Reklama

Reklama

The Monkey King 2

  • Čína Xi you ji zhi sun wu kong san da bai gu jing (více)

Recenze (16)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Opičí král je pro Hongkong jedna ohromná legenda a tak je vlastně národní figurkou, něco jako Krteček pro Česko. Není tedy divu, že se k němu filmaři velmi často vrací. Tomuto snímku dali snad největší péči, jakou mohli dát. Pracovníci vizuálních CGI efektů se tu doslova vyřádili a tak snad každou vizuální scénou divák doslova lapí po dechu. Nejúchvatnější bitva, jak už to tak většinou bývá, je na konci celého dvouhodinového dějství. Milovníci klasik si mimo jiné přijdou i na bitvu s hordou kostlivců, ale to, co přijde potom, je vrcholem všeho. Po dějové stránce a vlivem ryze národních legend jsou určité části pro evropského diváka velmi těžkopádné a to i co se týče humoru. Čínskou kulturou je to celé hodně ovlivněno, takže neznalý divák se bude těžko orientovat v náznacích a odkazech na určité souvislosti. Každopádně se snímek dá považovat za něco, co tu ještě z hongkongské kinematografie nebylo. Tady je tedy laťka hozena hodně vysoko. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Další zpracování opičího krále a jeho cesty na západ. V názvu to má sice dvojku, ale s předchozím filmem s Donniem Yenem v hlavní roli to nemá nic společného. Jednička se mi líbila víc, ale ani tohle nebylo špatný - vizuálně pěkný, hudba skvělá, triky naštěstí povedený, ne jako z videohry, ale že jich tam je. Přísloví, že méně je někdy více, tady neplatí. Někde mi to už začínalo mírně vadit. Sice jsem se bavila, ale příběh mi taky přišel takový rozkolísaný. Začátek byl super, ale směr, který to pak nabralo, mi už místy moc nesednul. Přeloženo. ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

O můj Buddho! První díl byl sice tak někde na úrovni odpolední produkce TV Prima, takže jsem to prostě znechuceně pustil z hlavy. Ovšem nečekal jsem, že další díl bude určen divákům s lehce záporným IQ, někde mezi kamenem a kamenem obrostlým mechem. Líného mlsného maršála Čuníka vyměnili za retarda a chytrého avšak někdy unáhleného generála Píska vyměnili za modrého retarda. Ti dva nějdřív jen tak někde postávají a pak zbytek filmu pokřikují na Suna. Ale je toho víc! Naivního Tripitaku, milujícího všechen život, vyměnili za retarda v ponchu neutrální barvy, kterej jde někam pro nějaký papíry a ničemu nerozumí, nejméně pak svému poslání nebo náboženství. Žádné kořeny či pozadí postav, žádná vize. Ono to totiž ani není potřeba, protože je to natočeno jako střídání trapných akčních scén, někdy až zbytečných (třeba ten tygr na začátku) a scén s poměrně prázdnými dialogy, které tam stejně jsou jen jako překlenutí k další akční CGI scéně. Do čehož výborně zapadá akční superhrdina Sun, napůl Spiderman a napůl Terminátor, hopsá a všecky zmasí. A ještě si drze dovolili na konci zařadit remixovanou znělku seriálu, kterému tahle odpornost nesahá ani po špínu na podrážce. Hanba, ale veliká teda! ()

PeterJon 

všechny recenze uživatele

Aaron Kwok bol strašne sympatický ako neurotický Opičí kráľ. Pekné myšlienky hovorí mních - "načo sa trápiť, keď radosť aj smútok sú predurčené?" Koniec ma prijmul ku zamysleniu, keď mních má súcit aj nad démonom a vymení svoj život, aby hlava zla dostala ešte jednu šancu a jej duša nebola navždy zničená. Celkovo ale dosť chaotické a trikmy nezaujímavé. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

V "létající" akci stále předigitalizované a přebarvičkované čínské fantasy se tentokrát opírá o umírněnější, především však kompaktní zápletku (začátek putování a ohrožení vražednou démonickou záporačkou), která dokonce není prostá hlubších emocí ani myšlenek. Titulní "spoutaný" charakter (výborně namaskovaný a zahraný!) navíc projevuje nečekanou pokoru, nikoliv dřívější hulvátskou sebestřednost (na jedničku víceméně nenavazuje). Takže se mi to asi líbilo o něco víc než minule a v pár chvílích jsem uvažoval o 4. hvězdičce. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (2)

  • V závěrečných titulcích může divák slyšet ústřední melodii ze seriálu Opičí král (od r. 1986). (AGAMENON)

Reklama

Reklama