foto

Tom Ford

  • nar. 27.8.1961 (56 let)
    Austin, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tom Ford se narodil 27. srpna 1961 v Austinu, ve státě Texas, USA. V 11 letech se spolu s rodiči přestěhoval do Santa Fe. Zde vystudoval St. Michael´s High School a Santa Fe Preparatory School, kterou absolvoval v roce 1979. Přestěhoval se do New Yorku, kde začal studovat historii umění na New York University. Po roce ovšem studia zanechal z důvodu účinkování v několika desítkách reklamních kampaních současně, což bylo časově velmi náročné. Později se Ford vrátil ke studiu na New School University v New Yorku, kde vystudoval interiérovou architekturu.

Díky lásce, kterou měl k módě se začal ucházet o zaměstnání v módním průmyslu. Začínal na pozici low-level public relations u módní značky Chloé a později u Perry Ellis. Následně, díky lukrativní nabídce v módním gigantu Gucci, se stěhuje do Itálie. V letech 1994 – 2004 se stává kreativním ředitelem Gucci. Po té se stal na krátkou dobu i kreativním ředitelem Yves Saint Laurent. Od roku 2005 založil vlastní módní značku Tom Ford. Postupně značka expanduje po celém světě. Spolu se vznikem své značky oznámil i založení společnosti filmové produkce Fade to Black.

Do světa filmu se zapsal svým režijním debutem filmu A SINGLE MAN. Film je založený na románu Christophera Isherwooda a zachycuje jeden den v životě vysokoškolského učitele George. Ten se právě vyrovnává se smrtí svého dlouholetého partnera Jima. Film je určitým zamyšlením zda život má smysl. Dílo získalo nominaci na Zlatého lva a nominaci na Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli (Colin Firth). Ford film nejen režíroval, ale i celý financoval.

Úspěchy v módním odvětví a začínající režijní kariéru doplňuje i spokojený osobní život. Tom Ford žije již řadu let se svým přítelem, módním novinářem a někdejším šéfredaktorem Vogue Homme International, Richardem Buckley. Střídavě se nacházejí v Londýně, Santa Fe a Los Angeles. Nyní pár uvažuje o adopci dítěte.

Alfie84

Režijní filmografie

Filmy

2016 Noční zvířata
2009 Single Man

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Noční zvířata
2009 Single Man

Producentská filmografie

Filmy

2016 Noční zvířata
2009 Single Man

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(74)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace