Knuckleball

12 ročný Henry (Luca Villacis) trávi čas na farme svojho starého otca Jacoba (Michael Ironside), ktorý žije samotársky a utiahnuto. Keď starý otec jednej noci nečakane zomrie, je Henry nechcene konfrontovaný s jeho desivými tajomstvami, ktoré nikdy nemali vyplávať na povrch. (Karamanlis)

ricci.s

Dedek otrčí kopytá a fagan ostáva "home alone", pričom spoločnosť mu robí jeden magor zo susedstva. Ale "Kevin" je šikovný, rozhodne sa brániť a celkom mu to aj vychádza. Veď keď už je v najväčšej kríze, musí sa tam objaviť nejaká nepodstatná postava, ktorá príde vždy v hodine dvanástej. Navyše nejaká vražda tam predsa musí byť. Ale bolo to fajn. Pasce fungovali (mohlo ich byť viac), zjavenia mŕtveho dedulu trochu liezli na nervy, ale to sa ešte odpustiť dá, rozuzlenie by to chcelo ešte viac vyhrotiť (prípadne ho úplne zmeniť). ()

darkrobyk

Protivnej dědek a fakan, tak to je tedy dvojka. Jejich soužití ale není dlouhé a fakan se dostane záhy do potíží. Jednu chvíli jsem měl obavy, aby z toho nebyl klon Sám doma, naštěstí tomu tak doslova nebylo. A je fakt, že fakan dostal i slušnou držkovou, což si zasloužil. Byl sice vcelku chytrý, ale ne dost. Jinak by si vše ušetřil už v momentě, kdy skončily závody v pití a on by byl prozíravější. Jenže pak by divák nedostal to ostatní, takže OK. Práce s pálkou velmi dobrá. Jednohubka s pěknou kamerou a napětím na jedno podívání. ()

EvilPhoEniX

Sám Doma doslova v Thrillerovém vydání. Rodiče jedou pryč a nechají svého syna u dědy na venkově, jehož mladý soused je psychopat. Příběhově ten film rozhodně nic nového nenabízí a těží pouze z nápadu ukradnutého ze slavného hitu, ale proč ne, byť šlo vidět, že rozpočet byl nižší, přesto jistá snaha šla cítit a to se cení. Mladý klučina je poměrně inteligentní a dává záporákovi celkem pěkné kapky, takže kdo tyhle napínavé Thrillery ve stylu kočka a myš má v oblibě film by urazit vyloženě neměl. Přesto to šlo udělat určitě lépe a drsněji. Pouhý průměr. 60% ()

TomX2

Prvú zhruba polhodinu sa toho nič moc neudialo, avšak svojim spôsobom ma to bavilo. Potom, čo chlapcovi zomrie dedko sa film nesie v štýle Better Watch Out a začne sa niečo diať, avšak spokojnejší som bol pri polhodinovom pozeraní na nič, než hodinovom pozeraní na tupú naháňačku. Doslova každá scéna nemá hlavu a pätu, scenár je strašne primitívny a tie nelogické veci som si musel pretrpieť. Druhú hviezdu dávam kvôli priemernej prvej polhodine, na ktorú sa ako tak dalo pozerať. Bez nej by to bolo prinajlepšom za jedna. ()

Morholt

Inspirace u Sám doma je okatá a je to ku prospěchu věci. Jen je škdoa, že se klučina neodvázal trochu víc. Nicméně ta naháněná v baráku uprostřed ledové pustiny měla i tak něco do sebe a bylo celkem sympatické, že chlapec nehysterčil a ani příliš nezmatkoval. Povedl se i žlutozubý záporák, jehož představitel správně přehrával. Co mi kazilo dojem bylo zjevování se mrtvého dědy a ani konec se příliš nepovedl. Ale i tak se jedná o potěšitelnou jednohubku. 60% ()