poster

McQueen

 • Velká Británie

  McQueen

 • Slovensko

  McQueen

 • Nový Zéland

  McQueen

 • Austrálie

  McQueen

Dokumentární

Velká Británie, 2018, 111 min

Scénář:

Peter Ettedgui

Kamera:

Will Pugh

Hudba:

Michael Nyman

Hrají:

Alexander McQueen (a.z.), Kate Moss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MyrnaAlec
  *****

  Plachý obézní kluk z East Endu, šik návrhář po liposukci, umělecký ředitel GIVENCHY, 14 kolekcí ročně, kokain, milovaní psi, skvělý šokující přehlídky, precizní zvládnutí řemesla. Látky si platil z podpory v nezaměstnanosti, oběsil se v noci před matčiným pohřbem. Krása/děs, život/smrt. Zářící kometa, chtěl vyprávět svoje příběhy látkami. Chtěl šokovat, dostat se do titulků, zbohatnout. A když se to stalo, stejně nebyl šťastný. Pohltil ho módní průmysl nebo on změnil pohled lidí na módu ? Drzý a dojemný dokument.(21.10.2018)

 • Dave Lister
  *****

  Dokument McQueen je dojemným i extravagantní sondou do světa módy, ale ne jen to. Je také pohledem do koutů lidské duše vyjimečného a kreativního člověka. Geniální britský návrhář s vizáží skinheada a citlivou duší malého chlapce. Absolutní talent od Boha a vnímání vnitřních běsů i demonů , které úžasný Lee Alexander McQueen utišil, až svým dobrovolným odchodem z tohoto světa. Fenomenální dokument o ikoně světového formátu.(17.2.2019)

 • hanca.uh
  *****

  Krásně zpracovaný dokument, výborná temná hudba a hlavně ultra módní zážitek z nitra londýnských a pařížských šicích dílen a náhled do mozku tohoto zvláštního návrháře, který si tvořil podle sebe, žil podle sebe a ve svých 40 letech i ukončil svůj život rázně po svém. Nad záznamy jeho proslulých přehlídek se mi tajil dech, slušný odvaz a přesně jak to ve filmu řekl McQueen: "Z mých přehlídek musejí lidi odcházet naprosto šokovaní, jinak jsem odvedl špatnou práci!" Takže...to sedí.(13.9.2018)

 • spaceboyCZ
  *****

  "Vášeň, oddanost, hněv, strach, naprostá úzkost" - dokument popsaný ve zkratce. V roce 2010 přišel svět o neuvěřitelného módního vizionáře. Nebál bych se ho nazvat Steve Jobs of fashion industry. McQueen byl neuvěřitelně jedinečný a dokazuje to každou svou kolekcí, každou větou, kterou v dokumentu pronese. Bohužel, díky nepozornosti svých nejbližších, svůj život ukončil. Zařadil se tak po bok mnoha dalších, kteří prohráli svůj boj s depresí (namátkou z poslední doby Chester Bennington, Kate Spade, Tony Scott, Rick Genest, Avicii..). Samotný dokument je poskládaný z nahrávek za McQueenova života, z rozhovorů jeho nejbližších, módních přehlídek atd. Perfektně poskládáno do šesti aktů jako divadelní hra. Naprosto dokonalý je pak i hudební doprovod, kerý má na svědomí Michael Nyman.(10.9.2018)

 • Capri2016
  ****

  Tento dokument sa skladá z 4 rozmerov - 1. súkromné zábery zo života Alexandra McQueena, ktoré mnohé sú natočené nekvalitne na videokazetu (ako sa súkromne filmovalo v minulosti v rodinách), 2. súčasný komentár rodiny, priateľov a kolegov, 3. zábery z tvorivej atmosféry v dielňach McQueena, ked tvoril a pripravoval sa na módne prehliadky a 4. zábery z módnych prehliadok. Alexander McQueen bol citlivý chlapec, typický Angličan s anglickým humorom, s nadváhou a s naviazanosťou na matku, ale čo ho odlišovalo, bolo nadanie tvoriť od Boha a tiež, že sa nebál byť originálny a drzý. Najväčšou devízou tohoto dokumentu sú zábery z módnych prehliadok, keď McQueen každú jednu prehliadku a modely v nej považoval za udalosť a vymyslel ku každej takejto udalosti vlastný príbeh. Jeho modely boli jedinečné, pozoruhodné, exotické a extravagantné. A hoci niektoré boli aj šokujúce, všetky boli žensky elegantné. Proste aj komu sa McQueen nepáčil, aj toho zaujal. Ja sa o vysokú módu nezaujímam, ale modely McQueena boli ako umelecké diela. A ja navštevujem výstavy umelcov (živých aj mŕtvych) veľmi rada. A táto návšteva "výstavy" diela predčasne zosnulého McQueena bola nezabudnuteľná! P.S. A hudobný podtext Michaela Nymana výborne dopĺňa tohoto "génia loci".(27.1.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 22. dubna 2018 na Tribeca FF v New Yorku. (Varan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace