poster

Smrt v lepší společnosti: Smrtící růže (TV film)

 • Německo

  Mord in bester Gesellschaft - Der süße Duft des Bösen

 • Rakousko

  Mord in bester Gesellschaft - Der süße Duft des Bösen

Krimi / Komedie

Německo / Rakousko, 2009, 90 min

 • mikehoblog
  ***

  Náhodou to bylo docela zábavné...(30.7.2017)

 • milwaukee
  odpad!

  Už jsem jednou na tenhle pochybný seriál koukal. Pro dnešek to byli buzeranti, transky, růže napouštěné jedem a detektiv, který působí jako seladon ve výslužbě. Pokleslá německá kultura v podání TV Barrandov. Návštěvy bez možnosti přepínat kanály, nic extra :-)(16.3.2018)

 • SlecnaSmilly
  ****

  Já jsem samozřejmě intelektuálně na úrovni, v mé knihovničce převládají Sartre s Camusem, jelikož nedávno vyšla parádní edice existencialistických autorů s kvalitními pevnými a hlavně omyvatelnými obaly, třeba zeleninu teď krájím už výhradně jen na Heideggerovi, Karl Jaspers mi slouží jako noční stoleček, ve spíži pak mám Zolu a další naturalisty, anžto se parádně štosují a díky nim dosáhnu i na marmelády v nejvyšší polici, ale pak si nějakým nedopatřením zapnu TV Barrandov a to vyžaduje přepnout na úplně jiné vnímání reality, naposledy jsem zůstala němě zírat na tenhle film, všichni, co někdy aspoň koutkem okem zahlédli Komisaře Rexe či Doktora z hor vědí, že německá televizní tvorba má špičkovou kvalitu a tu si drží i Smrt v lepší společnosti s podtitulem Smrtící růže. Na první pohled jde „jen“ o detektivku, ale řeší se zde i spousta sociálních témat jako např. závislost na kokainu nebo jak těžký je život s tupé. K tomu tu má majitel květinářství a dealer v jednom parádní průpovídky ke svýmu klukovi: „Růže bez vůně je jako eunuch, tak si dej pozor, abys mi nevyvanul.“ A teď k zápletce. Od začátku je jasný, že zařve Hans Georg, páč na něj všichni házej hnusný pohledy, když si to ve slušivém světlemodrém obleku šine k milence, bohužel po cestě potká svou ženu, švagra a dalších tisíc známých a kolegů. Bum, do pěti minut od titulků se tento arogantní cynik válí mrtvý v bazénu, Tady tedy tvůrcům ujela jediná malá chybička, jelikož od Hnase-Georga šly bublinky. No, zahrát smrt utonutím je prostě oříšek. A protože je německá policie někde jinde než ta naše, tak zavolají vdově na pomoc psychiatra Dr. Wendelina, který byl zde geniálně ztvárněn hercem Fritzem Wepperem. Mistr Wepper má tedy delší filmografii než Jiřinka Bohdalová, ale čeští diváci ho budou znát asi pouze z kultovního Kabaretu Boba Fosse či z nedoceněného seriálu Big Ben. Zhruba v polovině filmu jsem musela jít škrábat brambory k obědu, tákže úplně nevím, co se tam dělo, ale hodně se tam jezdilo autama a tak trochu omylem umřela i milenka po Hansi-Georgovi. Tomu majiteli květinářství pak začal zahejbat jeho fešnej milenec, což tedy s dosavadním dějem moc nesouviselo, ale v tom tkví geniálnost tohoto díla, že netušíte, co se stane v dalším záběru. No, v grandiózním finále se všichni včetně vedlejších postav sešli u toho bazénu a Dr. Wendelin označil vraha za vraha. Jako erudovaná kritička tomu házím čtyři bludišťáky a lituju všechny, co tráví volný čas procházkama po lese, učením cizích jazyků nebo návštěvama kurzů kreslení, když v bedně dávaj takhle hodnotný záležitosti. Chce to víc německých filmů v české televizi!(28.9.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace