Weird Woman

Horor / Mysteriózní

USA, 1944, 63 min

Druhý film v pořadí universalovské série Inner Sanctum v hlavní roli opět s Lonem Chaneym. Nutno podotknout, že je podařenější než předchozí Calling Dr. Death. První polovina se nese v obdobném pomalém duchu, ale druhá je docela solidní psycho a místy mi trochu přebíhal mráz po zádech. Jedná se také o podobně komorní interiérovou záležitost, i když s více postavami :-))(26.12.2011)

Inner Sanctum Mystery 2. Spíš než o horor jde o jakési psychodrama s voodoo přesahem, ale poměrně mrazivé. Lon Chaney nejen hraje tradičně výborně, ale má i naprosto odpovídající roli, profesor Reed je nejen úspěšný, ale i chlapácký a s nikým se moc nepáře, když dvakrát vypráskal odpudivého Jenningse, byl jsem velmi spokojený. A dalším plusem je Anne Gwynneová jako Chaneyho manželka z džungle Paula. Škoda občasných naivit, ale to už k té době asi patří. I tak mi to vyšlo na čtyři hvězdy. Nečekaně velmi dobrý film.(12.2.2014)