Debut Zity Kabátové ve slavném románu Maryny Radoměrské  Román úspěšné spisovatelky Maryny Radoměrské Světlo jeho očí, který vycházel v oblíbeném časopisu Hvězda na přelomu let 1934/1935, je symbolem kariéry Zity Kabátové. Tehdejší debutantka se stala přes noc hvězdou a stálicí mezi nejoblíbenějšími herečkami 30. a 40. let. Světlem jeho očí začala slavná éra Zity Kabátové, během které natočila téměř 40 hlavních rolí.  Příběh obětavé ošetřovatelky a slepotou stiženého mladíka z dobré rodiny byl příležitostí nejen pro Zitu Kabátovou, ale také pro Jiřího Dohnala, Jiřího Steimara a Václava Trégla. Diváci se mohou těšit i na R. A. Dvorského a jeho Melody Boys. (Filmexport)

Logicomix

U opravdu starých českých filmů jsem sice zvyklý na afektované herce a jednoduchý naivní příběh, ale Světlo jeho očí je v tomto extrém. Hlavní hrdina je dacan na ránu a jeho „polepšení“ je tak přímočaře naivní, že z něj žádné potěšení nevznikne. Celé je to tak předvídatelné, že jakákoli peripetie vám připadá jako vrcholný tvůrčí akt. Raději si znovu pusťte třeba Bílou nemoc. ()

Časové pásmo bylo změněno