Robin Williams: Mysl na dlani

• USA Robin Williams: Come Inside My Mind

Dokumentární film "Robin Williams: Come Inside My Mind" je zábavný, intimní a srdcervoucí portrét jednoho z nejoblíbenějších a nejvynalézavějších komiků na světě. Filmová pocta, vyprávěná převážně Williamsovými vlastními slovy, oslavuje to, čím obohatil komedii i kulturu jako takovou, od divokých dní konce sedmdesátých let minulého století v L. A. až po jeho smrt v roce 2014. Dokument zkoumá jeho výjimečný život i kariéru a odhaluje, co jej vedlo k tomu, aby vtiskl hlas postavám ve své hlavě. Tento pronikavý snímek, který skrze rozhovory s Williamsem nabízí dosud neslyšené a nespatřené náhledy do jeho tvůrčího procesu, stejně jako domácí videa a záběry z jeviště, obsahuje hluboké rozhovory s těmi, kteří ho znali a milovali, včetně Billyho Crystala, Erica Idleho, Whoopi Goldbergové, Davida Lettermana, Stevea Martina, Pam Dawberové a jeho syna Zaka Williamse. (HBO Europe)

Shredo

Dokument Come inside my mind sa chytil názvu, chytil ho za pačesy a predostrel mne nie až tak dobre známu stránku hercovho života. 4 ročné čakanie stálo za to. Mnohí ľudia dostali základnú odpoveď na otázku prečo, prečo ďalší tak jedinečný predčasne ukončil svoj život. Robin bol stvorený pre publikum, bol stvorený robiť zábavu. Pamätám si ho už ako malý chlapec. Charismatický, vtipný herec s dobráckymi očami. O jeho pravom talente v standup comedy, čo ho hlavne napĺňalo, som nemal tucha. Žiaľ neraz sa potvrdilo, že človek, čo zabáva a rozdáva radosť všade naokolo, mu neostane moc pre seba samého. Chronologicky neskutočne vyobrazená pomaly ale isto sa vytvárajúca nedôvera v samého seba baviť ľudí. Čím viac sa začal zbytočne podceňovať, tým viac ho to pokladalo. Zostáva po ňom množstvo pamätných filmov a tvorby. Človek, ktorého osobnosť nepoznala hraníc, a jeho odchod bude sprevádzaný smútkom a žiaľom ešte veľmi dlho. ()

pushover

Lepší než I Am Heath Ledger, ve kterém se v podstatě procházela hlavně filmografie. Tohle je dokument o herci se vším všudy. ()

baclajean

Nezabudnuteľný komik v spomienkach mnohých, ktorí s ním študovali, spolupracovali, žili. Spomienky umocňujú aj pomerne unikátne zábery z Robinových raných predstavení, či už v školskom divadle, alebo na javisku, kde vystupoval ako stand up komik. Málokto dokázal tak pohotovo, a zároveň vtipne reagovať na pestrú škálu situácií, v ktorých sa ocitol. Film však nie je jednostranný – naopak, zobrazuje aj problémy, ktoré Robina obklopovali, či už psychického rázu (ponurý tichý samotár v kontraste s energickým zábavným živlom, akým bol na javisku či pred zapnutými kamerami) alebo aj jeho problémy s alkoholom. Silný a skvelo spracovaný filmový životopis veľkej hereckej legendy. ()

belinko

Začiatok filmu na naše pomery pomalší. Robin začínal ako stand-up komik, čo je štýl živelného humoru aký slovenskí "komici" nerobia. Takže som sa prvú hodinu pozeral na skackajúceho mladého Robina a vravel som si, prečo ho to preslávilo. Lenže jak som dokument ďalej pozeral a počúval, uvedomoval som si, že to bol človek nabitý energiou, ktorí dobíjal ostatných, bol im priateľom i úsmevom a sám bol osamelý. Príjemný dokument o ďalšom živote, ktorý vyhasol skôr, ako mal. ()

kolly13

Říci o komikovi, že je génius, je zde na místě. Alter ego na jevišti je vyváženo tichým společníkem doma. Podíváme se do soukromí, na jeviště a hlavně náhledneme jak Williams myslel, což je skvělá sonda u člověka, který s vámi v určitém smyslu souzní. ()

Royaldell

Úplně nevím,jestli název ''Come inside my mind'' je přesný,protože do mysli výjimečného a úžasného Robina Williamse se nedostane asi nikdy nikdo..Velmi hezký dokument o jeho životě a životním díle,i když jsem teda upřímně čekala víc ukázek z filmů,protože co si budem,z filmového průmyslu ho zná většina lidí víc,než z jeho začátků (z filmů stála za zmínku třeba Insomnia nebo Jak přicházejí sny). ()

Pignon

Nešťastný génius postižený koprolálií a přesto pobavil tolik miliónů lidí. Zářil, zhasnul a už není, byl to smutný dokument. Přesto jsem ho rád zhlédnul. ()

Kivis

Robin Williams naprosto strhující. Dokument víceméně standardní. Oceňuji obrovské množství archivních záběrů, které běžný český divák neměl šanci dřív vidět. Před dokumentární kameru se také povedlo přivést zajímavé spektrum pamětníků. Robinův život sice připomíná svým způsobem docela obvyklou cestu z vesnice do Hollywoodu, pobláznění slávou, následné vystřízlivění a postupnou přeměnu na moudrého muže, ale stejně to baví. I přes úžasný výkon v Dobrém ránu, Vietname, nezapomenutelné Jumanji i nekomické, ale charismatické postavy v Insomnii nebo Dobrém Willu Huntingovi, budu mít Robina Williamse vždy v první řadě spjatého s FLÁknutým BRáchou Flubberem. Květen 1998, moje první rande. Robin nám byl dobrým společníkem. Zjistil jsem, že jsem zatím viděl devět filmů s Robinem Williamsem a všem jsem dal čtyři hvězdy. Jiné to nebude ani při tom desátém, kde Robin "hraje" svůj život. ()

najtsadou

Ze to byl zvlastni clovek jsem vedel, ze to byl komediant take. Ale kdyz o nem ostatni mluvi jako o mylniku stand up zabavy, ze dokaze nekolik hodin ze sebe chrlit zabavu pro ostatni. No proste dokument pecka ()

Jarmila68

neznám nikoho kdo by ho neměl rád....takovy lidé by nemeli stárnout a onemocnět natož umírat.Mam ho ulozeneho v srdci . ()