Reklama

Reklama

Pět nocí u Freddyho

  • USA Five Nights at Freddy's (více)
Trailer 15

V kůži Mika (Josh Hutcherson), hlavního hrdiny Pěti nocí u Freddyho, byste určitě být nechtěli. Sám pečuje o desetiletou sestru Abby a dosud se nevyrovnal s neobjasněným zmizením dalšího sourozence před více než deseti lety. Čerstvě bez práce a s perspektivou, že přijde o Abbyino opatrovnictví, přijme práci nočního hlídače v uzavřené pizzerii Freddyho Fazbeara. Na první pohled se to může zdát jako pohodová a nenáročná práce, jenže Mike záhy zjistí, že Freddyho restaurace skrývá četná překvapení a že většina z nich není ani trochu příjemná. Nevysvětlitelné události, do nichž se Mike zaplétá čím dál víc, ho postupně zavedou situace, která připomíná tu nejděsivější noční můru, jakou si můžete představit. Zdánlivě nudná šichta se tak mění v boj o život, ve kterém soupeř nehraje ani trochu podle pravidel. (CinemArt)

(více)

Videa (4)

Trailer 15

Recenze (216)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Tak "Fredyho místo" jsem zkoukla čistě a jedině díky prosbě mého človíčka a co by jeden pro něj neudělal. Na rovinu, mě to moc nezaujalo, ale človíčka to bavilo takže co. Na mou otázku kolik hvězd by dal tomuto filmu mi řekl, že 4, ale to jsem nemohla překousnout. Ovšem díky jeho nadšení ze hry a videím a vůbec jeho celkového natěšení jsem podlehla i díky tomu, že je to primárně PRO DĚTI... Za mě přemluvených 70% ()

lnsmdrms 

všechny recenze uživatele

Četl jsem knížku, hrál jsem první dvě hry, věděl jsem do čeho jdu. Nepřekvapilo ale ani tolik neurazilo. Když chcete svoje ratolesti na dušičky nějak potěšit a zároveň vyděsit (v dobrém slova smyslu), tak tento PG13 horor nezaškodí. Tipuji že už budou o všem vědět i jak to dopadne. Poděkování jde taky číšníkovi, který se v tom filmu objevil a zandal svou catchphrase "It's just a theory" neb on fakt věnoval spoustu času vysvětlováním nám smrtelníkům dějovou linii celé série na YouTube. A tipuji že se dočkáme pokračování, když už teď to byl celkem finanční trhák. 2.5* ()

Reklama

HydraCZ 

všechny recenze uživatele

Mno, co na to říct, je to horor pro děti. Herní série má zkrátka svojí cílovku a tvůrci se toho museli držet. Nakonec si ale myslím, že se jim to celkem povedlo vyvážit a v rámci možností to dopadlo dobře. Co můžu pochválit je využití praktických efektů u samotných animatroniků a design setů, konkrétně ta Freddyho pizzerie dávala správnou osmdestákovou atmošku. Naopak postavy mi krom protagonisty Mikea přišli hrozný. Dialogy mezi postavami a samotný scénář byl ještě tragičtější, a k žánru horor to má fakt daleko. Hádám, že fanoušci budou happy, normálnímu divákovi (včetně mně) to ale nic moc neřekne. ()

domirovec 

všechny recenze uživatele

Ještě nedávno to byl jenom nevinný meme, který se hezky šířil internetem, ovšem teď už je to realita, a díky bohu za ni. Tohle je totiž (teď už opravdový) FNAF film - a zároveň opravdu vydařený film. Teď jsem sice za úplného idiota, ale ten fakt, že neumím hodnotit filmy někdy prostě musel vyjít na povrch. Dobře, některé jumpscary možná nefungují tak jak by měly, a některé okamžiky opravdu z tohohle snímku nedělaly snímek hororový. Ale i tak, celé to na mě působilo jaksi příjemně na sledování. Skvělá atmosféra (vlezte mi klidně na záda, mně se líbila), cameo tvůrců, kteří FNAF sérii nejvíce proslavili (ve filmu si přímo zahráli MatPat a CoryxKenshin) a mně, jakožto někomu kdo hrál všechny původní FNAF hry byl tohle vcelku velmi příjemný zážitek. Neberu to tak úplně jako horor a neskutečně povedený a kvalitní snímek (i když animatronici vypadali strašně cool), ale spíše jako splněný sen člověka, který si odjakživa pochvaloval FNAF sérii a celý ten její šílený lore. Nice. 3/5 ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud jste viděli a pamatujete si dva roky staré Cageovo řádění v podobném podniku, tohle klidně vynechte. Jasně, není to úplný remake. V tomto případě se sem tvůrci snažili napasovat nějaký příběh o rodině plus kriminální zápletku, ale i tak jde v zásadě o to rozdat si to s loutkami na život a na smrt. A v tomto ohledu film zoufale selhává. Stejně jako v ostatních žánrových atributech jako jsou atmosféra či napětí. Obstojná je tak snad jen technická stránka věci a přežít se dali i herci, ale celkově je to z mého pohledu další zoufalá zbytečnost. 15% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (13)

  • Úvodní titulky jsou zobrazeny v počítačové grafice založené na Atari a ukazují události, které vedly k uzavření Pizzerie Freddyho Fazbeara. (DJMaroko)
  • Ve filmu se jako číšník v bistru Sparky's objevil Matthew Patrick z YouTube kanálu „The Game Theory“, který na svém kanále analyzoval různé teorie o hrách „Five Nights at Freddy’s“. (Mini_X)
  • Věta, kterou pronesl Steve Raglan / William Afton (Matthew Lillard): „I'm Always come back,“ odkazuje na samotnou postavu Springtrapa, který se poprvé objevil ve videohře „Five Nights At Freddy's 3“ a v dalších dílech měl vždy jinou podobu: Plushtrap („Five Nights At Freddy's 4“), Scraptrap („Five Nights At Freddy's 6“), Glitchtrap („Five Nights At Freddy's VR“) a Burntrap („Five Nights At Freddy's Security Breach“). (DominatorCZ)

Související novinky

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (více)

Reklama

Reklama