné a bez ohledu na století, v němž žijeme, toužíme bojovat, vzdávat se, dávat a dostávat stejně jako kdykoli předtím. Tu poslední růži od vás budu s úctou opatrovat. Jsem si jistá, že neuvadne.(30.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace