DOGG (festivalový název)

(festivalový název)

Povídkový / Psychologický / Thriller / Horor

Slovensko, 2017, 80 min

• xxCat

Jednu hviezdičku venujem druhej poviedke, ktorá bola zo všetkých najzaujímavejšia a spätne aj nosným pilierom propagácie tohto filmu. Za túto by som tvorcom dala aj viac, ale ten neskutočný trash, ktorý nasledoval ďalej, zatlačil moje dojmy veľmi veľmi hlboko.. Chápem myšlienky, ktoré sa tvorcovia snažili vysloviť avšak vložili ich do lacnej, gýčovitej formy, ktorá viac odradí ako zaujme. Snaha o umeleckosť (prestrihy na les, stromy a zasnežené hory) a experimentálnosť nevyšla. To snaženie kričalo. Veľmi.. Prvá poviedka: Myšlienka dobrá, Monika H. to celé zachraňuje, výsledný dojem slabý. Druhá poviedka: Najsilnejšia zo všetkých, zo začiatku bolo cítiť silnú inšpiráciu Antikristom od Larsa von Triera, vyvrcholenie perfektne PSYCHO.. Tretia časť: Gopnik s neostrihanými nechtami a suchými pätami si dáva do tela jedno cez druhé, do toho rádoby mafiánsky boss a.k.a. farárko z našej dediny a príbehy z drogového podsvetia alebo: Don´t do drugs kids! A štvrtá poviedka je momentom, kedy si poviete: kámo, tak toto fakt nie! a čakáte, kedy rozsvietia a môžete ísť domov ľutovať, prečo ste radšej peniaze za lístok do kina nezoskartovali a neurobili si z nich vianočnú girlandu.(20.11.2017)

• NightCritic

Nejhorší film vůbec, jaký jsem mohl letos vidět. Na to, že se mělo jednat povídkový hororový thriller rozdělený na čtyři části, tak ani jedna z nich mě neoslovila a byla to naprostá ztráta času! Možná pár myšlenek zpočátku vypadalo nadějně, ale ve výsledku jsme se ničeho nedočkali. Žádný závěr, žádné završení.. prostě lituji naše sousedy, kteří na to šli do kina a hlavně i sebe. Díky bohu měli tentokrát čestí distributoři rozum a tahle čestná hovadina nás minula. (Bohužel viděno na festivalu Finále Plzeň 2018).(29.4.2018)

Dogg sa radí medzi odvážne počiny na Slovenského diváka. Experiment štyroch tvorcov ktorý každý ma svoj rukopis. To si myslím že je dobre. Taktiež sa mi páčila žánrová pestrosť poviedok. Prvá poviedka bola dráma v ktorej sa riešili ľudské predsudky. Snažilo sa to vyvolávať napätie ale skôr to siahalo do nudného naťahovania s divákom. Oceňujem koniec poviedky. Uškodilo tomu ale televízny výraz a taktiež to čo fungovalo na papieri nefungovalo na obraze. Druhá poviedka bola svojou absurdnosťou komická. Chcelo sa to tváriť ako horor a z nova to čo fungovalo na papieri nefungovalo na obraze. Pekná síce myšlienka, oko za oko a tvoja minulosť ťa doženie však svojim prevedením jednej scény zmenilo zo strachu na smiech. Tretia gangsterská poviedka bola najbizarnejšia. Tam to zase východniarske nárečie obohatilo a zároveň utopilo. Neherci síce boli fajn do tej chvíle dokiaľ nezačali hovoriť. Síce autor chcel ukázať že nie všetko sväté je naozaj tak, ale mnohé iné obrazy som nedokázal odčítať. Asi najzaujímavejší strih z celej vzorky. Štvrtá poviedka bola najdynamickejšia a najviac podarená. Na dnešné pomeri u nás je problematické nakrúcať sci-fi no autorovi sa to podarilo. Vizuálne a strihovo najbližšie mojím obľúbeným filmom. No nezaškodilo keby to malo o pár minút menej. Média nás od začiatku prenosu televízneho signálu pekne manipulujú. Každá jedná poviedka má čosi do seba, ale ako celok to nefunguje. Síce na Slovenské pomery slušné, ale v globále priemerné. 45%(5.12.2017)

• maverick080

Tak toto mi ani trochu nesadlo. Žiadna poviedka ma nedokázala zaujať na toľko, aby som tejto ohavnosti dal viac hviezdičiek. Tvorcovia si možno zamýšľali, že toto bude niečo, že na Slovensku tu príde nová vec, o ktorej veľké obecenstvo ešte nevidelo a konečne tu bude niečo, čo v našich hlavách ostane dlho. To sa ale očividne mýlili, pretože nakoniec sa z toho stala len lacný, akože napínavý horor s totálne preflaknutým scenárom a lacnými efektmi.(31.10.2017)

Takto. Vôbec to nie je zle natočené alebo zahrané a nepovedal by som ani, že koncepty sú zlé. Len som sa hlasno smial a hlavnú tému strachu som vôbec necítil. Prvá poviedka vyšumela do stratena, fádne bububu s koránom je pre mňa úsmevným cringeom na aktuálne veci ktoré desia bielu privilégiu. Druhá mi popravde učarila a dostal som od nej absurdný evildeadovsky plot twist za ktorý by sa nehanbila akákoľvek čierna komédia. Tretia poviedka je nielen efektívne náučné video o drogách pre školy, ale aj celkom fajn natočená ukážka totálneho ľudského dna slovenského whitetrashu s absurdne zábavnou zápletkou. Zo štvrtej sála inšpirácia "battleroyalov" a "blackmirrorov", vizuálne by skoro človek ani nespoznal že to je natočené v strede blavy a je ľahko stráviteľná a možno o pár minút dlhšia než treba. Experiment, do ktorého treba ísť s ľahkou hlavou a nie pripravený nenávidieť.(15.9.2017)