Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Tohoto hudebního genia mnozí nenávidí, i já bych k němu našel dost výhrad, ale jeho tanec, zpěv i celkové Image je tak unikátní a originální, že přízvisko Genius pro něj opravdu sedí!!! Viděl jsem jeho klipy z jeho dětství a musím uznat, že tento chlapec (muž nebo rozpadající se zombí) to měl celkem lehké, protože již ve svých 10 letech uměl tančit, zpívat a byl dokonalým šoumenem...(13.12.2008)

Tuto zřejmě nejlepší skladbu Michaela Jacksona by si zřejmě neměli nechat ujít ani jeho nejzarytější odpůrci už i proto, že jde o jedno z nejprodávanější hudební VHS. Navíc zde můžeme alespoň hlasově slyšet další legendu hororového žánru, kterou bezesporu Vincent Price byl. Když k tomu navíc připočítám i fakt, že se jim podařilo navodit během těch třinácti minut docela solidní atmosféru, tak musím smeknout. Je sice pravda, že pro dnešní generaci už to bude nejspíš celé k smíchu, tak i přesto je to dodnes pro mnohé nezapomenutelná PECKA. Vedle skvělé a chytlavé hudby zde totiž hrají důležitý prim i masky nemrtvých. Nejen ta vlkodlačí v úvodu, ale především ty nemrtvých jenž svým tancem doprovázeli Michaela v druhé polovině videoklipu. Nejen hororový fanda musí uznat jejich kvalitu a pestrost, která mě osobně zaujala na celém díle nejvíce. Docela se stydím za to, že jsem Thriller viděl až dlouho poté, co jsem poprvé slyšel jeho hudbu v rádiu či na diskotékách. Michael Jackson však nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější interprety a trvalo hodně dlouho, než jsem si pořídil nějaké jeho CD. Odstupem času jsem však jaksi přišel alespoň částečně na chuť jeho hudbě a tanečním kreacím.(5.7.2012)

Nemám nic proti tvrzení, že tohle je nejlepší videoklip všech dob a možná s tím i souhlasím, ale subjektivně k němu mám výhrady. A to jednak v tom, že mě v životě nikdy nebavilo hrát si se zombíky na honěnou déle než minutu a hlavně v tom, že skladba je dlouhá jen necelých šest minut a klip má skoro čtrnáct minut. Ty minuty bez hudby nebo se zcela nesouvisející hudbou mne zkrátka moc neberou.(24.11.2014)

Michael Jackson mi je ukradnutý, neriešim či je pedofil, úchylák a pod. Jedna vec sa mu ale uprieť nedá- na svoju dobu bol dostatočne pokrokový a vedel okolo seba vždy narobiť rozruch (pozitívne aj negatívne), Tento klip (mini film) je parádny, nápaditý, atmosferický a ešte aj ten song je dobrý. Keby sa to točilo o desať rokov neskôr tak by Michael ani nepotreboval maskovanie, čistý zombie:)(14.1.2009)

Největší Jacksonova hitovka.Já nikdy moc Jacksona neposlouchal, ne že bych ho rád neměl, ale já ujížděl na jiných peckách, ale tohle bylo hlavně horrorově dost skvělé a dost nahánějící hrůzu.Alespoň do doby, než se začalo zpívat.A písnička to také nebyla špatná.No dobrá být musela, když se jedná o jeho nejlepší song.http://www.youtube.com/watch?v=sOnqjkJTMaA(24.1.2013)