Poslední růže od Casanovy

Komedie / Romantický

Československo, 1966, 93 min

Pokud zadáním bylo natočit příjemnou a oddychovou hříčku na téma stárnoucí Casanova, tak výsledek vyšel na 100 procent. Výborné herecké obsazení: všichni působí velmi přirozeně a pohybují se v textu i kostýmech s grácií a samozřejmostí. Nevzpomínám si, že by od té doby vznikl lepší film tohoto žánru.(25.10.2010)

"Slyšel jsem, že ženy dovedou být moudré nezávisle na věku, zatímco mužům není jakýkoliv věk platný."                            Film, který nemá slabší místa, dialogy jsou svěží a vtipné, co slovo, to skvost. Skvělá režie Václava Kršky, velice dobře napsané a zahrané postavy. Bylo to právě takhle? Byla Casanova opravdu takový? Čerta starého, koho to zajímá?! Dala bych víc než 200 zlatých za jeden večer strávený s Felixem le Breuxem, kdyby to režíroval Václav Krška!! námět a scénář: František Daniel a František A. Dvořák.                                                                                                                                       "Výčitky svědomí přece nikdy ničemu nezabránily, protože přicházejí, až když je po všem."(15.10.2014)

Vzpomínám si, jak mě tenhle film kdysi těžce zklamal. Čekala jsem totiž, neinformovaná, nějakou možná i krapet lechtivou romantiku. No, ono je to spíš o knihovníkovi než o milovníkovi. I z dnešního pohledu se mi nejvíc líbily ty scény, kde se Giacomovi zdají jeho dávné milenky. Jinak je to taková konverzační TV inscenace.(7.12.2013)

(2x) Tenhle film si užívám coby nádherné historické divadélko, které s odstupem času stále víc okouzluje nejen svou atmosférou a příjemným humorem, ale i hereckými výkony. Jednu ze svých nejvýraznějších stop zde zanechal Felix le Breux, herec zajímavý nejen svým netypickým jménem, ale i výrazným hlasem a osobitým projevem. Sice jde spíš o parodii, ale šarmantní Casanova Felixe le Breux (ač v poněkud pozdním věku) působí mnohem lahodněji než stejnojmenní vyumělkovaný hrdina ze slavného Felliniho filmu. A když se vedle něj objevila v plné kráse mladá "hraběnka" Milena Dvorská a noblesní "rytíř" Vladimír Brabec, tak nepodlehněte kouzlu doby zámeckých oslav, knihoven osvětlených vysokými svícemi a jízd romantickým kočárem...:-)(3.9.2017)

Zcyničtělý a nevrlý Giacomo Casanova (Felix LeBreux ve své snad jediné hlavní roli) dožívá v ústraní na Duchcově, ale ještě jednou (naposled?) ožije, když na zámek přijede Vladimír Brabec se svou okouzlující ženou Milenou Dvorskou... Rád bych ten film zase po letech viděl, abych se přesvědčil, zda je tak dobrý, jak si pamatju. Vzpomínám si na něj jako na velmi duchaplnou konverzační komedii s notně překvapivými hereckými výkony. On je totiž vůbec zvláštní zážitek vidět české herce v rokokových parukách a kostýmech, úplně to mění jejich způsob řeči, pohybu, chůze... inu, noblesse oblige. 80%(1.2.2006)