poster

Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

Režie:

John Landis

Scénář:

John Landis

Kamera:

Robert Paynter
(další profese)
 • Ondrej120
  *****

  Když jsem býval malej kluk kluci já měl sen. Sníval jsem ho každý, každý den. A teď vážně, když jsem měl tak 3-4 roky tak jsem viděl tenhle klip a několik nocí jsem nemohl spát, bylo to hrozné. Pak jsem ale vyrostl do slušného věku a podíval jsem se znova. A musím fakt uznat že nic lepšího co se týče videoklipů není než klipy od Jacksona. Vždyť i po skoro 30 letech není žádný klip který by tomuto dosahoval aspoň po paty. Skvělé a jedinečné.(10.2.2012)

 • lekr
  ****

  Úžasný Michaelovův song v revolučním třináctiminutovém klipu!! Opravdu delikátní záležitost a lahůdka pro filmové i hudební fanoušky zároveň. Michaela mám opravdu rád a Thriller je podle mě jedna z jeho nej písniček leč ty příšery které lezou odevšad vypadají po chvilce dost trapně a uměle tažke to po chvíli připomínalo loutkové divadlo s Michaelem uprostřed...(13.10.2009)

 • Han22
  *****

  Docela mě překvapilo vidět tu videoklip, ale když už tu je - samozřejmě za pět. Je to naprostá klasika a jeden z těch vzácných klipů, které jsou o něčem, mají příběh a to ještě naprosto skvělý, se skvělými maskami a úžasnými tanečními sekvencemi (ale to je u Michaela normální). Jen ta písnička mi přišla slabší, Michael měl mnohem lepší hitové zářezy.(14.3.2009)

 • Boss321
  *****

  To co dal Kmotr světové kinematografie, to dal Thriller videoklipům. Mladičký M. Jackson, kterého nemusím, ale pro jeho přinos popu a vůbec hudbě jsi ho vážím a jeho písně si i rád poslechnu. Opravdu této 13 minutové poctě zombie movie nemám co vytknout, dokonalá choreografie, režie, scénář a do toho asi nejznámější Jacksonova píseň Thriller. Myslím, že v době uvedení tohle musel být obrovský hit a zůstal dodnes.....(5.5.2008)

 • Marek1991
  ****

  Klasika, oficiálne prvý moderný videoklip, ktorý je doslova svetoznámy. Ja uprednostňujem a obľubujem iné Jacksonove, ale s týmto mám spojenú stužkovú. Nikdy som nechápal, prečo sa pozerá sám na seba v kine a prečo tá postava, na ktorú sa pozerá, teda on, najprv spečatí vzťah s dievčaťom prsteňom a následne ju ako obluda roztrhá. Taktiež to, prečo to dievča nebežalo preč druhou stranou ulice, ale išla do domu, či to, že sa tváril Michael zdesene, keď videl nemŕtvych a následne sa na také niečo premenil. Nie je to dokonalé, nezaraďujem to medzi svoje obľúbené, ale musím uznať, že to spôsobilo prelom, skoro by som až povedal, že revolúciu v hudobnej tvorbe. Je to legenda.(16.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace