Kubík hrdina

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Island / Belgie, 2018, 83 min

Takto: pohádka je pro našeho malého diváka přiliš melancholická a nejedno dítko by si od srdce poplakalo. Ale věřím, že se malí Islanďané a další seveřané plácali do kolen. Pro takové, depresemi zmítané, národy to musela být hotová veselohra... Očekávala jsem animák pro děti 4-6 let, animace by tomu odpovídala, ale pojetí příběhu mi připadá vhodnější pro člověka, který má už více rozumu... Pohádka je jinak pěkná, dobře nadabovaná a je podmáznutá skutečně nádhernou hudbou. Ale já jsem, co se týče pohádek, velmi laskavý divák.(10.9.2018)

• rasistik

Začiatok celkom dobrý, stred nanič a koniec znesiteľný. Musím sa priznať, že keby nebolo koronakrízy a netrčal by som doma, asi by som sa do toho nepúšťal. No, videl som, zabil som časť svojho života, ale vracať sa k tomu nebudem. Grafika je ako vo všetkých európskych animákoch a príbeh je primitívny, možno vhodný pre deti, i keď prostriedok je mierne deprimujúci. Videl som viacero animákov o vtákoch, a i keď žiadny z nich nebol majstrovským dielom, tento by som zaradil medzi najhoršie. A ešte jedna súkromná poznámka - dať do toho ľúbostný vzťah (dokonca trojuholník) medzi malými deťmi nie je zrovna najlepší nápad. Keď to decká pozerajú, potom sa neni čo diviť že dievčatá prichádzajú o panenstvo v štrnástich na hajzloch v klube, kam sa prepašovali na občiansky staršej kamošky.(1.5.2020)

Tohle je docela slušná depka hlavní hrdina ztratí otce pak mu jeho druh odletí do teplých krajů a nechá ho tam tak jde na místo kde je jaksi ráj po cestě ho chce sežrat ten samý dravec co mu sežral otce a posléze i liška (nebo lišák) a dokonce i kočka (nebo kocour). Jediný kdo mu pomáhá je tlustý kohout (nebo co to bylo) , banda myší a na konci jeho vlastní druh. Dvě hvězdy dole za to, že hlavní hrdina na konci valí hovna o statečnosti a síle a přitom byl skoro celý film připosraný a za nesmrtelnost kohouta (asi na to přispěl něco Marvel)(3.12.2019)

• blondboss

Severský animák, na aké v našich končinách nie sme veľmi zvyknutí a radšej si asi ani nebudeme zvykať. Na môj vkus totiž až moc ponurá rozprávka, z ktorej ide viac smútku ako potešenia. Animácie sú síce pekné, aj keď kvalitatívne jednoducho nedosahujú vyspelé produkcie, avšak dej je ozaj len veľmi jednoduchý a nemôže zaujať. Veľmi podpriemerný snímok. 40 %(11.5.2020)

Tak jsem se dozvěděl, že člověk může žít celý život v klidu jako zbabělec a nebo jeden den riskovat a třeba i umřít jako hrdina... Hodně jednoduchá pohádka, v některých částech mírně uspěchaná, po stránce animační ryze průměrná s poměrně příjemným soudtrackem. Dojem je u mě asi takové to "Neurazí ale ani nikterak nenadchne" nebo "Na jedno letní odpoledne dobrý". Na druhou stranu dětem by se mohla líbit a docela mě i překvapilo, že nám autoři zase až tak nenutí takové to klasické - lepší být hrdinou než se krčit v koutě - spíš to berou tak, že je to otázka volby a že každému může vyhovovat něco jiného... 5,2/10(21.8.2018)

• - Ve snímku se nachází odkaz na známou animovanou klasiku Lady a Tramp (1955). Jedná se o scénu, ve které Lady a Tramp společně večeří v restauraci. Odkazovaným momentem je ten, kdy se jejich čumáčky sejdou na jedné špagetě. Avšak v tomto snímku Kubík a Pavlínka jedí žížaly. (CrypzzXD)