Reklama

Reklama

McQueen

Trailer 4

Obsahy(1)

Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku. Ukazuje divokou krásu a odvážnost jeho originálních modelů, které šokovaly veřejnost a nadchly zástupy celebrit od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a současně nahlíží do niterného světa inspirativní i zmučené duše radikálního génia. Skrze rozhovory s jeho nejbližšími kolegy a přáteli, rodinou i s návrhářem samotným poprvé rozkrývá i jeho osobní traumata, která silně ovlivnila jeho tvorbu a zřejmě mu také předčasně zkrátila život. (Aerofilms)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (23)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Taký obyčajný ničím výnimočný autobiografický dokument, ktorý hovorí o živote, pohnútkach, osobnom živote a aj osobnej tragédii známeho módneho návrhára. To je ale tak všetko. Pokiaľ nie ste fanúšik módy, je to pre vás zbytočné, a pokiaľ ste, tak si aspoň prídete na svoje a ponoríte sa na dve hodinky do vôd showbiznisu ako takého. Mne to nič nedalo. 50 % ()

mazic 

všechny recenze uživatele

moda pro mě znamená rozchod a změnu dívky. vždy u té nové se dozvím, jak ta předchozí mě oblékala totálně nevkusně. přitom já bych stále chodil v té pubertácké 100x propálené mikině ve které jsem ztratil panictví. Jo ty víš, žes mi jí vyhodila ty!!! a já ti to nikdy neodpustil!!!!!!! jinak jsem si potvrdil názor na modu jako na něco totálně povrchního, co dělají zfetovaní buzíci objevující svou sexualitu. děkuji TV Mall za ukázku zdarma.... ()

Reklama

Dave Lister 

všechny recenze uživatele

Dokument McQueen je dojemným i extravagantní sondou do světa módy, ale ne jen to. Je také pohledem do koutů lidské duše vyjimečného a kreativního člověka. Geniální britský návrhář s vizáží skinheada a citlivou duší malého chlapce. Absolutní talent od Boha a vnímání vnitřních běsů i demonů , které úžasný Lee Alexander McQueen utišil, až svým dobrovolným odchodem z tohoto světa. Fenomenální dokument o ikoně světového formátu. ()

Deleatur 

všechny recenze uživatele

Plusy: Fascinující a výřečná osobnost. Nepopiratelná vášeň i pro samotné řemeslo. Oslnivý talent. Nepřehlédnutelné umění. Přiblížení tlaku módní branže a snahy dostát své pověsti. Někde mezi: Praktická móda to nebyla, ale McQueen srozumitelně vysvětlil, že to má jen přitáhnout pozornost k značce (a Tom Ford ocenil, že McQueen byl i zdatný obchodník). Nabízelo by se, že jde o další potvrzení negativního gay stereotypu, ale těžko předpokládat, že heterák by nemohl spáchat sebevraždu i kvůli pochybnostem o nevyčerpatelnosti svého talentu nebo smrtelné nemoci (ano, AIDS). Mínusy: Nebylo ale příjemné koukat na McQueenova synovce, který vypadal jako další oběť násilné rodinné historie a jakkoli pochopitelné, možná ale stejně nezdravé připoutanosti k matce. Pons nebyl sympatický skoro vůbec. Hodnocení: 83%. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

V tomto dokumentu o životě módního návrháře Alexandera McQueena mluví velké množství postav. Pamětníci, rodina, modelky. Alexander také. Říká „Buďte si znechucení, buďte si nadšení. Hlavně chci emoce, jestli se nedostaví, pak jsem svou práci odbyl.“ Dokument mohl čerpat z velkého množství obrazových záznamů. Hrdina se oběsil v roce 2010. Právě díky jeho tvorbě film účinkuje spíše jako jevištní verze Vetřelce než coby životopisná procházka mezi více či méně efektními hadříky. Hned první kolekce ve stylu Jacka Rozparovače naznačuje výstřední stylizaci s temnými tóny, kterou nešlo přehlédnout, provokativní dekadenci, jež vynikne nejostřeji v konfrontaci s hMcQueenem a jeho blízkými. Sestra zosobňuje prototyp usedlé anglické dámy včetně domáckého prostředí a on sám je na pohled prozaický obtloustlý chlapík v nudné košili či mikině. Někoho může frázovitá sebestřednost říše módy odradit. Nakažlivá je hrdinova vášeň. Kromě mód jde o takovou velkou pódiovou show. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 22. dubna 2018 na Tribeca FF v New Yorku. (Varan)

Související novinky

Herní Grand Theft Auto míří do kin

Herní Grand Theft Auto míří do kin

14.10.2018

Salon Pictures, společnost, která produkovala oceňovaný dokumentární počin McQueen Iana Bonhôteho, oznámila práce na novém celovečerním dokumentu o herním fenoménu Grand Theft Auto. Snímek ponese… (více)

Reklama

Reklama