Kubík hrdina

Flying the Nest

Flying the Nest

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Island / Belgie, 2018, 83 min

Tak jsem se dozvěděl, že člověk může žít celý život v klidu jako zbabělec a nebo jeden den riskovat a třeba i umřít jako hrdina... Hodně jednoduchá pohádka, v některých částech mírně uspěchaná, po stránce animační ryze průměrná s poměrně příjemným soudtrackem. Dojem je u mě asi takové to "Neurazí ale ani nikterak nenadchne" nebo "Na jedno letní odpoledne dobrý". Na druhou stranu dětem by se mohla líbit a docela mě i překvapilo, že nám autoři zase až tak nenutí takové to klasické - lepší být hrdinou než se krčit v koutě - spíš to berou tak, že je to otázka volby a že každému může vyhovovat něco jiného... 5,2/10(21.8.2018)

Takto: pohádka je pro našeho malého diváka přiliš melancholická a nejedno dítko by si od srdce poplakalo. Ale věřím, že se malí Islanďané a další seveřané plácali do kolen. Pro takové, depresemi zmítané, národy to musela být hotová veselohra... Očekávala jsem animák pro děti 4-6 let, animace by tomu odpovídala, ale pojetí příběhu mi připadá vhodnější pro člověka, který má už více rozumu... Pohádka je jinak pěkná, dobře nadabovaná a je podmáznutá skutečně nádhernou hudbou. Ale já jsem, co se týče pohádek, velmi laskavý divák.(10.9.2018)

• - Ve snímku se nachází odkaz na známou animovanou klasiku Lady a Tramp (1955). Jedná se o scénu, ve které Lady a Tramp společně večeří v restauraci. Odkazovaným momentem je ten, kdy se jejich čumáčky sejdou na jedné špagetě. Avšak v tomto snímku Kubík a Pavlínka jedí žížaly. (CrypzzXD)