Já, Kajínek (TV seriál)

Mark Bliss

Petr Jákl

Karel Coma
  • Kri-kri

Národ pokryteckých kriminálníků a zlodějů obdivující jednoho z nich, který se stal mediální hvězdou a dokonce by se dalo říct národním mučedníkem. Novodobá legenda podsvětí, že by mu co do počtu útěků záviděl i Babinský. Filmy a seriály o něm už natočili, tak ještě pár hrdinských písní, potisky na trička s jeho podobiznou, dát mu moderovat nějaký pokleslý TV pořad pro tupé masy (ideálně na primitivní Primě, když už mu dala prostor pro seriál) a v příštím kole prezidentských voleb ho dosadit rovnou na hrad. Ostatně, nebyl by to první kriminálník, co by se do této funkce po listopadu dostal. Zlatí komunističtí StBáci, ti by se s ním nepárali, ale bezcharakterní pravdoláskaři a přemluvbáby si své kriminálnické zlodějské kumpány musí patřičně hýčkat. I ten odpad je v tomto případě ještě čestná pozice.(20.12.2017)

• M.u.t.t.t.y

Usvědčený vrah mele, co mu přijde do tlamy - jak ztřískal homosexuálního spoluvězně nebo třeba jak si, chudák, několik let ve vězení musel pindit honíka. To vše podbarveno dramatickou hudbou a filmovými záběry prohnanými šesti instagramovými filtry. A pro národ je to totální žrádlo. Vítejte v ČR 2017.(25.11.2017)

• vikino1

Něco je s českým státem špatně. Na hradě sedí narcistická násoska, předseda vlády je zloděj stíhaný policí, pak tu máme šikmookýho rasystu a z televize na nás čumí naše nová celebrita, která se nás snaží přesvědčit, že sice nevraždil, ale jenom kradl a tak je vlastně všechno v pořádku. Vždyt je to uplně v pořádku, že za ery komunismu někam vlezl - ukradl tam 30000 tisíc (což se rovná ročnímu platu). Že si nakradl tolik, že to nestihl ani utratit. Jo jo, to všechno jsou celebrity Českého národa. Co post to perfektní vzor pro naše děti. Ted k samotnému pořadu. Už po půl hodině mě přestalo bavit poslouchat jak je pan Jiří férovej borec, jak měl všechno promyšlený, jak to udělat, aby ho nechytili. U mě to je Looser, který se svým počínáním dostal na doživotí do kryminálu. Je mě úplně fuk, jestli to udělal nebo ne. Mě nezajímá jak nebo proč, ale výsledek.. A tím bylo doživotí. A k tomu doživotí směřoval od jeho první vloupačky. A jestli to udělal nebo ne ? On sám se chlubí, že pár policistů přepadl. A že nikdy nezabil ? No to přece ted na svobodě nepřizná - TO DÁ ROZUM.... A že o tom umí mluvit ? Vždyt přece měl v lochu dost času si všechny ty moudra promyslet a připravit.... To není nic těžkého.....(13.11.2017)

• majky19

Obdivuhodná odvaha vystoupit s takovým projektem o takovém člověku na obrazovky televizních příjimačů. Mám z prvního dílu tohoto cyklu velmi rozporuplné pocity. Je zcela nepochybné, že Kájínek nebyl žádný hlupák, měl vždycky, všechno i sebemenší maličkost důkladně promyšlenou, což ostatně ukázal i v prvním díle této série, kde velmi obšírně popisuje a vlastně i obhajuje svou "kriminálnickou" minulost od úplných počátků až do současné situaceí. Myslím si, že je zcela zbytečné ho jakkoliv odsuzovat, na to jsou jiné a povolanější instance a také si myslím, že za všechny své činy byl již odpovídajícím způsobem potrestán. Mně také nepřijde úplně košer, že se z člověka s takovou pohnutou minulostí dělá mediální hvězda a dostává se mu prostoru v televizi v hlavním vysílacím čase, ale je zkrátka úplně jiná doba, lidé všeobecně asi chtějí vidět něco jiného a když má pan Kájínek potřebu se tímto způsobem zviditelňovat a obhajovat, tak je to čistě jeho osobní věc. Několikrát v pořadu o sobě prohlásil, že je hodný a slušný člověk, tak i tady se mi zdá, že slušnost se stala možná i díky tomuto pořadu velmi relativním pojmem. V každém případě mu přeji tu svobodu, kterou mu prezident Zeman svou milostí dal a věřím, že se z minulosti poučil a s nově nabytou svobodou vynaloží mnohem lépe. I peníze utržené z tohoto pořadu pro něj určitě budou lepším a slušnějším příjmem, než které by získal z různých vykrádaček bytů nebo obchodů.(13.11.2017)

Nařknout kriminálníka z lehce posunutý morálky je jako obviňovat papeže z buzerantský pedofilie. I zloději a vrazi můžou být sympaťáci. Poutavě natočený monolog člověka, který umí mluvit a hlavně se prodat divákům. Kde je pravda, to je tu vedlejší. Hlavní je formální stránka fascinace českým Robinem Hoodem. Jestli opravdu odkrágloval 2 kryply, na to už sere pes, jelikož si to stejně víceméně odseděl. Hlavní je, že na svym příběhu vydělal ještě víc vaty než za ty čórky, takže přepočítáno na chechtáky se mu ten gruppensex ve sprchách v lapáku vlastně vyplatil. Kdo z nás měl nakonec takový štěstí v neštěstí?(13.11.2017)