Hladoví

(festivalový název)
  • Kanada Ravenous (více)

V provincii Quebecu sa po vypuknutí neznámej choroby počet osôb drasticky znížil. Tí, ktorí mali to šťastie a prežili, musia každý deň bojovať s hladom a nebezpečenstvom, ktoré predstavujú nakazení a ich neustále narastajúci počet. (Marceloo)

6thSun

Ve většině hororů ztichne hudba ve chvíli, kdy má nastat zvukově předimenzovaná lekačka. Tady je ve většině vypjatých scén dlouhotrvající ticho a je jasný, že nějaký to zařvání, který zde navíc dosahuje mimořádně nelidských rozměrů, může přijít kdykoli, což mně nejednou slušně pocuchalo nervy (sledování v noci a hodně nahlas zážitek drtivě umocní). Budování chvílema fakt nesnesitelnýho napětí jde naproti i polo-artový způsob zpracování, do kterýho jsou zcela nečekaně, ale o to funkčněji vnesený čistokrevně komediální prvky. Ještě za půlkou film sahá po pěti hvězdách, závěrečná třetina se ale začne nepěkně táhnout a navíc motat ve scénáristický bezradnosti. I tak je netradičnost snímku nutný zdůraznit nadprůměrným hodnocením. ()

ledzepfan

Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, ale postupem času když se ukázalo, že tenhle film vnáší do zdánlivě daného subžánru zase něco nového a, že dokáže přijít se skromnými, ale zatraceně funkčními nápady, začalo mi to celé být dost sympatické. Úplně nezapomenutelný zážitek to nakonec asi nebyl, ale k té čtvrté hvězdě v mých očích schází fakt jen vlas.. ()

Krissty

Trochu mě překvapuje zdejší hodnocení. Už jen za tu atmosféru si film zaslouží trochu víc procent, ta byla fakt skvělá. Pravdou je, že diváka napadne spousta otázek, na které nedostane odpověď. Někomu by to mohlo překážet, mně to ale nevadilo, protože mě to tak nějak vtáhlo do děje. Nevěděla jsem nic o nákaze ani o důvodech, proč se nakažení chovali tak, jak se chovali, ale to nakonec nevěděli ani přeživší. Bylo to tajemné a bylo to fajn. Postavy se chovaly lidsky, nebyli to žádní Rambové a jednali mnohdy zkratkovitě, občas bohužel i lehce nelogicky. Ze závěru jsem nadšená, i když tu poslední scénu bych nejradši vystřihla, aby mi v žaludku zůstal ten pocit totální bezmoci a bezvýchodnosti. Jinak ale super, užila jsem si to, a při jedné střelecké scéně jsem se od srdce zasmála! ()

Freemind

Mám rád podobné výlety mimo mantinely, takže v rámci zombie žánru silná čtyřka. Indie atmoška, pomalé tempo, jemná, jemňoučká psychologie postav a stejně podprahový, skoro nezachytitelný humor. Škoda, že tvůrci nezainvestoivali do schopnějšícho kameramana, protože těch pár surreálních scén (zombie věže) by si to rozhodně zasloužilo. ()

honajz2

Herdek, viděli jsme stejný film? Já tyhle artové (to je špatný slovo - prostě náročnější, i když tohle je i artové) horory mám celkem rád, ale tohle se podle mě nepovedlo. Nejhorší je, že to nemá pořádně co říct, díky čemuž zvolená forma natočení působí manýristicky. A co se jí samotné týče - snaží se vybudovat nějakou atmosféru, ale moc se to nedaří, navíc, jak chcete vybudovat silnou atmosféru na příběhu, ve kterém se skoro nic neděje, na kameře, která působí jako kdyby se jednalo o nějaký amatérský projekt žáků přinejlepším střední školy a na postavách, které jsou tak strašně nijaké, že vám jsou vlastně ukradené? Jo, měl jsem tu dvě oblíbené postavy, ale jedna mi umřela hned na začátku a ta druhá se tam občas objevila, občas ne a nakonec ani nevím, jak to s ní dopadlo. Navíc to ani není pořádně promyšlené - objeví se tam holka, která je pokousaná, ale tvrdí, že ji kousnul pes. Takže s nimi jde dál, ale pak tam o něco později se jí chce zvracet (a ne, z nálezu nějaké zmrzačené mrtvoly to fakt není), což by mohlo naznačovat, že lže, jenže po zbytek filmu se z ní žádná zombie nestane - tak proč tam byla ta scéna, kdy se dáví? Pak se ani nedozvíme ty nejzákladnější věci - Co způsobilo nákazu? Je zbytek světa v pořádku, nebo ho postihla apokalypsa? A co se samotných zombie týče, ty jsou taky divné. A též tam není domyšlené, jak rychle se může člověk proměnit - tam černocha kousli a přežil dlouhou cestu, aniž by se z něj zombie stala (a to po cestě zemřel), ale pak tam zombie kousne nějakého vojáka a ten se promění okamžitě? A srovnání s It Comes at Night sice není úplně mimo, ale to na rozdíl od Hladových funguje, protože to má atmosféru, skvělou kameru a rozhodně to je i líp promyšlené. Tohle mi nepřijde zrovna povedené. 2* ()

Rodriguez

Horory mám rád. Zombie horor přímo miluju! Tohle pojetí mě sice zaujalo, ale postrádalo jakékoliv vysvětlení - proč se zombie takhle chovají, kde se nákaza vzala, co proto úřady dělají atd. Prostě těch otázek je strašně moc a koukat celý film na pár farmářů jak pobíhají po lese....to pardón, ale to není žádný umění. Nejlepší akce proběhla v noci, kde bylo stejně hovno vidět, ale hlavně že toho bylo hodně slyšet. Cool scéna byla, když si ten armádní týpek chtěl potřetí bafnout a jaksi mu to nevyšlo :-D "Stejně byl nakaženej"! :-D 15% ()

Yoshimitsu

Nikam nespěchající zombie apokalypsa u, které čekáte postupnou gradaci, ale té se nedočkáte. Postavy jsou tajemné, jak hrad v Karpatech. Se zombíky si tam skoro opékají společně špekáčky, chodí hledat houby a když už mohou zmáčknout spoušť, tak to provedou na sobě. Dávám 60% ()

zigíš

frankofonní zombie art, s nadhledem i vtipem (ne,o nepříjemně fyzické scény není nouze) správně apokalypticky bezvýchodný ..to jako bonus ()

andalin

Jedine, co me na filmu zaujalo, je uveritelnost s jakou postavy jednaji v potencialni zombie apokalypse. Jinak to nema hlavu ani patu a casto dlouhy nudny sceny, kdy se nic nedeje (parkrat jsem usnula). ()

Forsberg11

Neskutočne nudná, zdĺhavá a nezaujímavá kanadská variácia na akúsi čudnú zombie apokalypsu. Príbeh ma vôbec nechytil, postavy totálne nesympatické, napätie takmer žiadne, hororové prvky skoro vôbec nefungovali. Za zmienku stojí atraktívne lesné prostredie a niektoré gore scény. Inak je to nič nehovoriaca, zbotočne nasilu artová záležitosť, na ktorú budem chcieť čo najskôr zabudnúť. 30 %!! ()

vitekpe

Kanadani se pustili do zombie tematiky. Ale celkem vlastne obstali. Neni to uz ten 70.-80. ultragore styl, ale je tam vlastne vsechno co cekate. Nedostanete zadny komplexni pribeh, je to spis takovy vyrez z cesty nekolika lidi zombie apokalypsou. Takze, pokud mate chut na zombiky, muzete klidne sahnout po tomhle filmu. Par artovym zaberum/myslenkam/tonum se nevyhnete, ale celkovy dojem to nerusi. ()

bari68

Artový zombie horor...Toto som ešte nevidel :) ... Tiché ,,road movie,, ,kde preživší hľadajú bezpečné miesto. Originalitou film nešetrí, má to prvky čierneho humoru, určite stojí za zhliadnutie. ()

666Carnage

Zombie apokalypsa tentokrát v Kanadě. Je to dost ponuré ani se tam moc nemluví sem tam nějaká svižnější scéna a toť vše. Čekal jsem asi víc a to jsem nedostal 45% ()

JM87

Wow, tak tohle bylo super! Mezi spoustou debilních blockbusterů je tohle postapo fakt dobrý. Vím, že spoustě lidem vadí, že se tam často nic neděje, ale pro mě to mělo výbornou evropskou atmosféru, fajn herce a správnou špetku jakési divnosti. Tu bych přirovnal k Van Trierovi nebo aktuálním Midsommar. Určitě si dejte, je škoda toho nízkýho hodnocení. ()

Rathalos

Kanadsky zombie horor,od ktoreho necakajte nejaky gore fest,ale ta atmosfera a prostredie,kde sa to odohrava je parada,zaujimave spracovanie,ktore ma fakt zaujalo...:-) ()

Čaroděj.Ponny

Začátek působil slibně, ale poté se film z mého pohledu utopí v hororově-zomboidnich klišé, bez kterých se mohl klidně obejít. Film nabízí pár slibných dialogů a hutnou tichou atmosféru. Zážitek shazují hloupé postavy téměř bez charakteru a logické mezery. Konec by mi celý zážitek shodil klidně i na dvě hvězdičky (i když si vážím sekvencí subjektivní reality postav). Zpětně jsem musel ocenit celkem nevídanou okultistickou povahu nemrtvých. Není vysvětleno kde se nákaza vzala, ale je to jedno, protože jsme to jinde viděli už stokrát. Na zabití času asi v pohodě. ()

Filmový festival v Torontu udělil ceny

Filmový festival v Torontu udělil ceny

18.09.2017

Filmový festival v kanadském Torontu letos svým návštěvníkům přinesl na plátnech kin 339 filmů během jedenácti dnů. A zde vám jako tradičně přinášíme přehled hlavních vítězů. Cenu diváků pro nejlepší… (více)