Moje máma vaří lépe než tvoje (TV pořad)

Moja mama varí lepšie ako tvoja

Soutěžní / Reality-TV

Slovensko, 2015, 45 min

Ja viem, že táto kulinárska show z moderátorom Fun rádia nieje žiadny zázrak a zasa je to zahraničný formát, a však pri sledovaní relácie sa neubránim pocitu že o varenie ani tak nejde, pretože stoho čo sa tam za 25 minút udeje si nezapamätáte nič okrem pokrikovania matiek, otcov na svoje ratolesti. Celé je to prezentované a v konečnom dôsledku aj zostrihané, ako kuchárska talkshow, ktorá ma baviť divákov prostredníctvom stresujúcich protagonistov, ktorý sa v úzkom časovom limite snažia v kuchyni vykúzliť to najlepšie a najchutnejšie aby ohúrili porotcu v podaní nejakých kvázi úspešných kuchárov a tým vyhrali 500 eur. Takže nič svetaborné, ale na odreagovanie dostačujúce...ale...dokedy?!!(27.10.2015)

• AxelWers

OK, ako reality show dá sa, z určitého pohľadu trochu nedomyslené, jednotlivé rodiny sotva uznajú, že varia horšie ako ich súperi, ale je to vyvážené nezávislým hodnotením profesionálnych kuchárov. *** A po čase mením tiež na odpad. Evidentne tam pretláčajú jednu dvojicu. Prečo "špecialista" skritizuje ich žrádlo a potom ich pustí ďalej, hoci konkurenčná dvojica uvarila trochu lepšie?(20.8.2015)

v tejto súťaži nejde o varenie, v tejto súťaži ide o decibely a hlášky vyprodukované pomedzi paru a kura na xy spôsob......skvelá ukážka rodín národa, ktoré varia v nesplniteľnom (resp. reštauračnom) čase, perfektné guilty pleasure, že aj na tú slaninu vás prejde chuť.....btw, nechápem hodnotenia, ved JOJ je sama osebe fast food a ja za prejav intelektu nepovažujem objednanie si kaviáru vo fast foode....a následné kričanie odpad!, ked toho jesetra nedostanete....ach jo(15.4.2016)

• kaposlav

Výsmech ľudskej inteligencií, alebo realita intelektu komerčného hnoja na TV JOJ? Dnes som si pozrel prvýkrát túto reláciu a myslím si, že aj poslednýkrát. Jedna uvarí gebuzinu a keď varí druhá, tak ma nemiestne poznámky. Moderátor vypadá ako latentný gay, ktorý sa na oko snaží byť vážny, ale pritom zosmiešňuje súťažiacich a vlastne aj sám seba. Finálny rozhodca ma jediný úroveň, aj keď mi nepríde ako odborník, ale len ako zbehnutý kuchár, čo ma čo povedať. Aspoň nebol falošný a povedal, čo si myslí relatívne serióznym spôsobom. Celkovo je to relácia na úrovni podradnej TV pre nočné hodiny a pre polodebilov, ktorí nemôžu spať.(25.8.2015)

Reláciu vďaka priateľke sledujem viac pár mesiacov. Nejdem to zhadzovať len preto, že je to slovenské, ako to tu pri hodnoteniach a komentároch býva. Pozerám sa na to z viacerých hľadísk: kto sa snaží získať nejaké super recepty do svojej kuchárskej knihy, často nepochodí, treba variť rýchlo. Samotná relácia však má nápad, ktorý má skvelý potenciál. Obmedzený čas, ktorí majú súťažiaci na varenie, sa rýchlo míňa a pri zásahu rodičov/špecialistu ešte rýchlejšie, a tak vás núti tŕpnuť, či nedajú na tanier totálnu s*ačku, alebo či naň aspoň niečo dajú. Čo však musím vytknúť a čo ma donútilo znížiť hodnotenie zo 4 na 3 hviezdy, je neustále vyťahovanie postavičiek ako Heteš či Habo, ktorí sú buď psychicky mimo, alebo im JOJ-ka káže robiť šou, aby si zvýšila sledovanosť. Úrovňou sa však takto dostáva na úroveň Farmy a ostatných kravín. Napriek tomu to je za mňa relácia, z ktorej keď nestihnem v daný deň nejakú časť, som ochotný si zapnúť dodatočne večer a dopozerať ju. A o tom to zrejme je, no nie?(2.11.2019)

• - Súťažiaci bývajú ubytovaní v hoteli Slamená búda, ktorý je kúsok od sídla TV JOJ. Pobyt, cestovné a obed hradí televízia. Súťažiaci, ktorí nevyhrajú, dostávajú taktiež menší honorár.

• - Súťažiaci sami posielajú 10 receptov. Jedna ingrediencia z jedného receptu sa potom nachádza v zvone. Ak je to ingrediencia, ktorá je vo viacerých receptoch, pod zvonom sú dve. Po odohraní 2-3 dielov musia súťažiaci doposlať ďalšie recepty, aby ich bolo stále 10. Súťažiaci nikdy nevedia, čo bude pod zvonom.

• - Rodina Lhotovcov vyhrala 9-krát za sebou a vyrovnala tak rekord zo španielskej verzie tejto súťaže. (Johnny.ARN)