Maniak

• USA Maniac

New York zaplaví strach. Krvilačný maniak po nociach zabíja ženy a odnáša si so sebou ich skalpy. Napriek tak nebezpečnej situácií nie sú niektoré miestne ženy dostatočne inteligentné na to, aby chodili ozbrojené, prípadne nechodili v noci von vôbec. A niektoré na to krvavo doplatia. Zdanlivo nepolapiteľný vrah je však tiež len človek so svedomím a s jednou traumou z detstva ukrytou hlboko vo vnútri jeho komplikovanej (rozum. psychotickej) osobnosti. A práve ona trauma môže byť preňho osudnou... (oli.G)

Kolssteyn

Trochu nuda, ...ale čím asi tak může sériový vrah překvapit? Snad jen filmovým zpracováním. A to zrovna není tenhle případ. ()

Hapretor

Tak tohle je nuda. V té době možná šílenost a strašnej "shocking", ale teď mě to jen nudilo a zprudilo. Ani sem to nedokoukal. Bída! Maniac Cop byl úlet, ale měl náboj a vtip. To ostatní se Lustíkovi jaksi nepovedlo. ()

MickeyStuma

Snímek je vynikajícím příkladem exploatační kinematografie B-grade své doby, která je už pro filmové fanoušky daného žánru bohužel už dávno nenávratně pryč. A je to snímek, při kterém si obzvlášť fanoušci greenhouse kinematografie užijí své. Vypráví o schizofrenikovi Franku Zitovi, kterého pronásledují běsy po úmrtí své matky a vybíjí si to na mladých bezbranných ženách. Je neustále centrem dění, čímž máme možnost sledovat jeho činy. Určení oběti, pronásledování, vražedný čin a šílený monolog. A zase znova s další obětí. Snímek tedy především epizodický, takže vlastně ani nemá žádnou dějovou linku. Co epizoda, to oběť. Nic víc, nic míň. Nejde tedy o nic jiného než o vraždy, nevynechávající patřičné gore. I přes děsivou atmosféru není o napětí nouze. Psychologicky podaná scéna oběti během pronásledování v metru se dá považovat za vrcholnou scénu všeho. Vlivem nadměrného násilí snímek rozhodně není pro slabé povahy. Jak dopadla hlava po výstřelu z brokovnice raději nepopisovat. Pečlivě vykreslená charakterizace narušeného Franka, kterého výborně pojal Joe Spinell, podílející se také na scénáři, může po duševní stránce skutečně leckoho i zasáhnout, byť je na veřejnosti podán jako obyčejný přátelský člověk. Přátelský, ale v jádru duše velice zrádný. Herecké výkony jsou po psychologické stránce tak dobře odvedené, že to, až vypadá, že své role herci skutečně pro větší věrohodnost prožívali. Snímek je tedy stejně tak šílený, jako je šílený vrah. Skutečný maniak. Inovativní a šokující. ()

JimiH

Céčkový horor s velice ohraným tématem zakomplexovaného synáčka kruté maminky. Postava Franka je děsná, logické lapsusy každou minutu, vraždící scény bez špetky napětí, příšerní herci... to samo o sobě by nevadilo, ale je to opravdu nuda. Snad jedině hudba se povedla. ()

helraiser

Skvělá záležitost s dost velkou dávkou gore a s trochou psycha do toho. Některé scény rozhodně stojí za to, mám na mysli především akcičku s brokovnicí a závěrečnou čtvrthodinku ta prostě neměla chybu. Rozhodně velká spokojenost ()

foundation

Priznam sa ze som mal velky problem to vobec dopozerat. Pre mna velice velice nudna zalezitost ktoru dvihaju akurat gore sceny ktorych ale bolo malo aby dokazali udrzat pozornost pri takom filme akym je Maniac. Lustig sa asi nevedel rozhodnut co ide tocit. Ci nudnu kvazi psychologicku dramu alebo klasicky 80 tkovy slasher. A podla toho to cele dopadlo. U mna balancovanie niekde okolo 20-30 percent s tym ze by som bol ochotny priklonit sa vyssie za dobry zaver a zo 2 slusne vrazdy. Zatial to je ale na dve malo. Uvidime. ()

Alexandre

Napínavé psychologické dílo z počátku 80. let, kterému nemám co vytknout. Na svou dobu extrémně krvavé, někdy mě až zamrazilo v zádech, s naprosto vyšinutým maniakem, který působí přesně tak, jak působit má. Maniac je trochu netypický vyvražďovák, který jede naplno už od začátku, neobsahuje žádné hluché místo, dokáže pořádně vyděsit (scéna na hřbitově) a ten konec, ten je opravdu špičkový. ()

LilyDeLarge

Tak vám nevím, je lepší tahle verze nebo ta s Elijahou "Frodem" Woodem? Řekla bych, že je to tak půl na půl. I když chvílema jsem si říkala, proč výkony těch "hereček" jsou takový prapodivný, a pak bum! Většina to jsou pornoherečky. Aha. Ale obrovskej plus si za mě rozhodně zaslouží Joe Spinell alias Frank. Člověk by mu toho cvoka skoro sežral i s navijákem. ()

Knor

Maniac je naprosto vystihující název celýho filmu. Tohle se mi hrozně líbilo, Joe Spinell působí i vypadá jako maniakální vraždící bestie. Potěšilo mě, že jde o opravdu brutální podívanou, která se kombinuje s psychickým propadem zabijáka. Skvělej slasher podle mýho gusta. ()

Duke90

Tohle je přesně ten typ hororu, při jehož sledování se vůbec necítím dobře. Sám si připadám trochu úchylně, že si to vůbec pouštím. Nicméně Maniak má několik napínavých scén (metro), celkově dost hutnou atmosféru a Joe Spinell zahrál vraždícího šílence s hodně velkým přesvědčením. I přes všechnu amatéřinu a nechuť mi to na ty 3 hvězdy nakonec vyšlo. ()

Cortesz

Na dobu vzniku naprosto famózní snímek, a to nejen po stránce hororové, ale i dějové. Nejde o čistý horor, spíše o psychologické drama-horor, který v sobě má napětí, atmosféru a hodně krvavé gore efekty. Pozorovat myšlenkové pochody hlavní postavy bylo skvěle podáné i zahrané. Nato, že jsem od filmu nic nečekal, tak jsem se skvěle pobavil. ()

Kortexo

Maniak je syrový a brutální.Je to ten typ filmu, jako byli čelisti, když je vidíte, jen tak do moře vás nikdo nedostane.Sonda do života masového vraha je působivá, jeho taktika a způsob lehkosti, z jakou se dostává do bytu svých obětí je děsivá a určitě je k zamyšlení, ve vztahu k vlastní bezpečností. ()

Blazkowicz odpad!

Strašná blbost. Žvatlající retard vraždí nějaké random mařky. Smrdí to totálně nulovým rozpočtem. Brutální to je, gore to má taky vcelku, ale celkově mi to prostě ani na tu jednu hvězdu nestačí. ()

DonBraso

Dvě scény udělaly film,asi jak by pravil klasik.Je tomu tak,skvělý záporák,skvěle udělaný napínavě dechberoucí scény.Škoda toho balastu mimo břehy mrtvol,kde i podtón zvuků seděl náremně,občas až výsměšně,tam ta Itálie se tam musela někdy projevit (hřbitov):)Konec zajímavý,ale už pak trochu nůďo. ()

Nikolas__

Společně s Friday the 13th jeden z nejznepokojivějších slasherů roku osmdesát. Bohužel to není perfektní, avšak nějaké scény jsou bez debat silné nejenom na tu dobu. Náš antihrdina působí fajn co se týče hereckého spektra, nevím však nakolik mi sednul jako záporná postava. Pokud chcete starší, vybroušenější, více stresující a ne tolik "hloupě zábavný" slasher, vnímám to jako poměrně správnou volbu. ()

sibskyn

Tenhle film se s ničím nesere hned od začátku se tu zabíjí jak na běžícím páse, jeden úspěšný kill střídá druhý a rychlé tempo vás žene neuvěřitelně rychle dopředu. No jasně, že příběh smrdí na míle daleko, ale pro mě to byl balzám na srdce. ()

Elijah Wood vraždící a skalpující?

Elijah Wood vraždící a skalpující?

08.11.2011

Nedávno se objevil v kostýmu Froda na placu Hobita (můžete ho vidět i ve čtvrtém videoblogu z natáčení), ale výlet na Nový Zéland trval jen několik dní a nezabrání mu plně se věnovat jiným rolím.… (více)