Já, Kajínek (TV seriál)

Ivan Bareš

Mark Bliss

Petr Jákl

Karel Coma

Těšil jsem se, až po shlédnutí posledního dílu budu tenhle počin hodnotit a komentovat. Všech pět dílů mělo svá specifika, ale dalo by se to shrnout tak, že první tři díly budovaly diváckou sounáležitost s Kajínkem. Byl v nich Kajínkovi dán naprosto volný prostor, i když konkrétně třetí díl se minimálně podle televizních upoutávek tvářil, že dojde ke konfrontaci s Klímou. To se ale nakonec ukázalo jako naprosto zavádějící, jelikož celá scéna se skládala z odmítnutí Kajínka se s Klímou bavit. Nu - televize...Každopádně tyto tři díly byly až nebezpečně jednostranné. Situace se změnila až se čtvrtým, dle mého asi nejzajímavějším dílem, kde konečně Kajínkovo vyprávění bylo doplněno komentáři dalších lidí, předně pak i již zmíněného Klímy. Tady už se dá bavit o nějaké relativní objektivnosti. Poslední díl pak je spíše svědectvím českého národa. I když osobně se spíše klaním na Kajínkovu stranu (ať už zabil nebo ne - buďto nikoho nezabil, nebo zabil zmrdy, jichž škoda není), žádný svatoušek to tak či tak nebyl. Poslední díl právě ukazuje tu primitivnost a nadutost lidí, kteří Kajínkův případ hodnotí například na základě stejnojmenného filmu (...), chtějí se s ním fotit a obecně z něj dělají prakticky idol. V tomto se mi líbil komentář jedné paní v rámci autogramiády zde vyobrazené, kterým celou věc dobře shrnula, stručně řečeno - svoje si tak či onak odseděl, ale furt má za sebou ne nevýznamnou kriminální činnost, tak proč z něj dělat takovouhle modlu? Tenhle národ má před sebou ještě hodně dlouhou cestu ke vzdělanosti a rozumu, a poslední díl tohoto životopisného seriálu to dobře prokazuje. Tak či onak se jedná o docela zajímavý počin, který má své výrazné nedostatky, ale zase na mnoho věcí poukazuje.(10.12.2017)

• M.u.t.t.t.y

Usvědčený vrah mele, co mu přijde do tlamy - jak ztřískal homosexuálního spoluvězně nebo třeba jak si, chudák, několik let ve vězení musel pindit honíka. To vše podbarveno dramatickou hudbou a filmovými záběry prohnanými šesti instagramovými filtry. A pro národ je to totální žrádlo. Vítejte v ČR 2017.(25.11.2017)

• nikinikiniki

Nemám nic proti, že ho pustili z lochu, ale jako natáčet o něm dokumenty jako o nějaký hvězdě jako by někdy něco dokázal, mi přijde fakt ujetý těžce... a že vlastně to je taky práce, když vykrádal trezory, mě dorazilo úplně!!! :/ Ať si jezdí v novým mercedesu, na který denně tvrdě pracující lidi nemají, ale nemusí všude viset na billboardech, být v televizi a novinách jako mediální hvězda...(12.11.2017)

• M.i.k.e

sebestřednější,populističtější a tendenčnější onanii jsem snad ještě neviděl.Tohle je výsměch všemu a všem.Aspoň že pan Kajínek si tuhle ejakulaci do obličeje všech normálních lidí evidentně užívá...nechápu jak může vůbec projít do televize pořad o tom,že je vlastně v pořádku okrádat stát a pojišťovny když není zbytí (je úplně jedno jestli jsou sami pojišťovny zlodějina) a všechno je to vlastně děsně cool...sám nejsem přesvědčen o tom,že je Kajínek vrah a v tomhle je nejpíš něco víc co asi ani nikdy nezjistíme,nicméně i přesto že nejpíš není vrah je to vlastně jen obyčejný podovodník a zloděj a v tomhle je pak tahle oslava ještě horší...jestlipak se i další zloději dočkají svých oslavných pořadů?(13.11.2017)

Když se skloubí dohromady zajímavé téma, zajímavá ústřední postava a vše se to podá poutavou formou, tak vznikne koukatelné dílo, které možná nemá tu čistou dokumentaristickou výpovědnou hodnotu, ale na druhou stranu dává prostor každému pro svůj názor. Já Kajínek má první tři epizody plné zajímavých informací vykládaných poutavou a zajímavou formou. Čtvrtý díl už tolik zajímavý nebyl a ten poslední je vyložená sračka o ničem, což je docela škoda a dojem z celého díla to kazí.(17.12.2017)