Reklama

Reklama

Bistro Ramen

  • Singapur Ramen Teh (více)
Trailer 2
Drama
Singapur / Japonsko / Francie, 2018, 89 min

Obsahy(1)

Mladý šéfkuchař Masato je odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem. (Aerofilms)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (36)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak toto orientálne jedlo Singapurčania a Japonci trochu zbytočne presladili. Ale je v ňom aj dostatočné množstvo korenia, aby bolo stále chutné. Nadhodnotenie z mojej strany môžete pripočítať okúzleniu ani nie jedlami, ako skôr lokáciami v Japonsku a Singapure. A samozrejme aj vďaka rozprávaniu v dvoch časových rovinách, pričom som mal v postavách nejakú dobu značný hokej, nakoniec sa mi to ale elegantne utriedilo. Výhoda je však v tom, že všetci protagonisti sú veľmi sympatickí a ono vás to nakoniec emocionálne, či chcete alebo nie, dostane. Ale pozor, ide o čistý mainstream, v rámci klubovej ponuky asi nič pohodovejšie nenájdete. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Můj první singapurský film a rovnou na mě udeřil s mezilidskými vztahy a jedním dobře uvařeným ramenem na japonský způsob. A opravdu nejde o rameno, coby končetinu, ale o ramen, coby vyhlášenou singapurskou pochoutku z vepřového masa. A nutno dodat, že tento film onu filmařskou kvalitu uvařil opravdu mimořádně. Sice je na něm cítit japonský vliv a tak počítejte s tím, že plno scén si bude zakládat na až masochisticky depresivním vyjádřením emocí a pocitů…ale když to vezmu kolem a kolem, tak se vlastně pořád jedná o opravdu milý a lidsky vřelý film. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Pošta pro tebe pro lidi, kteří ujíždějí na food pornu. Zároveň film idealizující jídlo takovým způsobem, že vás dokáže dojmout detailem vepřových žebírek a přesvědčit, že s láskou připravená polévka může překlenout rozdíly mezi kulturami, národy a generacemi. Velmi kýčovitý, sentimentální, psychologické pohnutky postav extrémně zjednodušující, ale v zásadě příjemný pop - s ohledem na závažnost tématu (nenávist Singapuřanů k Japoncům kvůli krutostem páchaným za války) možná příjemný až příliš. 55% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ak máte chuť na niečo pozitívne (a radi jete), potom je Bistro Ramen určené presne pre vás. Zvykne to tak bývať, že najjednoduchšie veci v živote najlepšie fungujú a často aj sú najlepšie. Keď to prekombinujete, málokedy z toho vzíde niečo dobré. Platí to i v kinematografii a gastronómii. Iste, máte plno komplikovaných filmov – a sú skvelé. A máte jedlá, ktoré pripravujete hodiny a majú desiatky surovín a technologický postup je náročnejší, ako príprava na let na Mesiac. Ale obecne platí, že jednoduché veci proste fungujú. A preto tak báječne funguje Bistro Ramen. Priznám sa, že vám v duchu trochu závidím, že ste ho ešte nevideli. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Pomalu plynoucí a lehce melancholický snímek ani ne tolik o jídle samotném, jako spíš o lidských a rodinných vztazích v prostředí singapurské a japonské kuchyně. V jádru leží dávné křivdy a neschopnost přijmout cizí národ a jeho kulturu z citlivých historických důvodů (kruté zločiny páchané za války). Vše se tedy nakonec točí kolem odpuštění, což je hlavním tématem filmu. Propojení s jídelní kulturou tomu hezky sedlo a docela se mi líbí obrat v popisu filmu, který na závěr říká, že "láska prochází rámenem". Je to citlivý film, pro někoho by možná byl sentimentální trochu moc, ale mně osobně se smířlivý závěr hodně líbil (i když sama uznávám, že jsou filmy, které mě dokážou chytnout za srdce více). Každopádně v původním názvu Ramen Teh je hezky zachyceno, o čem film je, tedy o smíření dvou rozdílných kultur a jejich propojení (pochopíte, pokud se na film podíváte). Český název to bohužel naopak zabil a napovídá, že je to pouze nějaký film o bistru s rámenem, což může to být dost zavádějící. Trochu škoda... hodilo by se vytvářet české názvy filmů s větším citem. ~(4,1)~ ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama