poster

James Cameron: Příběh sci-fi (TV seriál)

 • USA

  James Cameron's Story of Science Fiction

Dokumentární

USA, 2018, 4 h 26 min (Minutáž: 41–45 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Cameron a další špičky oboru si povídají o sci-fi. Někteří hosté jen pokyvují, jiní přinesou zajímavé střípky z natáčení nebo zajímavý úhel pohledu. Skvělé jsou i archivní záběry z rozhovorů s Asimovem nebo kousky raritních filmů. Spíš si ale Jim nechal zaplatit parádní pokec o něčem co probíráme běžně i my v hospodě. Už jen proto je třeba smeknout.(24.3.2020)

 • T2
  *****

  James Cameron a ďalší jeho významní kolegovia od fachu a nie je ich málo (Spielberg, Lucas, Scott, Nolan, Del Toro) spomínajú na vplyv pri tvorbe ich zásadných diel, ktoré sa stali kultovými záležitostami. Nejde to nejak rázne do nejakej hĺbky či dlhosiahlých rozborov, ide skôr o také skôr pohodové posedenie s priateľmi a ich postojoch k danej téme. /90%/(2.5.2020)

 • filmmovier
  *****

  Dokumentární seriál, ze kterého jsem doslova v sedmém nebi. Veliká paráda. Železný Jim si tady povídá s Lucasem, Spielbergem, Ridleym Scottem a dalšími, nejen režisérskými, ikonami žánru. Dozvíme se historii a vznik mnoha kultovních děl, jak se to točilo, do toho hromada zajímavých informací a ještě větší hromada filmových (a seriálových) ukázek. A navíc jsou ty debaty fakt plodné. Je to tak, tohle je lahůdka.(22.2.2020)

 • castor
  ****

  Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců občas přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Na druhou stranu máme možnost „zopakovat“ si revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha, Vetřelec, Den nezávislosti, Válka světů, Návrat do budoucnosti, Terminátor či Avatar a třeba se naladit k jejich opakovanému zhlédnutí. Místy je to nesoustředěné, jindy uskákané, pak není celkově z cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. Rozhodně ale zaujme entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem.(12.5.2020)

 • Martrix
  *****

  To povídání je fajn hlavně díky tomu nadšení a lásce k žánru, který je mi tak blízký. Posloucháte režiséry a herce, kteří stojí za tím nejlepším, co filmové sci-fi nabízí a máte radost protože víte, že toho nenechají, že jde o životní lásku. Taky se podíváte na ukázky z těchto filmů a dozvíte se pár zajímavosti, nebo vyslechnete komentáře, které dávají vznik filmu do kontextu. Pro mě, jakožto sci-fi fandu, je to jako příjemné setkání s kamarády, kteří mají stejný koníček. Moje hodnocení je tedy maximálně subjektivní.(1.6.2020)