Všichni to vědí

• Španělsko Todos lo saben (více)

Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Bujarou oslavu v kraji prosluněných vinic však naruší zmizení jednoho z hostů. Brzy se ukáže, že pod povrchem dřímají staré křivdy a tajemství, která měla zůstat zapomenuta. Nejslavnější filmový pár současnosti Penélope Cruz a Javier Bardem excelují v hlavních rolích dávných milenců, mezi kterými to nikdy nepřestalo jiskřit. Psychologický thriller dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se stal zahajovacím filmem festivalu v Cannes. (Aerofilms)

Accuphose

Film by se mohl jmenovat "Záhada zamčeného pokoje" a "Komu teče do bot". No, nicméně prvním neduhem je, že se vám všechny postavy představí tak rychle, že nevíte kdo je kdo a jaké jsou mezi všemi příbuzenské či jiné vazby. Ale děj filmu se odehrává na vesnici, takže se to dá pochopit. Co se už chápe hůře, proč celkem zdařilou dramaturgii následuje odfláknutý scénář, ve kterém jsou občas naprosto nesmyslné dialogy a scény. Film je bohužel celkem předvídatelný a k únosu dojde ještě v době, než si vlastně k postavám vytvoříte vztah. 40% dávám víceméně za skvělý herecký výkon Javiera Bardema... ()

Capri2016

Film sa odohráva v dvoch rôznych rovinách. Prvá tretina je typická španielska svadba, ktorá sa odohráva na dedine a španielsky temperament a hudba tu burcuje v každej minúte. Druhé 2 tretiny sú kriminálnou a psychologickou drámou kvôli nečakanej udalosti, ktorá sa bytostne dotkne celej rodiny. Penélope Cruz a Javier Bardem v svojej najlepšej forme excelujú v úlohe zúfalej matky a jeho bývalého priateľa. Javiem Bardem podľa mňa v tomto filme podáva svoj najlepší herecký koncert, hoci už aj doteraz mal mnoho významných a skvele zahratých úloh. Majiteľ vinice a španielsky farmár, ktorý má zlaté srdce je v jeho podaní je nezabudnuteľný. Film, ktorý odporúčam vidieť fanúšikom tejto hereckej dvojice, alebo komukoľvek, ktorá rád psychologickú drámu s nečakaným twistom v príbehu. Iránsky režisér a scenárista Asgar Farhadi vytvoril skvele zostavený príbeh, ktorý nenechá nikoho chladným. A až po pozretí jeho profilu som zistila, že som od neho videla iný skvelý iránsky film Rozchod Nadera a Simin. Všetci to vedia je film, ktorý ukazuje, že krv nie je viac vždy ako voda a čo dokáže s ľuďmi urobiť mamon peňazí. ()

pichta

Podľa mňa dobieha priemer. Logické chyby v konaní postav. Pribeh zaujal len okrajovo , dal sa predvídať. Prakticky nicim neprekvapil. ()

Kleinbauer

Když si tu čtu všechny ty komentáře, tak mám pocit, že jsem se asi díval na úplně jiný film. Nějaký sociopat, který pravidelně překáží v čele pelotonu těch přemoudřelých odborníků na filmové umění, snímek označil za telenovelu s kvalitním hereckým obsazením. Ostatní ovce bečí unisono za ním. Je lepší snad házet perly sviním než pro takové diváky točit opravdové filmy. Ty bys člověče nerozeznal drama od blátivé řachandy vysílané komerční televizní stanici, kterou si může dnes koupit kdejaký boxer, spatřuji tu jistou analogii, a tak dím, že když sis založil web na filmy, ještě neznamená, že by ses měl se svým vybraným vkusem k nějakému vůbec komitovat. Já naopak mistře „Yodo“ snímek vnímám jako fantastickou sociální studií, dopracovanou do nejmenších zákoutí a nuancí lidské mysli a chování. Kdo nepobyl v „hodné“ rodině a mezi „kamarády“ nepochopí a netuší. K telenovele má snímek opravdu hodně daleko a takové označení film úplně zbytečně dehonestuje, jeden z nejlepších snímků doby. ()

aribari

Všichni to vědí, ale my nevíme vůbec nic. Neví ani režisér, zda chce natočit národopisný dokument, rodinné drama či detektivku. Evidentně okouzlen španělským způsobem života, utápí se v detailech, které jsou sice příjemné na dívání, ale naprosto matoucí, protože jsou nepodstatné pro děj filmu. Na začátku tajemné výstřižky, které pak nehrají žádnou roli, nekonečné svatební video, jež zprostředkovává nešťastné seznámení s postavami skrumáží tváří svatebčanů, divák netuší, kdo je vlastně důležitý. Významné záběry na bezvýznamné tváře, na konci oslí můstek k vyřešení, které nedává smysl. ()

vyhnalek

Průměrná detektivka, která by v běžném světě skončila, kdyby hrdinové začali přemýšlet, co vlastně dělají... ()

Unlikelyhero

Tak, kde jsou Bardenovi čekám pecku, která zůstane dlouho pod kůží, není to špatný film, líbilo se mi, že šlo o film o únosu a zase ne tak moc o únosu, ale očekávání jsem měl vyšší ()

hanalex

Přiznám se, šla jsem na film bez očekávání. Sice mne předem oslovilo herecké obsazení, režisér i zasazení filmu do oblasti Španělska, ale....nebyla jsem připravena na tak silný zážitek. Kdo dokáže "vypnout" a nechat se nést dějem je odměněn, aniž si uvědomí, že film trvá více než dvě hodiny. Zde měla každá minuta svůj význam. Pohybovat se v jednotlivých vrstvách děje spolu s postavami bylo fascinující.Skvělá filmařina - téměř dokumentární forma odhalující syrovou intimitu (nemohu nevzpomenout Almodóvara - mihl se v titulcích). A nakonec herecky "čitelný" koncert, který přes to, že postav bylo mnoho, nechával pozorného diváka stále "v obraze" - klobouk dolů. Pro mne na konec jasné poselství - stát sám před sebou čistý a s darem osobní svobody - dar nejvyšší hodnoty. ()

Eula

Slušný dramatický příběh. Kupodivu mi ani nevadila délka, která odpovídá příběhu. Ten neplyne nijak akčně, ale pořád udržuje divákovu pozornost. ()

Parisienne09

Herecký koncert pro Penelope Cruz a Javiera Bardema. A zároveň sonda do současného Španělska, života lidí v malém městečku ve vnitrozemí. Nádherná venkovská svatba se změní v kruté psychologické drama. Skvělé herecké výkony, vynikající kamera, hudba i výprava. A dobrý scénář, který udrží diváka v pozornosti celé dvě a čtvrt hodiny, aby ho nakonec hodně překvapil zajímavým a neotřelým závěrem. ()

Tysca

Lákavé prostředí, výmluvné pohledy, atmosféra pozoruhodná, stopáž přemrštěná, herci - radost pohledět...ale možná tomu paradoxně chyběl ten neznámý opar (i co se týče herců) z Nadera a Simin či Klienta. ()

McGuffin

Všichni to vědí, Todos lo saben, Everybody Knows je film s příběhem, scénářem a režií Asghara Farhadiho. Je to film o vyšetřování únosu, zčásti profesionálem v důchodu, zčásti rodinou. Prostřednictvím jejích členů se však současně příběh větví do dalších soukromých subhistorek a skončí to jako v takovém případě vždycky. Divákovým zmatením, na jaký příběh vlastně hledí. A protože zmatení trvá přes dvě hodiny, protože pátrající nehledají únosce, ale výkupné, a protože rodina u toho pere své špinavé prádlo, není to hezký pohled. Jako učebnice chyb si ale scénář vede docela obstojně. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

slatkakuca

Čtyři hvězdičky dávám té španělské atmosféře, hercům i nehercům, dovedla bych se na ten národ dívat do rána do večera. Penelope a Javier jsou navíc úplně nejvíc. Fakt je ten, že od půlky mě to moc nebavilo a rozuzlení divný. ()

lineker

Sympatický pokus o thriller ve které hraje velkou roli jedno velké rodinné tajemství. Všichni to v podstatě věděli. A divákovi to bohužel začne být jasné v první čtvrtině filmu. ()

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové

71. Cannes Film Festival a jeho vítězové