Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Osobne nepovažujem tento videoklip (resp. videofilm s prvkami hororového muzikálu) za ten najlepší, ako to MTV ohodnotila, ale úplne chápem to, aký radikálny vplyv na tvorbu hudobných videí ním Michael Jackson dosiahol... Billie Jean je aj tak jedinou a najlepšou pesničkou od neho, ktorá si zaslúži viac pozornosti. :o) R.I.P.(30.6.2009)

Jacksonovým fanouškem jsem nikdy nebyl a poslední léta jsem si o něm myslel své. Jeho prvopočáteční tvorba ovšem ukazuje, že nějaký talent v něm rozhodně byl. Smutné, jak s ním naložil a jak nakonec dopadl (komentář píši právě při příležitosti jeho úmrtí). Klip k Thrilleru je fantastická pocta starým hororům, píseň bez debat skvělá, dokonce si myslím, že některé hudební pasáže by stály za použití v nějakém hororovém snímku.(28.6.2009)

Největší Jacksonova hitovka.Já nikdy moc Jacksona neposlouchal, ne že bych ho rád neměl, ale já ujížděl na jiných peckách, ale tohle bylo hlavně horrorově dost skvělé a dost nahánějící hrůzu.Alespoň do doby, než se začalo zpívat.A písnička to také nebyla špatná.No dobrá být musela, když se jedná o jeho nejlepší song.http://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA(24.1.2013)

Michael Jackson mi je ukradnutý, neriešim či je pedofil, úchylák a pod. Jedna vec sa mu ale uprieť nedá- na svoju dobu bol dostatočne pokrokový a vedel okolo seba vždy narobiť rozruch (pozitívne aj negatívne), Tento klip (mini film) je parádny, nápaditý, atmosferický a ešte aj ten song je dobrý. Keby sa to točilo o desať rokov neskôr tak by Michael ani nepotreboval maskovanie, čistý zombie:)(14.1.2009)

Úžasný Michaelovův song v revolučním třináctiminutovém klipu!! Opravdu delikátní záležitost a lahůdka pro filmové i hudební fanoušky zároveň. Michaela mám opravdu rád a Thriller je podle mě jedna z jeho nej písniček leč ty příšery které lezou odevšad vypadají po chvilce dost trapně a uměle tažke to po chvíli připomínalo loutkové divadlo s Michaelem uprostřed...(13.10.2009)

• - Když Michael zjistil, že představitelka Oly pózovala pro Playboy, přiznal, že o časopisu nikdy předtím neslyšel. (TomikZlesa)

• - Klip byl v roce 1999 stanicí MTV zvolen nejlepším videoklipem všech dob. (GreatestFan)

• - V roku 2006 sa videoklip dostal do Guinnessovej knihy rekordov, ako najúspešnejšie hudobné video všetkých čias. (Raccoon.city)