Moje máma vaří lépe než tvoje (TV pořad)

Moja mama varí lepšie ako tvoja

Soutěžní / Reality-TV

Slovensko, 2015, 45 min

• Pharao20

tak predovšetkým sa názov relácie vôbec nestotožňuje s tým čo sa tam deje. Nevarí mama ale deti, a keba aj, tak moja mama nemá na výber surovín minútu v cudzej kuchyni a aj na príparvu má viac času :). Ale tak hlavný zámer tohto nie je kuchárske umenie a varenie ale len dostať ľudí prostredníctvom varenia do stresu čo má byť akože zábavné :). Nič čo by som v TV vyhľadával ale ako podmaz pri jedení môže byť..(27.2.2018)

Ja viem, že táto kulinárska show z moderátorom Fun rádia nieje žiadny zázrak a zasa je to zahraničný formát, a však pri sledovaní relácie sa neubránim pocitu že o varenie ani tak nejde, pretože stoho čo sa tam za 25 minút udeje si nezapamätáte nič okrem pokrikovania matiek, otcov na svoje ratolesti. Celé je to prezentované a v konečnom dôsledku aj zostrihané, ako kuchárska talkshow, ktorá ma baviť divákov prostredníctvom stresujúcich protagonistov, ktorý sa v úzkom časovom limite snažia v kuchyni vykúzliť to najlepšie a najchutnejšie aby ohúrili porotcu v podaní nejakých kvázi úspešných kuchárov a tým vyhrali 500 eur. Takže nič svetaborné, ale na odreagovanie dostačujúce...ale...dokedy?!!(27.10.2015)

Reláciu vďaka priateľke sledujem viac pár mesiacov. Nejdem to zhadzovať len preto, že je to slovenské, ako to tu pri hodnoteniach a komentároch býva. Pozerám sa na to z viacerých hľadísk: kto sa snaží získať nejaké super recepty do svojej kuchárskej knihy, často nepochodí, treba variť rýchlo. Samotná relácia však má nápad, ktorý má skvelý potenciál. Obmedzený čas, ktorí majú súťažiaci na varenie, sa rýchlo míňa a pri zásahu rodičov/špecialistu ešte rýchlejšie, a tak vás núti tŕpnuť, či nedajú na tanier totálnu s*ačku, alebo či naň aspoň niečo dajú. Čo však musím vytknúť a čo ma donútilo znížiť hodnotenie zo 4 na 3 hviezdy, je neustále vyťahovanie postavičiek ako Heteš či Habo, ktorí sú buď psychicky mimo, alebo im JOJ-ka káže robiť šou, aby si zvýšila sledovanosť. Úrovňou sa však takto dostáva na úroveň Farmy a ostatných kravín. Napriek tomu to je za mňa relácia, z ktorej keď nestihnem v daný deň nejakú časť, som ochotný si zapnúť dodatočne večer a dopozerať ju. A o tom to zrejme je, no nie?(2.11.2019)

• kaposlav

Výsmech ľudskej inteligencií, alebo realita intelektu komerčného hnoja na TV JOJ? Dnes som si pozrel prvýkrát túto reláciu a myslím si, že aj poslednýkrát. Jedna uvarí gebuzinu a keď varí druhá, tak ma nemiestne poznámky. Moderátor vypadá ako latentný gay, ktorý sa na oko snaží byť vážny, ale pritom zosmiešňuje súťažiacich a vlastne aj sám seba. Finálny rozhodca ma jediný úroveň, aj keď mi nepríde ako odborník, ale len ako zbehnutý kuchár, čo ma čo povedať. Aspoň nebol falošný a povedal, čo si myslí relatívne serióznym spôsobom. Celkovo je to relácia na úrovni podradnej TV pre nočné hodiny a pre polodebilov, ktorí nemôžu spať.(25.8.2015)

• classic

Sračka všetkých sračiek... Zmanipulovaná - primitívna relácia, kde tzv. dominujú dvaja cigáni - Habovci, ktorých tam pretlačila produkcia, aby vytvárali veľkú šou, lebo vtedy rapídne stúpa sledovanosť, platia im za to, aby zo seba robili totálnych zmrdov, samozrejme, oni sú radi stredobodom pozornosti ! Títo dementi tam budú stále, lebo všetci sú zainteresovaní v PODVODE, ktorý má na konte - škriatok, ktorý to vymyslel, aby túto močku vstrebávali naivní - hlúpi ľudia, ktorí budú ešte potrebovať dostatok času, kým im dôjde, že sa pozerajú na extrémny - debilný - TV. produkt, pre ktorý budú osprostievať ! Lenže TV. HNOJ - je povestná v mega produkcii všelijakých dutých výplachov mozgu, Slováci sú hlúpi, lebo pozerajú tieto kraviny, pozrite sa na percentá sledovanosti slovenských seriálov, vtedy mi vlasy dupkom stoja, tak najmúdrejšie z mojej strany je, ignorovať to, nepodľahnúť tomu, mentalita sa len tak nezmení, o to ide penťákom, mať z ľudí - poslušné - hlúpe ovečky...(15.12.2015)

• - Natáčanie jedného dielu trvá zhruba 4 až 5 hodín a natáča sa 3 dni za sebou po dva diely. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Súťažiaci bývajú ubytovaní v hoteli Slamená búda, ktorý je kúsok od sídla TV JOJ. Pobyt, cestovné a obed hradí televízia. Súťažiaci, ktorí nevyhrajú, dostávajú taktiež menší honorár. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Súťažiaci sami posielajú 10 receptov. Jedna ingrediencia z jedného receptu sa potom nachádza v zvone. Ak je to ingrediencia, ktorá je vo viacerých receptoch, pod zvonom sú dve. Po odohraní 2-3 dielov musia súťažiaci doposlať ďalšie recepty, aby ich bolo stále 10. Súťažiaci nikdy nevedia, čo bude pod zvonom. (Zdroj: ČSFD.cz)