Hladoví

(festivalový název)
  • Kanada Ravenous (více)

V provincii Quebecu sa po vypuknutí neznámej choroby počet osôb drasticky znížil. Tí, ktorí mali to šťastie a prežili, musia každý deň bojovať s hladom a nebezpečenstvom, ktoré predstavujú nakazení a ich neustále narastajúci počet. (Marceloo)

Shanen29

Nevím jestli jsem to dost pochopil,jelikož film moc vysvětlení během sledování nedával.Pro mě to žádný top není. ()

dannyd14

A cenu za najnudnejší celovečerný film roka 2017 získava Les Affamés. Vadilo mi chaotické zmýšľanie postáv v akčných scénach ako aj to, že zombíci sa naozaj objavia vždy všade, aj snáď pod vašimi nohami, bez toho, aby vydali čo i len jediný zvuk. Neviem čím si tento film udržal moju pozornosť do konca, možno to bolo tým, že som to pozeral cez deň, možno tým, že som vedel, čo asi od toho čakať, či možno dojímavým osudom malej dievčiny? Každopádne, je to film skoro na 1 zhliadnutie. Trochu mi to pripomínalo niečo z nedávnych filmov the girl with all the gifts či the cell. ()

Solverino

Tak musím říct/napsat, že mě se to dost líbilo. Je to krásně bezútěšné, takhle nějak by to vypadalo v reálu - všichni by rezignovali a každej by jel ve finále sám za sebe, max. malá skupina. I konec dobrej. Herci sice celkem nevýrazní, ale o to víc je to osobnější - jakoby v tom hráli sousedi od vedle. Dávám plný počet! ()

Pitryx odpad!

Kanaďané asi chtěli natočit nervák a udělali „nuďák“, cha cha cha. A doufali to napravit několika gore záběry. No, ne všechno se podaří. Třeba někdy jindy. Už jen ta majinta hojcicta tam chyběla. Připouštím, že snímek měl několik málo dobrých chvilek, ale bylo jich skutečně málo. ()

Blazkowicz

Ani jsem to nedodíval. Nemám to žádný začátek, žádné vysvětlení, prostě nic. Jen nějací lidé jezdí/pobíhají po lese. A pořád melou pantem. Pořád dokola. A ještě k tomu francouzsky. Tak to ne teda. 1* ()

DonBraso

Tak za prvé znova nechápu kdo dává žánrům podobu.Však je to mysteriózní horor s prvky komedie ve slabším pojetí dramatu.Za druhé nechápu proč je ve třech příspěvkách zde o lese jako u nás v Čechách:).Les jako les.Za třetí je to špatné drama.Nuže a teďka k tomu lepšímu a konkrétnějšímu.Já jsem si říkal,že jsem něco už takového viděl jen bez zombíků.Kdo viděl seriál Les Revenants tak je jako doma,protože je přesně natočený jako zdejší film a přesto není dobrý.Kde je vlastně chyba?Hlavní je,že divák jen kouká a je mu vcelku šumák co zdejší "hrdinové" dělají.Hlavní hrdina je bohužel slušný herecký prkno a po půlce filmu či k závěru klesne na bod mrazu celý snímek.Někdy je to příšerná zívačka,která má docílit pocitu samoty a beznaděje,ale spíše člověk z toho usne.Komediální vložky jsou to nejlepší co tenhle film nabízí.Jsou doopravdy přesně tam,kde bych je chtěl mít a scéna s kysanou okurkou je vlastně nejlepší scéna.Hudební podkres krásně lícuje se statickou kamerou do hromady prázdna.Popravdě mně bylo i jedno,že ten příběh je vlastně načrtnut do velkých otázníků,protože jak jsem psal,má to mysteriózní nádech a tím nás Robin Aubert žene neustále do stavu transu.Běhající koně v lese,všude židle,závodník alá Stig co jede po silnici a dalo by se určitě pokračovat stále a stále,vlastně ještě ty okurky:)Co se týče gore efektů,tak si říkáte,že hned po první krevní transfúzičce to bude spíše do kategorie horor pro batolata.Což je bohužel fakt,naštěstí se najdou dvě tři scény,které se nebojí ukázat fanouškům trochu té šťávy.Je to film,který hraje na všechno,ale v jádru pudla nezaujme po delší časový úsek.Ještě mu vůbec nepomáhá věc,kdy se film špatně zbavuje postaviček či spíše dvouch,který jsou ale příšerně odhozený jak papír od sekaný.Samozřejmě je doba,kdy zombíci běhájí,což by mělo mít akčnější pojetí,ale zde ho nemáte.Film je malinko sterilní,přitom ta atmosféra někde v dálce přímo bouří,ale abych se z toho posadil tvrdě do sedačky?To rozhodně ne. ()

djbarrel

Bylo nebylo, parta lidí která se postupně rozrůstá, aby posléze byli její členi požráni zombíkama, se potuluje po kanadských lesích a loukách, sem tam se střílí, sem tam se všichni podivují nad pyramidou ze židlí, sem tam cáká krev, sem tam cáká víc krve, to hlavně když se mačetová lady ohání mačetou a pak všechno skončí vlastně tak jak to začalo ... Zvláštní film. 60 % ()

jkpj22

Zombie survival, u kterého jsem několikrát přemýšlel, že ho vypnu... nakonec jsem to zvládl do konce, ale na víc jak dvě hvězdy to fakt nevidím. ()

J.Mayen

Na odpad bych film urcite nehodnotil, mohl bych tu sepsat seznam filmu, ktery si odpad zaslouzi,ale tenhle to rozhodne neni. Lidi ktery hodnotej odpadem nechapu, pokud je to z afektu, ze vzteku nebo proc? Film byl spatny, ale daji se najit na kazdej pad i svetle momenty. Sice to tu filmovymi kopanci pretejkalo,ale zajimavej zanr a muj oblibenej namet, kde jsem spis hledal co by se dalo zlepsit. Rozhodne se na film uz nikdy nepodivam, protoze jak uz je v zdejsich komentarich popsano, jde spis o nudu nez zabavu. Podprumer. ()

em.redrum

Sebranka francouzských prvoků a améb přiráčkovala a přichrochtala se svou zdeňkou troškou do zombie mlýna...O prachy žebrali až v Kanadě, protože s nimi nikdo do téhle lesní jízdy jít nechtěl ( jak prozíravé..). A tak nám multivtipný mnich s Radůzou cestují po krásách kdysi sladké Francie. Z lesa neustále někdo křičí jako na lesy..A máme se bát. Tak jediné čeho jsem se bál a bojím do dneška je to, že někdo natočí pokračování. Ono je to nadlidský výkon fandit alespoň trochu jedné z postav. A tak mi bylo úplně u sedla, jestli někdo přežije, nebo jak to dopadne. Obětoval jsem tomu 40 minut mého života. Jedna hvězda za celkem solidní hudbu, která mi sem tam připomněla, že je to vlastně horor. ()

Easykill

Tak tohle mě absolutně minulo! Neskutečná nuda. Hodně marný a levný pokus o nějaký ART. V žádném případě! Pomalý tempo mi většinou nevadí, ale tady to je doslova ubíjející. Měl jsem co dělat abych to nevypnul. Další věc je osazenstvo, ani jedna sympatická postava. Možná ten mladej střelec, ale toho tam bylo málo. Film vlastně o ničem, protože se nic nedozvíme, nevíme co se stalo, proč se stalo, kdo je kdo. Prostě jen sledujeme pár lidiček co se potkaj. Navíc ty rádoby zombie, vypadají nijak, protože nejspíš nebyly prachy na masky. A to staveníčko? Nebo to jsou zombi aka úklidová četa a sbírají po okolí nábytek? Totální sranec a utrpení. Jedna ušmudląná za (marnou) snahu. ()

Ayax odpad!

Toto by mali dávať pozerať za test parchantom malým, ktorí sa nevedia chovať... Posledných 20 minút som už musel pretočiť... Takto nudné, ťahajúce sa h*vno som videl nedávno, ale na toto sa nechytá, takže toto je ODPAD... ()

goauld

Těžko říct co si o tomto netradičním zombie snímku myslet. Nějak jsme se nedopátrali JAK to celé vzniklo, PROČ zombíci stavěli ty různý mohyly...atd. Víme, že se to stalo a že se tu a tam někde vyskytují ještě nenakažení lidé, kteří buhví z jakého důvodu musí chodit lesy, místo toho, aby se snažili svými auty dojet co nejdále to jde - pokud možno do měst, které jsou izolovány od "zombie-zone". Když už tedy najedeme někoho s autem, tak kupodivu bez autorádia... OK - může být, ale pokud se přeživší dostanou do nějakého obydlí?? To také nikde není žádný rádio??? A co ve vesnicích??? ...ano - vesnice zřejmě v daném místě neexistují :-) ...a armáda??? asi taky komplet nakažená :-) .... Tak pokud si tyto "negativa" sečteme, tak vlastně těm pár protagonistům musí dojít, že nebude dlouho trvat a brzy rozšíří početní stav zombíků a tudíž film musí zákonitě špatně dopadnout... No - ikdyž se to zdá být neuvěřitelné, tak kupodivu malý "happyEnd" se dostaví ;-) Každopádně - je vidět, že ač je snímek Kanadské provinience, tak silně převažuje evropský způsob kamery/děje/jednání atd... takže mnoho akce zde nenajdeme, zato je rychlost zombíků v přesunu až nebezpečně rychlá (dokonce by jeden myslel, že levitují, bo v jedné části filmu protaginista je "překvapen" konfrontací faceTOface aniž by zaslechl sebemenší šelest (v lese!!).... Nicméně i tak se však jedná o docela dobře zpracovaný snímek, hudba taktéž dobře zapadne do děje a naštěstí je zde absence kliší známých z US produkce (nikdo si nestěžuje na mobilní signál!!! nevídané!!! , dialogy mají hlavu a patu , jednání přeživších protagonistů není chaotické ani infantilní), takže si průměr oprávněně zaslouží. ()

lineker

Zvláštní art horor z kousku zalesněné Kanady. Nic vám není vysvětleno a nejednou jste tam. Přímo uprostřed boje o přežití skupinky lidí mezi zombie monstry. Tempo je pomalé, k postavám si díky stylu vyprávění pomalu vytváříte vztah. Krve je poměrně dostatek, ale není použita účelově. Pár neotřelých momentů ( poněkud zvláštní chování zoombie zrudiček ) se najde a tak divák, který netouží jen po akčním mase bez ladu a skladu, by si neměl tenhle kousek ze země javorového listu ujít. ()

Dalajlada

Velmi slušná, umělecky podaná zombárna, ze které zůstává pěkně depresivní pocit. Smířenost postav s nevyhnutelným osudem je hmatatelná a těžce ubíjející. ()

Filmový festival v Torontu udělil ceny

Filmový festival v Torontu udělil ceny

18.09.2017

Filmový festival v kanadském Torontu letos svým návštěvníkům přinesl na plátnech kin 339 filmů během jedenácti dnů. A zde vám jako tradičně přinášíme přehled hlavních vítězů. Cenu diváků pro nejlepší… (více)