Reklama

Reklama

James Cameron: Příběh sci-fi

(seriál)
  • USA James Cameron's Story of Science Fiction
Trailer

Epizody(6)

Obsahy(1)

Příběh setkání Jamese Camerona s žánrem science fiction nabízí jedinečně intimní pohled do hrdinských dob a zákulisí žánru, který se stal úhelným kamenem populární kultury. Prostřednictvím tohoto šestidílného televizního cyklu James Cameron, scénárista oceněný Academy Award®, režisér a producent, zkoumá kořeny science fiction, futuristických vizí a našeho úžasu nad fantastickými myšlenkami. Natočil rozhovory se špičkovými povídkáři, filmovými hvězdami a jinými tvůrčími osobnostmi spojenými s touto oblastí, jako je Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith a Sigourney Weaver, přičemž asi 100 dalších jmen jsme vynechali. Cameron nás bere na cestu hledání a bádání, pomáhá nám pochopit, odkud se vědecko-fantastické nápady berou — a kam až nás mohou zavést. (AMC Czech)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro filmového fanouška určitě fajn záležitost, ovšem skvělé ukázky z vynikajících filmů a tváře velkých herců a tvůrců občas přebíjí takové nicneříkající klábosení a úsměvná snaha o navození dojmu, že se bavíme snad o očkovací vakcíně na všechny viry světa. Mnoho hlav, málo prostoru. Na druhou stranu máme možnost „zopakovat“ si revoluční bijáky jako Jurský park, Moucha, Vetřelec, Den nezávislosti, Válka světů, Návrat do budoucnosti, Terminátor či Avatar a třeba se naladit k jejich opakovanému zhlédnutí. Místy je to nesoustředěné, jindy uskákané, pak není celkově z cyklu úplně patrné, co přesně nám tvůrci chtěli sdělit. Rozhodně ale zaujme entuziasmus filmařů (Cameron, Spielberg), kteří chtějí částečně navždy zůstat dítětem. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Cameron výrazne pomohol žánru sci-fi a tento krát sa rozhodol pokecať o žánre sci-fi, futuristických víziách alebo myšlienkach s kolegami, kamošmi a ďalšími velikými režisérmi (Spielberg, Scott, Nolan, Del Toro, Verhoeven, Lucas). K slovu sa dostanú aj spisovatelia, scenáristi, výtvarníci, filmoví kritici a samozrejme herci (s Arniem si pokecáme o Terminatorovi, Sigourney Weaver rozoberá jej hrdinku Ripely, Will Smith nákazu vo filme Ja legenda). V skratke sa preberie snáď každý film, ktorý výrazne ovplyvnil tento žáner v šiestich dieloch - Mimozemšťania, Vesmír, Monštra, Temná budúcnosť, Inteligentné stroje a Cestovanie časom. Škoda, že tých rozhovorov medzi režisérmi bolo pomenej a 40 minút na diel mi prišlo niekedy celkom malo. Pre mňa ako fanúšika žánru, režisérov a filmov ako Terminátor, Votrelec, Jurský park alebo Star Wars určite radosť sledovať tento pokec. 90% - 5* ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Cameron a další špičky oboru si povídají o sci-fi. Někteří hosté jen pokyvují, jiní přinesou zajímavé střípky z natáčení nebo zajímavý úhel pohledu. Skvělé jsou i archivní záběry z rozhovorů s Asimovem nebo kousky raritních filmů. Spíš si ale Jim nechal zaplatit parádní pokec o něčem co probíráme běžně i my v hospodě. Už jen proto je třeba smeknout. ()

T2 

všechny recenze uživatele

James Cameron a ďalší jeho významní kolegovia od fachu a nie je ich málo (Spielberg, Lucas, Scott, Nolan, Del Toro) spomínajú na vplyv pri tvorbe ich zásadných diel, ktoré sa stali kultovými záležitostami. Nejde to nejak rázne do nejakej hĺbky či dlhosiahlých rozborov, ide skôr o také skôr pohodové posedenie s priateľmi a ich postojoch k danej téme. /90%/ ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Žánr sci-fi je pro mě něco jako srdcovka, fakt filmy z tohoto prostředí miluji. Takže dokument Jamese Camerona, kam si pozval ty nejlepší jména z branže a postupně rozebírají různé zajímavosti známých snímků, třeba i věci ze zákulisí ? To jsem si prostě nemohl nechat ujít. Ve výsledku mě šestidílný seriál docela zaujal, ale asi jsem čekal i tak o trochu více (na druhou stranu, jednoduše se zde jen povídá, takže asi větší očekávání nebyla moc na místě). Rozhodně doporučuji všem kinematografickým fanouškům, každý si zde najde to své. Za mě poctivých 7/10 ()

Galerie (62)

Reklama

Reklama