poster

Černá kočka, bílý kocour

 • Fed. rep. Jugoslávie

  Crna mačka, beli mačor

 • Francie

  Chat noir, chat blanc

 • Německo

  Schwarze Katze, Weißer Kater

 • Řecko

  Μαύρη γάτα, άσπρος γάτος

 • anglický

  Black Cat, White Cat

 • Slovensko

  Čierna mačka, biely kocúr

Komedie / Romantický / Hudební / Krimi

Fed. rep. Jugoslávie / Francie / Německo / Rakousko / Řecko, 1998, 123 min

 • DaViD´82
  ****

  Tsunami emotivní živelnosti za rytmu balkánské dechovky v podobě, ve které jí umí zachytit snad jen Kustorica, a se špetkou magického realismu navrh. K tomu navíc prase trpělivě spásající traband. No řekněte, může něco takového již z principu být špatné? Bohužel ani zde se to neobešlo bez chyb. Od nejvyšší mety sráží film půlhodinovka od počátku svatby. Tam se to na můj vkus zvrhne v až příliš crazy ulítlou záležitost. Film jako takový z vás sice rychle vyprchá, ale energie, kterou vás nabije, tak ta jen tak ne. A to se počítá, jelikož právě to je znakem velkých filmových počinů. "PIT-Bull! Teriéééér...!"(24.1.2007)

 • iwigirl
  *****

  První půlhodninu jsem si říkala, že ten film asi vypnu..... Pak jsem se zvolna začínala orientovat a vžívat do mentality a děje a pomalu (rychle) téhle zběsilé, temperamentní bláznivé komedii přicházet na chuť. Splečně s neuvěřitelně chytlavou hudbou nakonec hodnotím 5 hvězdami a těším se na další Kusturicův film.(7.5.2010)

 • maxi6
  *****

  husy, husy, husy, všude samý husy...........Bizarní koprodukční komedie se stylovou lidovou hudbou a... husy. Od začátku do konce svižná vypalovačka ze života chudých kšeftařů, zlodějíčků a vychytralých mafiánů....husy, husy a husy.......překvapivé nakouknutí do jižanské mentality.......husy.. husy... husy......všude jenom samý husy...........(27.11.2004)

 • genetique
  ****

  Myslím, že túto naozaj čiernu komédiu pochopia viacmenej iba Európania a tí, ktorí vedia ako to na Balkáne a medzi cigánmi naozaj vyzerá. Humorom to srší stále od prvej klapky až po poslednú. Absurdita, švihnutosť a originalita sú tiež silnými stránkami, no v pár scénach aj prehnanými. Pitbull-teriér mal dostať Oscara za pieseň. 85%.(10.3.2006)

 • frashmaker
  **

  Tak jsem se poprvé dostal ke Kusturicovi, a jsem poměrně zklamaný. Je to v podstatě ale asi film na způsob "Dědictví". Tyhle rádoby srandy z vesnice mi nikdy nijak k srdci nepřirostli a ač proti cikánům vůbec nic nemám, tak ani ten příběh mě nijak ničím neohromil a nedostal, a způsob jejich života mi není blízký. Myslím si však, že tady bude spíše problém ve mně, než v tom, že by se tu čtyři a půl tisíce lidí mýlilo. Jsou prostě filmy, které mi nic neřeknou i když jsou možná kvalitní, a tohle je jeden z nich. Skoro jsem se nesmál, nebylo mi nikoho líto, nebál jsem se... Cituprázdný film, který neobohatí člověka ani zajímavou myšlenkou. Pokud ale toužíte zcela vypnout a poslechnout si spoustu velice obscénních dialogů, asi bych snad i tento film mohl doporučit. Já už se k němu ale s největší pravděpodobností nevrátím.(4.3.2010)

 • - Když Zare (Florijan Ajdini) uniká od Dadana (Srdjan Todorovic) na žebříku, Dadan ho chytí za pravé ucho. V dalším záběru ho ale drží za levé. (thecentre)

 • - Scéna, v ktorej Dadan ukazuje na portrét svojho otca, sa na obraze nachádza skutočný otec Srdjana 'Zika' Todorovica, herec Bora Todorović. (Jaroo)

 • - Jedná se o první snímek, k němuž si režisér Kusturica hudbu zajistil sám se svou domovskou kapelou The No Smoking Orchestra. (Gabrielle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace