Di dei (TV seriál)

디 데이

• angličtina

D-Day

Drama / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 2015, 21 h 40 min (Minutáž: 65 min)

Pre mňa určite jeden z najlepšie zvládnutých lekárskych seriálov aký som videla. Nie len, že sa dostávame do kontaktu s hlavnými postavami a žijeme ichn ťažké chvíle, ale aj obyčajní ľudia, ktorí boli zasiahnutí zemetrasením majú v seriáli svoje miesto. Okrem spolupatričnosti a súdržnosti ľudu vidíme aj sebeckosť, pud sebazáchovy a podobne. Výborne vo vás vyvoláva seriál pocit bezmocnosti, otázky pred ktoré sa hlavní hrdinovia stavajú sú okamžite aj vašimi otázkami. Keď je vysvetlená birokracia, opatrnosť lekárov a akási "neochota ošetriť" na ktorú neustále pacienti v seriáli nadávajú, pomyslíte si, čo by som robil ja? Napriek tomu, že hlavný hrdina má svoje muchy (skôr väčšie ako menšie) počas celého seriálu si zachováva rovnaký názor a rovnakú stojickú vôľu zachrániť život človeka, čo je pred ním. Seriál má nádherný soundtrack, úžasných hercov, slušne (na seriál) zvládnuté špeciálne efekty, ale ako to už býva okolo tej 14/15 časti troška stratí na dynamike. Neskôr ju však opäť získa. Preto si zaslúži 80%(9.12.2015)

Tak tohle mě hodně moc bavilo. Zemětřesení v Soulu bylo na seriál udělané moc pěkně a efektně, a i když se postupně situace dostávala do normálu, připadalo mi, že díl od dílu byl seriál lepší a lepší. Doktor Lee byl úžasnej hrdina, ředitel nemocnice naopak vynikající záporák, ostatní herci taky nebyli špatní.. Prostě napětí, akce, doktořina, trochu tý romantiky.. takhle to mám ráda. A kupodivu to, vzhledem k tématu, ani nebylo nijak extrémně patetický. Jenom trochu. :-)(4.12.2015)