Lukas

Lukas

The Bouncer

Akční / Drama

Francie, 2018, 83 min

Jean-Claudovi slúži ku cti, že sa z času na čas snaží svoju filmografiu osviežiť niečím iným, ako len podfinancovanými béčkami z rumunsko-bulharskej produkcie. Tentoraz to skúsil s akčnou drámou. A vyšlo mu to. The Bouncer možno v rade obdobných filmov nie je ničím výnimočný, no dokázal som si vychutnať jeho pôsobivú, temnú atmosféru a aj keď som sa miestami trochu nudil, pokojne ho môžem označiť ako najlepšiu vandammeovku za posledných 10 rokov. 55 %(20.1.2019)

Jsem rád, že si JCVD uvědomuje, že jeho styl boje už nejen, že není schopen provést tak brilantně, jak za mlada, ale už ani nikoho neohromí. Velmi mě potěšil svojí sebeironií v JCVJ a to je ještě jediná možnost jak si v jeho věku efektně zakopat, aby to nevypadalo trapně. Jsem mile překvapený až zaskočený, jak mě Lukas držel u obrazovky aniž bych musel koukat na hodiny. Není to žádný hollywoodský trhák, spíše civilně natočené akční drama. Ale funguje. A Ti jež jste lepili svaly z Bruselu po zdech svých pokojíčků, se nemusíte stydět.(6.8.2019)

Julien Leclerq se již doposud dvakrát osvědčil a natočil kvalitní francouzské žánrovky. Tudíž, když jsem zaregistroval jeho nový počin, kde si hlavní roli střihne JCVD, nebylo o čem a hned jsem si Lukase musel pustit. Kdo očekává akční počin ze země galského kohouta, tak ho hned zklamu. Ano, dojde i na jednu honičku a přestřelku, ale spíše se zde rozehraje vážné drama v hlavní roli se starostlivým otcem, kterého se ujal van Damme (on už se i ten rozpočet může pochlubit spíše skromnějším množstvím finančních prostředků). A v tomto civilnějším zpracování opravdu exceluje, ukazuje, že kromě pořád úctyhodné fyzické vybavenosti umí také skvěle HRÁT, což mu mnoho fanoušků vytýká, ale tento film jim podle mě zavře ústa. Příběh se rozbíhá pomalým tempem, nabídne zajímavé příběhové odchylky od hlavní zápletky, celý děj se odehrává ve špinavém prostředí městského podsvětí, takže si zde divák fakticky nenajde moc pozitiv. Závěr vskutku nečekaný, nic takového jsem nepředpokládal. Výborná žánrovka, kterou mohu s čistým svědomím doporučit. Za mě dávám 80 %(7.8.2019)

S mým oblíbencem Jean Claudem Van Dammem je to jako na houpačce. Natočí podle mého názoru koukatelné filmy jako je perfektní JCVD, Nájemní zabijáci, Šest výstřelů, Postradatelní 2, aby potom mohl natočit totální bullshit Krvavý obchod. Naštěstí na tom není a myslím, že nikdy nebude tak špatně, jako je Steven Seagal. Lukas nebo-li The Bouncer je z francouzské koprodukce, takže žádná video břečka kategorie C - občas i D. Jedná se o kvalitní film! Van Damme tichý a ve svých myšlenkách. Žádné pořádné kopance, jen čistě jeho herecké umění (fakt hraje!). Rvačky jsou realisticky natočené. Někdo tady psal něco o rvačce ve sklepě, že se tam pěkně vyválel Van Damme na zemi a na bundě ani smítko mi přijde trošku mimo. To je už hodně velký detail a nebo prostě tam chodí paní uklízečka každý den vytírat. Velmi se mi líbil konec filmu, který jsem opravdu nečekal. Pokud se bude Van Damme držet těchto filmů, tak si myslím, že by mu někdy nějaký comeback mohl vyjít, pokud už není pozdě. Teď se velmi těším na Wie Die Young. Lukas odchází s krásnými 4*.(5.3.2019)

Velká vec na tomto filme je dynamická kamera a že aj JCVD je zranitelný a vie krvácať. A dlžka. To tiež oceňujem. Je to také priblížené realite, nič prehané a tomu odpovedá aj celý ten dej a tempo. nie je to teda bohviečo, ale zas to nie je ani akšný nezmyselný výplach. Dá sa to pozrieť, neurazí, nepoteší. Režisér to poňal ešte aj trochu artovo, čo pri tom belgickom feelingu nebolo naškodu. Trochu dovysvetliť policajtov a bolo by to fajn. 3 z 5(21.7.2019)

• - Film je radikální a umělecká změna filmografie Jean-Claude Van Damma. Temný, ponurý a násilný. (Nathaniell)

• - Když Lukas (Jean-Claude Van Damme) bojuje o post ochranky ve striptýzovém klubu, několikrát spadne na zem. Kdykoliv však vstane, je čistý. (Nathaniell)

• - V lednu bylo oznámeno, že se natáčení uskuteční v Dinantu v Belgii. Produkce však namítala, že místa neodpovídají očekáváním výroby. Nakonec se natáčelo v Namur, jiném městě ve Valonském regionu. (Nathaniell)