Bistro Ramen

Ramen Shop

Singapur / Japonsko / Francie, 2018, 89 min

Eric Khoo

Kevin Mathews

Film, u kterého brečíte a slintáte zároveň <3 #foodporn A původní název Ramen Teh pochopíte až po shlédnutí ;) Oduševnělý film o jídle od srdce.(30.5.2018)

Můj první singapurský film a rovnou na mě udeřil s mezilidskými vztahy a jedním dobře uvařeným ramenem na japonský způsob. A opravdu nejde o rameno, coby končetinu, ale o ramen, coby vyhlášenou singapurskou pochoutku z vepřového masa. A nutno dodat, že tento film onu filmařskou kvalitu uvařil opravdu mimořádně. Sice je na něm cítit japonský vliv a tak počítejte s tím, že plno scén si bude zakládat na až masochisticky depresivním vyjádřením emocí a pocitů…ale když to vezmu kolem a kolem, tak se vlastně pořád jedná o opravdu milý a lidsky vřelý film.(11.6.2018)

Pošta pro tebe pro lidi, kteří ujíždějí na food pornu. Zároveň film idealizující jídlo takovým způsobem, že vás dokáže dojmout detailem vepřových žebírek a přesvědčit, že s láskou připravená polévka může překlenout rozdíly mezi kulturami, národy a generacemi. Velmi kýčovitý, sentimentální, psychologické pohnutky postav extrémně zjednodušující, ale v zásadě příjemný pop - s ohledem na závažnost tématu (nenávist Singapuřanů k Japoncům kvůli krutostem páchaným za války) možná příjemný až příliš. 55%(13.6.2018)

Mám z toho trošku smíšené pocity: příběh je to vpravdě banální, moc za srdce mě to nechytlo a z vepřových kostí ve vařené vodě odvařený spíše nejsem, ale je to takový milý hezký (nečeský) film, který má své kouzlo a po kterém budete mít chuť na asijskou večeři. Já si dal pak piffko a utopence, asi proto, že rosolovití kuřáci a vepřoví žebráci nikdy nebyly moje srdc❤vka, a ukládám filmek do paměti jako zážitek pěkný, nenadčasový a který přitom neurazí. [60%; 2018-05-27 BioOKO](27.5.2018)