Televize Prima uvádí exkluzivní dokument, který je vůbec první osobní zpovědí Jiřího Kajínka – nejznámějšího českého vězně odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Vězně, který dostal prezidentskou milost. Koncept této dokumentární minisérie je postaven na přiblížení osobnosti Jiřího Kajínka lidem tak, jak ho neznají, jedná se o jeho osobní zpověď. Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén a veřejnost bezesporu zajímá, jaký opravdu je. Je to nenapravitelná vraždící bestie, jak bylo popsáno v psychologickém posudku, kvůli kterému dostal doživotí, nebo je to normální člověk s mnoha chybami, které ale dokáže přiznat a staví se k nim čelem? To jsou otázky, na které minisérie bude hledat odpovědi.
Všechny dokumenty jsou doplněny záběry jak z filmu Kajínek, tak i dalšími bonusy, a dokonce nikdy nepoužitými záběry. Části dokumentů budou hrané samotným Jiřím Kajínkem, jiné jsou natočené s figuranty v situacích, které přesně odpovídají Kajínkovým vzpomínkám. Tyto efektně natočené hrané sekvence se budou prolínat s výpověďmi hlavního protagonisty i ostatních postav vystupujících v dokumentu – a dohromady vytvoří plastický obraz světa Jiřího Kajínka. V dokumentech je také hojně využívaný archivní materiál, ať už jde o nikdy nezveřejněné fotografie z rodinného archivu a dopisy, ale i novinové články, televizní záběry a soukromá, nikdy neodvysílaná videa. Vše je založeno na exkluzivitě veškerého materiálu použitého v těchto dokumentech, které jsou koncipovány jako zpověď, kdy se postupně bude Jiří Kajínek stavět do role průvodce. Půjde o jeho subjektivní pohled na vše, co se dělo a co právě probíhá. (TV Prima)

majky19

Obdivuhodná odvaha vystoupit s takovým projektem o takovém člověku na obrazovky televizních příjimačů. Mám z prvního dílu tohoto cyklu velmi rozporuplné pocity. Je zcela nepochybné, že Kájínek nebyl žádný hlupák, měl vždycky, všechno i sebemenší maličkost důkladně promyšlenou, což ostatně ukázal i v prvním díle této série, kde velmi obšírně popisuje a vlastně i obhajuje svou "kriminálnickou" minulost od úplných počátků až do současné situaceí. Myslím si, že je zcela zbytečné ho jakkoliv odsuzovat, na to jsou jiné a povolanější instance a také si myslím, že za všechny své činy byl již odpovídajícím způsobem potrestán. Mně také nepřijde úplně košer, že se z člověka s takovou pohnutou minulostí dělá mediální hvězda a dostává se mu prostoru v televizi v hlavním vysílacím čase, ale je zkrátka úplně jiná doba, lidé všeobecně asi chtějí vidět něco jiného a když má pan Kájínek potřebu se tímto způsobem zviditelňovat a obhajovat, tak je to čistě jeho osobní věc. Několikrát v pořadu o sobě prohlásil, že je hodný a slušný člověk, tak i tady se mi zdá, že slušnost se stala možná i díky tomuto pořadu velmi relativním pojmem. V každém případě mu přeji tu svobodu, kterou mu prezident Zeman svou milostí dal a věřím, že se z minulosti poučil a s nově nabytou svobodou vynaloží mnohem lépe. I peníze utržené z tohoto pořadu pro něj určitě budou lepším a slušnějším příjmem, než které by získal z různých vykrádaček bytů nebo obchodů. ()

Lukoboss

Můžeme si tady sice říkat, jestli je to etický, morální, v pořádku atd., ale je potřeba říct, že kdo to na Primě vymyslel, ten udeřil hřebík na hlavičku. Většinu lidí to zajímá, to určitý tajemno a neobjasněnost tam je stále, takže sledovanost byla vysoce nadprůměrná. A já se ani nedivím. Divák měl možnost se podívat nejen na případ Kajínka, ale obecně na vězeňství a s ním spojený instituce, který asi ne vždycky pracujou správně. A že tam Kajínek několikrát v průběhu řekne, že nic neudělal (on je jenom "bytař") a je beránek, to beru s určitým nadhledem. Na nás asi není, abysme jeho případ posuzovali... i když myslet si můžeme cokoliv. ()

borohub

To jestli je či není Kajínek vrah se už asi nikdy nedozvíme, na druhou stranu i před obviněním z vraždy to nebyl nějaký Mirek Dušín, nechápu proč z něho média a většina Čechů dělá národního hrdinu. Podle mě si už své odseděl, ale zase srát ho pořád do televize a dělat z něho hrdinu už je trošku moc. Jasně já chápu že teď jsou v kurzu StBáci, zlodějové, podvodníci a lháři, ale tak sakra? Ale i přesto, nemůžu tomu dát odpad, protože pořád mě přijde odpornější dávat do televize reality show o porodu. Nějaká fakta jsou zajímavá. 25% ()

Spinosaurus odpad!

V tomhle pořadu jde kvůli absenci zdravého rozumu v české společnosti opravdu do tuhého. Diváci Babovřesek a voliči Miloše Zemana, Tomia Okamury či další pakáže se tu od své modly dozvědí, jak je cool vykrádat byty, přepadávat policisty nebo ojebávat stát. Jsem doslova v šoku. Ale lůza pochopitelně tleská.. ()

kiddo

Nějakej šikula vytočil při korekci barev čudlík úplně do strany, takže všechno bílý planulo jak reflektor, na takhle profesionální práci se prostě nedalo koukat. Jo a pak tam byly nějaké vlhké obézní padesátky a poloztopoření důchodci, tož si to přeberte. Plus samo totální hyenismus: já se toho otílkovaného Kajínka jako moderátora Krimi zpráv snad fakt nedočkám. ()

• Premiéru prvního dílu vidělo přes 1,3 milionů diváků. (rublik05)
  • Po odvysílání poslední epizody série Já, Kajínek na konci roku 2017, měl následně jít do kin v únoru 2018 celovečerní dokument „Já, Kajínek“, který měl navazovat na televizní sérii z TV Prima. Producent Petr Jákl se však nakonec rozhodl, že natočený materiál do kin neuvolní, protože si myslel, že lidé do kina na dokument nepůjdou a snímek by byl prodělečný. (rublik05)
  • Celkem bylo natočeno přes 60 hodin materiálu. (rublik05)