Jeff Beck Story

• USA Still on the Run: The Jeff Beck Story

Portrét stylotvorného poprockového britského kytaristy... Dave Gilmour: „Je to neřízená střela, unikátní kytarista. Nikdy se neopakuje, ustavičně riskuje, což platí pro jeho celou hudební dráhu.“ Eric Clapton: „Pan kytarista s nadupaným motorem v obou rukách. Pokaždé, když Jeffa sleduju a poslouchám nebo s ním spolupracuju, zvoní mi jeden budíček za druhým. Vždycky se vytasí s něčím zajímavým. Famózní muzikant.“ Jan Hammer: „Jeff pronikl do nejvzdálenějších končin kytarového vesmíru.“ Slash: „Když jsme ho označili za ’Pabla Picassa elektrické kytary’, okamžitě kontroval, že je spíše Jackson Pollock. Má recht.“ Jimmy Page: „Nesmírně si vážím té cti, že mohu uvést Jeffa Becka do rock’n’rollové síně slávy.“ Jeff Beck: „Kytara je nekonečná výzva. Pokaždé, když ji vezmu do ruky, zdá se mi, že se na ni teprve učím.“ (Česká televize)

agassi68

Keď Gilmour, Clapton či Slash s obdivom vzhliadajú k menu Beck a ten je dlhoročným kamošom Jimmyho Pagea tak ako je možné, že tohto chlapíka nepoznám?! Idem to hneď napraviť.. ()

PeteBuck

Som ťažký fanúšik Erica Claptona a Jeffa Becka som zaregistroval iba ako ďalšieho gitaristu skupiny Yardbirds. Kedysi som po ceste z jedného koncertu videl reklamu na jeho koncert. Do smrti budem ľutovať, že som tam nešiel. Po tomto dokumente som si uvedomil, čo to bol za majstra. A tá neskutočná plejáda gitaristov, ktorá ho tu v tomto dokumente oslavovala: Jimmy Page, Eric Clapton, Dave Gilmour, Slash, Ronnie Wood, Joe Perry. Nepočítam more iných hudobníkov. Parádne natočené, úžasné ukážky. Nemám čo dodať. ()