Režie:
Emma TammiKamera:
Lyn MoncriefHudba:
The Newton BrothersHrají:
Josh Hutcherson, Piper Rubio, Elizabeth Lail, Matthew Lillard, Mary Stuart Masterson, Kat Conner Sterling, Christian Stokes, Joseph Poliquin, Grant Feely (více)VOD (4)
Obsahy(2)
V kůži Mika (Josh Hutcherson), hlavního hrdiny Pěti nocí u Freddyho, byste určitě být nechtěli. Sám pečuje o desetiletou sestru Abby a dosud se nevyrovnal s neobjasněným zmizením dalšího sourozence před více než deseti lety. Čerstvě bez práce a s perspektivou, že přijde o Abbyino opatrovnictví, přijme práci nočního hlídače v uzavřené pizzerii Freddyho Fazbeara. Na první pohled se to může zdát jako pohodová a nenáročná práce, jenže Mike záhy zjistí, že Freddyho restaurace skrývá četná překvapení a že většina z nich není ani trochu příjemná. Nevysvětlitelné události, do nichž se Mike zaplétá čím dál víc, ho postupně zavedou situace, která připomíná tu nejděsivější noční můru, jakou si můžete představit. Zdánlivě nudná šichta se tak mění v boj o život, ve kterém soupeř nehraje ani trochu podle pravidel. (Cinemart)
(více)Videa (4)
Recenze (255)
Pět nocí u Dyznyho je sice poměrně slušně natočený, ovšem zcela anemický, přiteplený, unylý a totálně nezáživný kindelholol, který možná vyděsí leda tak několik otylých školou povinných oligofreniků, co špatně spinkají, protože mají panickou hrůzu z toho, aby je v noci náhodou nepřišli opíchat Medvídek Pů s Prasátkem. Vlastně se určitě odporem ošije i pár estétů s nároky na herce, neboť hlavní roli ke vší té otravě osadili snad nejslizštějším a nejtopornějším prasorypákem současného Holého údu, navíc s charizmatem chcíplé kapybary. Čili pokud se obvykle poserete ze strašidelného zámku v Dyznylendu a xmrti rádi sto minut fascinovaně čumíte na ochrnutou, povadlou prdel s očima, jedná se o filmeček přesně pro vás! ()
o tom, že nějaká taková hra existuje sice vím, ale to je tak nějak všechno a zbytek mě úplně minul. To samé se pak dá říci i o jejím přenosu na plátno. Ve chvíli kdy se na plátně objeví vraždící animatronické loutky tu sice je náznak zábavy a špetka něčeho zajímavého, ale tyhle momenty zaberou sotva patnáct minut. Zbytek se zaměřuje na postavy a na to jak se hlavní "hrdina" snaží udržet v opatrovnictví svojí sestru a to bohužel není zajímavé ani trochu. Jedna hvězda za loutky a druhá pro režisérku, protože ta evidentně něco umí a s lepším scénářem/jiným filmem by nejspíš dokázala překvapit....40% ()
Mé nízké hodnocení je dáno tím, že nejsem cílovka (tou budou asi děti do 15 let soudě podle toho, že jich bylo plné kino a jedna holka vedle mě se z toho minimálně 3 krát udělala aneb jak málo stačí ke štěstí) a o tomhle skoro nic nevím. Vím, že hra je o tom, že čumíte na kamery a vyhledáváte ty animatroniky knihy a ostatní jsem nečetl a ani to neplánuji. Chlap přišel o bratra jelikož mu ho někdo unesl zůstala mu jen sestra co je divná a pořád si kreslí tu chce do péče jeho teta. Chlap má problémy udržet si práce jednou zmlátí v nějakém supermarketu jiného chlápka jelikož si myslí , že unáší dítě , ale to dítě je toho zmláceného syn (za to neseděl asi Amerika země neomezených možností) tak ho vyhodí a je mu nabídnuta práce dělat noční v pizérce kde má čumět na kamery nikoho nepouštět a občas uklidit. Mezitím tam jsou oživlí animatronici a ta teta tam pošle nějaké maníky , aby to tam vykradly , aby ho vyhodily z práce a ona dostala tu dceru a ty animatronici mají zálusk i na tu jeho dceru. Má to jen jednu hororovou scénu zhruba v půlce jinak nic na konci zjistíme , že ti animatronici jsou duše zabitých děcek a ovládá je majitel té pizérky (I toho malého?) co je nějak nutí zabíjet vše se vyřeší obrázkem (nejdebilnější možný konec nevím jestli je to v knize nebo ne a je mě to šumák ) a oni ho unesou . Těch 40 procent je maximum co tomu můžu dát další díl mě neláká a ani nevím co by tam jako bylo. P.s. třikrát se zde objevuje jedna a ta samá lekačka už poprvé byla trapná podruhé nezajímavá , ale někomu přišla tak cool , že ji narval i do potitulkovky. ()
Päť nocí u Freddyho je slušná žánrovka pre mladšie publikum a nadšené híkanie fanúšikov počas projekcie ukazuje, že cieľovka bola zasiahnutá takmer dokonale. Každá generácia potrebuje svoj popkultúrny fenomén a nie je fér im ho haniť iba preto, že k nim nepatríme. Navyše je to vlastne celkom fajn. Na druhej strane by tvorcovia mali mať aspoň trochu snahy strhnúť svojim dielom aj publikum mimo svojej špecifickej bubliny. P.S. Išlo o jednu z najlepších projekcií v mojom živote. Vo vzduchu bolo celý čas cítiť nadšenie fanúšikov. Čo sa prejavovalo okrem iného tým, že počas celého filmu som ani raz nikoho neokríkol. Všetci boli zažratí do diania na plátne. Čo je vec pri plnom kine teenagerov takmer neuveriteľná. ()
Tohle bolelo. Jako někdo, kdo nemá ke značce žádný vztah jsem opravdu trpěl. Je to zbytečně dlouhá a nezáživná podívaná s nejvíc základníma postavama. Jasně, už vás slyším "Koho zajímají postavy? Však jde o ty animatroniky!", jenže když se film z 80 % zabývá právě postavami a odehrává se mimo bývalou restauraci, tak je to problém. Přičemž jako horor to absolutně selhává po každé jedné stránce. Jediná hororová pasáž se děje cca v půlce a to postavám, který film představil v té dané a nebo předchozí scéně. Takže proč by to někoho zajímalo a nebo děsilo? Je to nejvíce strohý, nezajímavý, předvídatelný a nenápaditý film, který působil dvakrát delším dojmem než Martinovi Zabijáci rozkvetlého měsíce... Pozitivní je asi jen to, že jde o "kompetentně" natočený film, který má nějakou úctu k předloze se kterou si nevytírá zadek jako jiné herní adaptace. Takže fanoušci originálu budou asi spokojeni, pokud jim nevadí protrpět 80 minut, kde se takřka nic neděje a sledujeme nejvíc základní panáky bez charisma. ()
Galerie (38)
Photo © Universal Pictures
Zajímavosti (15)
- Pro film byli vytvořeni skuteční animatronici, kteří byli taktéž ve filmu použiti, mělo to však své nevýhody. Animatronici se během natáčení často přehřívály, či museli být pro některé scény nahrazeni kaskadéry převlečenými za animatroniky, jelikož některé scény animatronici nedokázali zrealizovat. Pro animatronika Foxyho byla zase nevýhoda udržet stabilitu, aby nespadl, či že ho musel za ním jistit obrovský stojan. (Raichu.Cz)
- Režisérka a scenáristka Emma Tammi uvedla, že ji při psaní scénáře ovlivnil film Joker (2019) Todda Phillipse a filmografie režiséra Stevena Spielberga. (DIO)
- Ve filmu se měl objevit Mark Fischbach. Avšak v době natáčení filmu pracoval na svém vlastním snímku Iron Lung (2023), a tak musel roli v tomto filmu odmítnout. (Nowster177)
Reklama