Reklama

Reklama

Epizody(8)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

BBC a Netflix vyvolali už pred spustením tohto seriálu veľké haló kvôli takzvanej politickej korektnosti, ktorej je normálnemu človeku na blití, ale liberálni fašisti dostávajú orgazmy. Achilles je čierny, Aeneas, čo by zakladateľ Ríma, je tiež čierny a Zeus je tiež čierny. Po aziatoch ani prd. Nech to aj opomenieme, ale nemali by tí grécky mytlogickí hrdinovia vyzerať majestátne a statočne? Namiesto toho je tu zarastený Paris oblečený v starých handrách a prvý záber na neho ho ukazuje šukajúceho škaredú ženu na lúke. Nehovoriac o tom, že tvorcovia ani nerozlišujú medzi rímskou a gréckou mytológiou a gréckym bohom dávajú rímske mená. ()

Darth Revan 

všechny recenze uživatele

První díl parádně navnadil, po něm však kvalita povážlivě padala. Velká škoda, neboť pořádnou adaptaci Illiady na filmovém plátně či televizní obrazovce nemáme. Tahle měla potenciál, leč kvůli křečovitosti scenáristů místo majestátních bitev a tragických osudů postav rozvíjela debilní přidané dějové linky, čímž se sama zdehonestovala. Kvůli zajímavému pojetí Olympanů i perfektnímu Odysseovi dávám 2*, mohlo to však dopadnout mnohem lépe. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

První co uhodí do očí je rasová korektnost. Černé Dia, Achillea či Aenea s Hérou a Athénou si staří Řekové nejspíš nepředstavovali ani v těch nejdivočejších vizích. Ale to je jen jeden z mnoha problémů. Jako největší vidím fakt, že tvůrci se nedokázali rozhodnout, jestli chtějí točit převyprávění klasického mýtu či něco na způsob Petersonova pojetí. Výsledkem je schizofrenní mix, který působí nedotaženě ve všech ohledech. Dalším problémem je nedostatek financí. Jo, nějaká libra sem padla, ale k tomu pojetí by příslušel mnohem větší rozpočet, což je znát. Příliš se nepovedlo ani obsazení. Bella Dayne není tou Helenou, pro kterou by se vedla válka, trojice hezounů Hector-Paris-Meneláos působí nepatřičně a o černoších už byla řeč. Naopak mi sedl Johnny Harris v roli Agamemnona a Joseph Mawle jako Odysseus. Abych jen nehanil, tak se mi docela líbil špinavý vizuál a našlo se tu několik scén, které stojí za pozornost. Mě se kupříkladu líbilo, když bohyně procházely mezi šiky válečníků a žehnaly jim. Ale takových momentů se tu mnoho nenajde. Pokud máte rádi staré řecké mýty, tak si místo tohodle raději pusťte Herkula nebo Xenu. 15% ()

DocBrown odpad!

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jednu epizodu a teda jsem rozhořčen. Je sice pěkné, že BBC opravili rasistu Homera a napravili barvu některých postav. Penthesilea je konečně uvědomělá lesba, která se nebojí o své orientaci otevřeně hovořit. Ale co dál? Kde jsou Asiaté? Ani jeden Číňan nebo Japonec. Přitom třeba Afrodita měla být japonská lolitka a mít tu i syna Hermaphrodita, když už tu není žádný transsexuál. Dále Indové? Tak početný národ. Neříkejte, že nějací Indové, například ze skupiny Nedotknutelných, nekočovali přes Troyu do Evropy a nezahráli jim večer (= ve dvě ráno) na housličky. Dále tu zcela chybí muslimové, vždyť už je jich mezi britskými diváky tolik, že by určitě uvítali svého hrdinu. Kdyby do toho někdo moc šťoural, tak tam mohli dát aspoň Mohamedovy rodiče. Poláci teď už tvoří nejpočetnější menšinu v UK, takže kde je nějaký Polák? Mohl jim třeba opravit akvadukt. BBC styďte se. Souhlasím s Morholtem, že jako dokument z antiky lépe poslouží Xena nebo Herkules, tam Číňané jsou. ()

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Na seriál jsem se těšil, Ilias a Odyssea jsou slušný materiál na zfilmování a BBC je většinou zárukou kvality. Tady jsem se ale hodně spálil. Úspěch Black Panthera se asi promítl i do obsazení zde, a tak máme černého Achilla a další postavy. Ono by to ani tak nevadilo, ale celé provedení se nepovedlo. Nic nevypadá pěkně a celkově tu je hrozná nuda. Skoukl jsem to celý jen protože průběžně nebyl čas a když se mi to tam už nahromadilo, tak sem to dal na jeden zátah. Trojský kůň ve finále spíše k smíchu a doufám, že koncem nechtěli naznačit pokračovaní v podobě Odyssey, protože v tomto provedení radši jim usekat ruce za prznění. ()

Galerie (218)

Reklama

Reklama