poster

McQueen

 • Velká Británie

  McQueen

 • Slovensko

  McQueen

 • Austrálie

  McQueen

 • Nový Zéland

  McQueen

Dokumentární

Velká Británie, 2018, 111 min

Scénář:

Peter Ettedgui

Kamera:

Will Pugh

Hudba:

Michael Nyman

Hrají:

Alexander McQueen (a.z.), Kate Moss
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  *

  McQueen bol človek, ktorý tvrdí, že už v šiestich rokoch zistil, že je teplý. Kto vie, ako sa to stalo. Že by miništroval? Potom ušil pár šiat. Pri niektorých modeloch budete mať pocit, že pozeráte nejaký sci-fi film, pretože tak vyzerajú aj tie šaty, aj tie modelky, ako nejaké hybridy. McQueen potom nevedel čo od rozkoše, tak začal brať drogy, trocha zadepkaril a spáchal samovraždu. Pozoruhodný príbeh na dvojhodinový dokument, že? Ale ja toho človeka mám a mal som v prdeli. Samozrejme nie doslova.(4.6.2019)

 • mazic
  *

  moda pro mě znamená rozchod a změnu dívky. vždy u té nové se dozvím, jak ta předchozí mě oblékala totálně nevkusně. přitom já bych stále chodil v té pubertácké 100x propálené mikině ve které jsem ztratil panictví. Jo ty víš, žes mi jí vyhodila ty!!! a já ti to nikdy neodpustil!!!!!!! jinak jsem si potvrdil názor na modu jako na něco totálně povrchního, co dělají zfetovaní buzíci objevující svou sexualitu. děkuji TV Mall za ukázku zdarma....(18.12.2018)

 • Capri2016
  ****

  Tento dokument sa skladá z 4 rozmerov - 1. súkromné zábery zo života Alexandra McQueena, ktoré mnohé sú natočené nekvalitne na videokazetu (ako sa súkromne filmovalo v minulosti v rodinách), 2. súčasný komentár rodiny, priateľov a kolegov, 3. zábery z tvorivej atmosféry v dielňach McQueena, ked tvoril a pripravoval sa na módne prehliadky a 4. zábery z módnych prehliadok. Alexander McQueen bol citlivý chlapec, typický Angličan s anglickým humorom, s nadváhou a s naviazanosťou na matku, ale čo ho odlišovalo, bolo nadanie tvoriť od Boha a tiež, že sa nebál byť originálny a drzý. Najväčšou devízou tohoto dokumentu sú zábery z módnych prehliadok, keď McQueen každú jednu prehliadku a modely v nej považoval za udalosť a vymyslel ku každej takejto udalosti vlastný príbeh. Jeho modely boli jedinečné, pozoruhodné, exotické a extravagantné. A hoci niektoré boli aj šokujúce, všetky boli žensky elegantné. Proste aj komu sa McQueen nepáčil, aj toho zaujal. Ja sa o vysokú módu nezaujímam, ale modely McQueena boli ako umelecké diela. A ja navštevujem výstavy umelcov (živých aj mŕtvych) veľmi rada. A táto návšteva "výstavy" diela predčasne zosnulého McQueena bola nezabudnuteľná! P.S. A hudobný podtext Michaela Nymana výborne dopĺňa tohoto "génia loci".(27.1.2019)

 • spaceboyCZ
  *****

  "Vášeň, oddanost, hněv, strach, naprostá úzkost" - dokument popsaný ve zkratce. V roce 2010 přišel svět o neuvěřitelného módního vizionáře. Nebál bych se ho nazvat Steve Jobs of fashion industry. McQueen byl neuvěřitelně jedinečný a dokazuje to každou svou kolekcí, každou větou, kterou v dokumentu pronese. Bohužel, díky nepozornosti svých nejbližších, svůj život ukončil. Zařadil se tak po bok mnoha dalších, kteří prohráli svůj boj s depresí (namátkou z poslední doby Chester Bennington, Kate Spade, Tony Scott, Rick Genest, Avicii..). Samotný dokument je poskládaný z nahrávek za McQueenova života, z rozhovorů jeho nejbližších, módních přehlídek atd. Perfektně poskládáno do šesti aktů jako divadelní hra. Naprosto dokonalý je pak i hudební doprovod, kerý má na svědomí Michael Nyman.(10.9.2018)

 • yanw
  **

  Nezaměňovala bych podmanivost objektu s kvalitou dokumentu, byť evidentně se podařilo za sebe naskládat velký objem extrémně zajímavého materiálu, pro mě osobně ale jaksi bez řádu a bez hlubšího vhledu. Příležitostné pokusy o analýzu působí ploše a nahodile (inspirovalo Ho to či ono, ovlivnila Ho taková či onaká událost, říkají postupně jednotlivé mluvící hlavy - s výjimkou záběru na blízkého spolupracovníka kousajícího si nehty, když přijde řeč na tragický konec života návrháře, jako by z obrazu vystupovaly emoce jenom ze záznamů přehlídek a samotného McQueena). V kontrastu s jakousi plytkostí dokumentární práce je překombinovaný předělový lebkový vizuál, který sledujeme bez vysvětlení dlouhé minuty a až z titulků se mimochodem dozvíme, že je (jen některé?) vytvářel McQueenův synovec. Pro téma ale jednoznačně stojí za vidění.(16.9.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 22. dubna 2018 na Tribeca FF v New Yorku. (Varan)