Michael Jackson: Thriller (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1983, 14 min

John Landis

John Landis

Robert Paynter

Osobne nepovažujem tento videoklip (resp. videofilm s prvkami hororového muzikálu) za ten najlepší, ako to MTV ohodnotila, ale úplne chápem to, aký radikálny vplyv na tvorbu hudobných videí ním Michael Jackson dosiahol... Billie Jean je aj tak jedinou a najlepšou pesničkou od neho, ktorá si zaslúži viac pozornosti. :o) R.I.P.(30.6.2009)

Úžasný Michaelovův song v revolučním třináctiminutovém klipu!! Opravdu delikátní záležitost a lahůdka pro filmové i hudební fanoušky zároveň. Michaela mám opravdu rád a Thriller je podle mě jedna z jeho nej písniček leč ty příšery které lezou odevšad vypadají po chvilce dost trapně a uměle tažke to po chvíli připomínalo loutkové divadlo s Michaelem uprostřed...(13.10.2009)

Když jsem býval malej kluk kluci já měl sen. Sníval jsem ho každý, každý den. A teď vážně, když jsem měl tak 3-4 roky tak jsem viděl tenhle klip a několik nocí jsem nemohl spát, bylo to hrozné. Pak jsem ale vyrostl do slušného věku a podíval jsem se znova. A musím fakt uznat že nic lepšího co se týče videoklipů není než klipy od Jacksona. Vždyť i po skoro 30 letech není žádný klip který by tomuto dosahoval aspoň po paty. Skvělé a jedinečné.(10.2.2012)

http://youtu.be/sOnqjkJTMaA skvělá hudba, skvělé masky, prostě SKVĚLÉ. Thriller stál 500.000 USD, což byla pro hudební klip rekordní částka. Tehdejší maxima se pohybovala kolem 100.000 USD za klip. Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS.(18.11.2012)

Přestože mě zrovna tento klip už od mala děsí úspěšně do dospělosti, tak musím konstatovat jeho originalitu. Nejen po hudební stránce, která je bez pochyby geniální(jak jinak, když Michael Jackson byl a BUDE králem popu), ale také po stránce "filmové". Přestože stále nepobírám fakt, že zde na csfd mohu hodnotit hudební klipy, tak musím ocenit to, že některé hudební klipy si zaslouží pozornost více než tu cca 4minutovou, kterou dostávají.(6.8.2013)

• - V roku 2010 označil jeden známy americký magazín tento videoklip za druhý najstrašidelnejší videoklip hudobnej histórie. (Raccoon.city)

• - V roku 2006 sa videoklip dostal do Guinnessovej knihy rekordov, ako najúspešnejšie hudobné video všetkých čias. (Raccoon.city)

• - Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS. (TomikZlesa)