Het Tweede Gelaat

Belgie, 2017, 122 min

Jan Verheyen

Carl Joos

Danny Elsen

Trochu chladný film, ale nikoli svojí atmosférou, ale celkově přístupem k postavám, kdy ani na konci nemáte pocit, že byste měli projevit nějaké emoce, i když by se to u některých scén předpokládalo. Pak jsou zde najednou žhavé scény, ale i jim chybí šťáva. A tak je tu chlad kriminálního pátrání. Ten funguje.(7.4.2018)

Hodně to připomíná severský kriminálky, který bývají fakt dobrý, no tady to má svoje chyby, a proto i to hodnocení je spíš průměrný. Resp. mně se to vlastně celkem líbilo, dokonce bych řekl, že to je někde mezi třema a čtyřma hvězdama. Proč jsem se ale rozhodl pro nižší hodnocení, je fakt, že jsem cca po půl hodině odhadl, kdo že za tím vším stojí, a ono to tak doopravdy bylo. Tohle vždycky zamrzí, protože se filmařům nepodařilo diváka přechytračit. Jinak se na to nedívá blbě, krom toho se jedná Belgii, která zrovna velkofilmy nechrlí. Za mě žádná hrůza.(12.6.2018)