Just Because! (TV seriál)

• Japonsko

ジャストビコーズ!

• Japonsko

Just Because!

Just Because!

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2017, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Zase jednou slušné, civilní a milé romantické anime, které potěší. Postavy jsou sympatické, ale zároveň poměrně reálné, příběh není sice nikterak komplikovaný, ale pořád je docela nevyzpytatelný a i když vše vlastně končí tak, že si člověk řekne, že tak to mělo být, tak cesta k tomu je klikatá, občas zvláštní, ale on ten život prostě asi takový je. Takže příjemné překvapení, které mi nezkazil ani fakt, že podle mě nejlepší ženská postava skončila na ocet, i když bych si tipl, že dobrá polovina diváků je s výsledkem naprosto spokojená (a já díky tomu, jak to bylo provedené vlastně taky nejsem naštvaný, prostě to tak logicky mělo být...). 7,5/10(29.12.2017)

Velmi příjemné a milé překvapení žánru romantického anime. Někoho nejspíš odradí příliš pomalé tempo plné záběrů na město, vlaky či nadzemky a dialogy s dlouhým mlčením či jednoslovnými reakcemi. Melancholie z toho přímo srší. Příběhově jde pak o zcela typický milostný mnohoúhelník, jen s tím rozdílem, že se zdejší postavy nechovají tak... japonsky. Nečekejte tedy přehršel vtípků, perverzních narážek či bizarních situací. Just Because! je dospělé jak jen to v rámci posledního ročníku střední školy jde. Jediné, co mě mrzí je, že má oblíbená postava z toho všeho vyšla nakonec nejhůře. Ale tak už to bývá, většina bude se směřováním příběhu nejspíš spokojená.(5.6.2018)

• skretik

mozno by to bolo mile... a pekne a romanticke... keby to nebolo slow slow slow paced slice of school life anime... este pomalsie ako pomale... ale na zaspavanie vecer pri anime super... uz tyzden to pozeram a vzdy pri epizode zaspim :D... aposledne styri epizody som pozerala stylom klik klik dopredu, fakt som tu pomalost nedavala... ah, aby som nezabudla... ta animacia behu je HROZNAAA :D(6.2.2018)

Po prvním díle si nejsem tak jistá , jakým směrem se to bude ubírat. Ovšem oslovila mě melancholická nálada , která mě uvedla do příběhu. Eita Izumi se po 4 letech vrací do rodného města, kde nastupuje v druhé polovině třetího ročníku na střední školu. Setkává se zde se starými spolužáky . Jedním z nich je jeho nejlepší kamarád ze základní školy Haruto Souma se kterým hrával baseball.(15.10.2017)

Just Because! je příjemné překvapení na poli anime. Těchto milých, romantických moc není, nebo aspoň o nich nevím, ale tento kousek byl opravdu fajn. Příběh sice v podstatě přešlapuje na místě, nicméně to ničemu nevadí, jelikož postavy jsou nanejvýš sympatické a civilní. Každému jednotlivci fandíte a přejete, ať mu plány vyjdou ať už milostné či školní. Vše je podbarvené krásným, melancholickým piánem, dotvářejíc tu správnou atmosféru pro celé anime. Za mě 90% (4.1.2018)

Když si to tak vezmu, tak jsou to naprosto průměrné každodenní události v bězném životě se špetkou nadšení, odvahy a starostí. Takže to může vyznět kompletně normálně, ale to je na tom speciální, protože se to tváří dospěle a ne jako v ostatních anime, kde je člověk přecpanej všema těma ecchi prvkama a klasickýma klišé nebo něčím naprosto šíleně typickým pro Japončíky. Láska zasazená do reálného prostředí a událostí, takže se s tím člověk celkem může i sžít a celkem souhlasí s problémy, které jednotlivé postavy mají. Po "Kimi no iru machi" bych řekl druhá nej romantika s reálným zasazením, protože přece jenom tohle může "trochu" působit monotónně. Animace je suprová (až na ten rozmazaný konec - což je detail), design se držel celkem realitě (smysl pro jednotlivé detaily, že v okolí nemusí být jen čistě nádherné věci a vše je dokonalé, ale že se tam nacházely i věci, které se prostě v každodenním životě vyskytují). Po hudební stránce to bylo velice příjemné.(30.12.2017)

Toto anime mám strašne rád, svojou normálnosťou mi pripomína Tsuki ga Kirei. Som rád, že vznikajú tieto originálne slice of life romantické anime, ktoré sú aspoň trocha odlišné od ostatných anime a dúfam, že každy rok vznikne jedno takéto anime. Ale ako každe anime aj toto ma pár problémov. To čo ma na tomto anime nebavilo boli epizody 10-12, tieto epiz. boli strašné nudné, predvidateľné a strašné pomalé (väčšina ľudi to hovorila už od začiatku, ale pomalé a nudnejšie sa stalo až od 10 epiz.; teda aspoň pre mňa). Plusom tohto anime sú aj skvelé postavy, ktoré som si zamiloval v prvých 10 epiz., ktoré sa venovali každej postave (tím myslím našých 5 hl. charakterov), čo naopak väčšine ľudí prišlo nudné a pomalé. Najviac sa mi však páčila ta úžasne pokojná atmosféra.(9.6.2018)