Básník ze školky

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2018, 96 min

• Aljak

Zlákal ma zaujímavý námet a Maggie v hlavnej úlohe, no nemôžem si pomôcť, ale toto bolo úplne mimo môjho vkusu. Nieže by som pohŕdal poéziou (tú mám práveže vcelku rád, teda tú klasickú), avšak takmer celý film to bolo neustále prešľapovanie na tom istom mieste. Na záver sa dej aspoň trochu utrhol z reťaze, no aj tak to už bolo celé márne. Škoda, lebo podľa mňa ten námet nebol vôbec márny. Z podobného spektra talentovaného dieťaťa odporúčam radšej Gifted.(20.12.2018)

• Magnolia666

Lisa Spinelli je postava, která mě fakt vyděsila. Celý film jsem čekala, kdy si jejího obsesivního vztahu k tomu dítěti někdo všimne a začne to řešit a ono nic. Ona ho klidně ještě zvládne unést, než si "geniální" dítě samo zavolá policii...V mnoha věcech je to dost přitažené za vlasy. Dvě ** za ten pocit hnusu, který ve mě hlavní postava vyvolala. Nedokázala jsem se s jejím jednáním ztotožnit a upřimně jsem ani nechtěla....hodně podivně nastavený film.(7.1.2019)

• Arsenal83

Teda židovský originál som nevidel ale toto je mega uspávanka, z ktorej som mal zlepené viečka ešte dve hodiny. Len ťažko budete hľadať menej atraktívny dej. Chýba tu aj hudba a nakoniec Maggie Gyllenhaal, tá nebola nikdy nič moc. A hoci sa tu snažila niečo predviesť aspoň priesvitnou podprsenkou, aj tak som zachrápal.(15.12.2018)

Aj keď ide o snímku nudného charakteru, vôbec vás to nudiť nebude. Dejom vás bude ťahať akási tenučká línia poézie, ktorá vás nepustí. Lisa (Maggie Gyllenhaal) ako učiteľka v škôlke žije svoj znudený život, so svojim nudným manželom a priemernými deťmi, keď si zrazu všimne v jednom škôlkarovi neskutočný talent a rozhodne sa, že ten talent nenechá len tak vyprchať v dnešnom svete, ktorý nepraje umeniu...Aj keby preto mala urobiť čokoľvek. 3,7*(11.12.2018)

„Mám jednu báseň.“ Mladý chlapec s obrovským talentom, s ktorým sa jej „učiteľka“ nevie (úplne) vysporiadať. Príbeh, ktorý nám cez film „zacituje“ slečna Colangelo, nie je neznámym (ani z filmového hľadiska). Na druhej strane však predsa len jeden moment mi zostal v pamäti: scéna, kde Lisa povie, že z dnešného mládeže chýba zvedavosť, túžba po „mind“ dobrodružstve (pretože už ako päť ročný sa pozerajú len do mobilu) – žijeme v materialistickom svete. M. Gyllenhaal hrá svedomito a deťmi si rozumie dobre. Jej postava Lisa v škôlke funguje lepšie, ako doma. Tento „paradox“ však vo filme nedostane väčší priestor. Na závere filmu by mohli ešte popracovať. Osobné hodnotenie: 72% (***) (16.5.2019)