Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je Micheal jedna z největších hudebních ikon na světě. Je to neuvěřitelný tanečník a zpěvák. V tomhle klipu to dokazuje. Pamatuji si ho už jako kluk, že jsem ho hltal. Je to film na jeho jeden z nejlepších tracků. Mě tohle prostě baví a bavit dlouho bude. Z filmového hlediska je to dokonalost. Skvělá atmosféra a skvělá taneční synchronizace. Nemůžu jinak než za 5*****.(13.4.2012)

Největší Jacksonova hitovka.Já nikdy moc Jacksona neposlouchal, ne že bych ho rád neměl, ale já ujížděl na jiných peckách, ale tohle bylo hlavně horrorově dost skvělé a dost nahánějící hrůzu.Alespoň do doby, než se začalo zpívat.A písnička to také nebyla špatná.No dobrá být musela, když se jedná o jeho nejlepší song.http://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA(24.1.2013)

Tuto zřejmě nejlepší skladbu Michaela Jacksona by si zřejmě neměli nechat ujít ani jeho nejzarytější odpůrci už i proto, že jde o jedno z nejprodávanější hudební VHS. Navíc zde můžeme alespoň hlasově slyšet další legendu hororového žánru, kterou bezesporu Vincent Price byl. Když k tomu navíc připočítám i fakt, že se jim podařilo navodit během těch třinácti minut docela solidní atmosféru, tak musím smeknout. Je sice pravda, že pro dnešní generaci už to bude nejspíš celé k smíchu, tak i přesto je to dodnes pro mnohé nezapomenutelná PECKA. Vedle skvělé a chytlavé hudby zde totiž hrají důležitý prim i masky nemrtvých. Nejen ta vlkodlačí v úvodu, ale především ty nemrtvých jenž svým tancem doprovázeli Michaela v druhé polovině videoklipu. Nejen hororový fanda musí uznat jejich kvalitu a pestrost, která mě osobně zaujala na celém díle nejvíce. Docela se stydím za to, že jsem Thriller viděl až dlouho poté, co jsem poprvé slyšel jeho hudbu v rádiu či na diskotékách. Michael Jackson však nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější interprety a trvalo hodně dlouho, než jsem si pořídil nějaké jeho CD. Odstupem času jsem však jaksi přišel alespoň částečně na chuť jeho hudbě a tanečním kreacím.(5.7.2012)

Jacksonovým fanouškem jsem nikdy nebyl a poslední léta jsem si o něm myslel své. Jeho prvopočáteční tvorba ovšem ukazuje, že nějaký talent v něm rozhodně byl. Smutné, jak s ním naložil a jak nakonec dopadl (komentář píši právě při příležitosti jeho úmrtí). Klip k Thrilleru je fantastická pocta starým hororům, píseň bez debat skvělá, dokonce si myslím, že některé hudební pasáže by stály za použití v nějakém hororovém snímku.(28.6.2009)

Klasika, oficiálne prvý moderný videoklip, ktorý je doslova svetoznámy. Ja uprednostňujem a obľubujem iné Jacksonove, ale s týmto mám spojenú stužkovú. Nikdy som nechápal, prečo sa pozerá sám na seba v kine a prečo tá postava, na ktorú sa pozerá, teda on, najprv spečatí vzťah s dievčaťom prsteňom a následne ju ako obluda roztrhá. Taktiež to, prečo to dievča nebežalo preč druhou stranou ulice, ale išla do domu, či to, že sa tváril Michael zdesene, keď videl nemŕtvych a následne sa na také niečo premenil. Nie je to dokonalé, nezaraďujem to medzi svoje obľúbené, ale musím uznať, že to spôsobilo prelom, skoro by som až povedal, že revolúciu v hudobnej tvorbe. Je to legenda.(16.8.2012)

• - Michael Jackson chcel financovať videoklip sám, ale John Landis to odmietol, pretože Jackson stále žil so svojimi rodičmi v Encino, za supermarketom. (Raccoon.city)

• - Zvuk vrčícího zvířete je upravený zvuk z filmu An American Werewolf in London (1981). Fráze „see you next Wednesday“ taktéž pochází z filmu An Amercian Werewolf in London. (TomikZlesa)

• - Klip byl v roce 1999 stanicí MTV zvolen nejlepším videoklipem všech dob. (GreatestFan)