Zamčený pokoj

• USA Elizabeth Harvest

Elizabeth má vše, o čem vždy snila. Skvělého muže s krásným domem. Vše patří i jí. Kromě jediného pokoje, do kterého má zakázáno vstoupit. Touha zjistit, jaké tajemství se ukrývá za zamčenými dveřmi, je však velmi silná... Elizabeth se po svatbě nastěhuje do nového domu, kde pracuje Claire a slepý Oliver. Manželův dům je luxusní a ona nesmí užívat pouze jeden zamčený pokoj. Když odjede Henry na jeden den za prací, Elizabeth se vydává na průzkum domu a užívá si všechny jeho přednosti. Zvědavost jí nedá a vejde do zakázaného pokoje, kde objeví v boxech ženská těla napojena na dýchací přístroje a se zajištěnými základními životními funkcemi. Když se Henry vrátí, je zaražená, v noci jej sleduje a pak před ním prchne do zakázaného pokoje. Henry ji poté dostihne a mačetou ji zabije. Pohřbí ji za pomoci Claire a Olivera na vlastní zahradě. U oběda dojde mezi ním a Claire, která čeká, že už je tomu řádění konec, k hádce. Claire vysvětluje Oliverovi, že toho ví více než on, proto stále setrvává na místě. Následně se ocitáme opět na začátku, kdy Elizabeth přijíždí do nového domu, časově jsme však o šest týdnu dále. Opět se dostává do bodu, kdy vstupuje do zakázaného pokoje. Tentokrát v jednom z boxů leží ona sama. Henry ji chce opět potrestat za neuposlechnutí, ale vše se vyvine tak, že Elizabeth zabije Henryho. Zbaví se těla a zamete stopy. Když ráno přijde Claire s Oliverem, jsou překvapeni, že je Elizabeth naživu. Claire se udělá nevolno a musí ji odvézt, Oliver řekne Elizabeth, že ví, že je Henry mrtvý. Společně jej spálí. Oliver řekne Elizabeth, že se vylíhla v zakázané místnosti, kde bylo 6 stejných kopií Elizabeth a ona je teď číslo 5. Přijíždí detektiv, Henryho přítel, když už se vyptává příliš, Oliver ho zastřelí. Doporučí Elizabeth, aby odjela a vzala si peníze. Ta objeví Claiřin deník a dozvídá se pravdu... (TV Prima)

iXtr3m3

Jedna hviezda za sexi Carlu Gugino a druhá hviezda za nie až tak sexi, ale zvodnú Abbey Lee. Inak nudný film, ktorý sa snaží hrať na niečo viac, ako má šancu byť. Silnejšie dve hviezdy, inak priemer 50%. ()

Hanys_

Tyhle náměty s AI nebo různým pěstováním klonů jsou pro mě obvykle dost přitažlivé, tady to ale moc nefungovalo. Malé plus za neokoukanou hlavní hrdinku. ()

MiaMahoney

Nudná, unylá sračka o kostře bloumající hnusným, funkcionalistickým barákem, jakožetemném tajemství jejího manžela a služebnictva, kdy je polovinu filmu připlácnutý rudý filtr na kameře, takže se i na tu jinak koukatelnou milfku Gugíno čumí úplně debilně a kdy se žádné wau nedostaví ani po tom “šokujícím” odhalení rodinného spletence. Soudný divák vidí rudě i bez toho zmíněného filtru. Ze žumpy na 1 hvězdu to vytahuje jen a pouze několik vcelku zdařilých záběrů, například na auto jedoucí horskou stezkou či pohled na pěknou kamennou zídku u baráku. ()

petikacka

Začátek jsem zkoukla s despektem, co to na nás rejža zkouší...Po první vraždě jsem pochopila svůj omyl...A pak začala jízda plná nečekaných zvratů...Bylo to FUUUCK chytrý....Za mě 85% ()

Thomas_xxxxx

Strašne neprehľadná a všelijakými spôsobmi pomotaná zlátanina, ktorá sa síce dobre pozerá a nenudí, ale viac si z toho neodnesiete, lebo nemáte vlastne ani čo. ()

SatyR.film

Film som si pozrel kvôli mojej obľúbenej Carle Gugino, ktorá poslednú dobu často účinkuje vo Flanaganových netflixovkách. Snímok som si zapol naslepo, bez toho aby som mal tušenie o čo ide. Celkom vydarene natočené klonovanie a snaha oživenie stratenej lásky so všetkými psycho následkami a zaobchádzaním s človekom ako s vecou. 60% ()

pilarius

Pánovi domu chybí charakterová prokreslenost, což je hodně na škodu, naopak ženské charaktery jsou napsané i zahrané dost slušně. Policajta jsem, přiznám se, nepochopil. Určitě se nedá vyhnout srovnání s nedávným filmem Kůže, kterou nosím, za mě tohle dílko srovnání zvládá ustát - navzdory zdejšímu hodnocení. Zajímavý dům a decentní hudební podkres drží ligu. Trochu se to táhlo, ale co - kdo se nudí, kouká na zrzku. ()

MickeyStuma

Brilantní muž si vezme krásnou mladou ženu a ukáže jí svůj domov, sdělující, že je to všechno její. Avšak kromě místnosti, do které nemůže vstoupit. jenomže, jak je známo, ženská zvědavost je silnější než cokoliv jiného a do oné místnosti nahlédne. Muž jí na základě toho zavraždí. A skromným vývojem děje se postupně dozvídáme proč. Trochu horor, trochu sci-fi, trochu drama, trochu romance, trochu i nějaká ta realističnost. Po prvních minutách snímku si leckterý divák může myslet oč běží, aby náhle zjistil, že neví vůbec nic. Výborný tah. Téma, jakým se příběh zabývá, tu už bylo v nejrůznějších podobách, avšak tentokrát se tak trochu fušuje do artu a vcelku úspěšně. Tempo je pomalejší, v podstatě se odehrávající na jednom místě a nasnímán výbornou kamerou. Abbey Lee, coby naivní mladá dáma je po herecké stránce skvostná a Ciarán Hinds nesoucí ve své roli svým charakterem určité tajemno, vyvolává otázku, má-li ho divák nenávidět či postupným odhalováním stavu věcí chápat. Snímek je ve svém smyslu kupodivu inteligentní, luxusním prostředím elegantní a vlivem přitažlivosti Abbey Lee sexy. Hloubka příběhu sice místy může přivést k nudnosti, ale je to jen vlivem faktu, že se nejedná o žádnou popcornovou zábavu, ale o drama mající myšlenku. A takových snímků je setsakramentsky málo. ()

Rathalos

Ulala,tak tento thriller je prijemnym prekvapenim,takmer dokonale dielo,perfektny namet bol zaklad uspechu,ale aj spracovanie,herci a velmi sa mi pacil hudobny doprovod,film obsahuje aj niekolko zvratov a prekvapeni,co cele robi este viac zaujimavejsim,takze nemam ziadne vyhrady a som extremne spokojny...:-) ()

7ynek

Slabší čtyři hvězdičky za Abbey Lee kozičky! :D ...film mi docela sednul, herci vybraní dobře, kromě teda toho policajta, to byla ale celkem přiblblá role. Zajímavá kamera, zasněné pohledy a přenos nálady skrze obraz u mě fungoval, vyprávění několikrát zaskočí svým vývojem. Takže pokud si jako já vždy říkáte, že tohle bude takhle a takhle, tak vás to celkem dokonale překvapí už během první půlky filmu hned několikrát... Jinak prvky mysteriózní a lehké sci-fi ve spojení se zajímavou (a odhalenou) herkou jsou u mě prostě vždycky plus. Současné hodnocení 55% mi přijde trošku podhodnocené. Na plnej to není ale tenhle typ filmu nikdy v plným hodnocení nebude, páč to není mainstream... :* ()

tranquill

Hodně dobré téma, ale po snaze o velké filosofování režijně ne úplně dobře zvládnuté a velké herecké výkony také neočekávejte. ()

misbos

(prase)Činy bez následků jsou návykové - aneb - o těžké cestě z bludiště potrefeného patriarchy. Výbornej kousek s tutovým hereckým obsazením, ze kterýho svítí Abbey Lee (ta holka je výtečná, psala sis poznámky, Nádhero s jednorožcem?). Hlavně v první půlce je to stopro aplikace pravidla "ukaž, nekecej", a jako druhoplánová studie dědičnosti patologickejch vzorců chování v rámci jedný nezdravý rodiny je to mnohem přínosnější než všechna ta uřvaná wokeness. Plná palba. ()

Mamlas

To bylo jako ten díl The Simpsons, kde se Homer klonoval :), a kupa hloupějších a ještě hloupějších Homerů vznikala. Tohle mu sahalo pod kolena. ()

solisoli

Zmätená psycho paródia s podmetom, klonovanie. Príliš atraktívne apartmán s jednou klonovacou miestnosťou, kde sa odohrával nesúrodý dej, ktorého zápletky mali diváka zaujať. Zaujala akurát symetrická postava Abbey Lee, ktorá pôsobila, ako modelka viac, než herecká postava. Plochý dej sa krútil v tej istej platforme s nesúrodými bezmyšlienkovými scénami až z toho bolela hlava. ()

BlondJames

Sice nevím jak zde POMO, já osobně ale Almodovara miluju,a s tímhle režisérem bych ho ani nesrovnávala, já osobně(také) jsem z filmu byla velice příjemně naladěna, a pro mě to byla velice velice ale opravdu velice chutná jednohubka, se skvělým tím vším (tudíž onen interiér,hadry,kamera,krasná naklonovaná pipinka(klidně bych si jí hned uvěznila doma taky , kdybych mohla) atd atd...všechno do sebe krásně a nevtíravě zapadá,což pro některé muže,může být i nejspíše hodně a dost vtíravě nu-udné.Jediné co podotknu snad, by bylo nejspíš to,že by mě ty tolik předvídatelné kroky naopak překvapily (a zde by se hodilo dopsat -nepříjemně) a naopak tam nebyly, že? přeji krásnou podívanou všem, i když si můj komentář vzhledem k oblíbencům asi nikdo ani nepřečte,smutné ha.ha.ha ()