Monte Carlo

Monte Carlo

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1930, 90 min

Treba pripomenut ze filmy v zaciatkoch kopirovali zvacsa uspesne divadelne hry ktore v tom case stale nachadzali svoje obecenstvo v divadle. Preto i hranie a afektovanie z divadla sa scasti prenasalo aj do filmu. Mne osobne to vobec nevadi. Naopak. Ernst Lubitsch je majster zanru romantickej komedie kde sa vsetko odohrava hlavne v zapletke zameny osob. To vtedy bavilo divakov a bavi to aj teraz, to je preco tv film https://www.csfd.cz/film/226247-dobrodruzstvo-pri-obzinkoch/komentare/ bavi obecenstvo aj doteraz. Aj tam ide o doslova javiskove prevedenie vclenene do filmoveho prostredia. Svieze aj po takmer devatdesiatIch rokoch!(24.12.2018)

Nakonec vlastne docela fajn. Proste takova komedie pro pobaveni, zadne velke umeni, obcas pisnicka... Jeanette MacDonald tomu vladne. ;)(23.4.2016)

shlednuto ve francouzské cinematéce, velice vtipné :) a zábavné(25.3.2010)

Velmi zábavné. A určitě nerušily ani časté pěvecké vsuvky zůčastněných, spíš naopak. On je ten film, mile řečeno, jen taková potrhlá konina, za kterou ve své době ovšem lidé určitě rádi dali pár centů aby zapoměli na marast tam venku. Nicméně Ernst Lubitsch ho pro něj tak typickou humornou zkratkou a sebe shazující nadsázkou přesto posouvá na úplně jinou úroveň.(8.4.2013)