Asobi asobase

(seriál)
  • Japonsko あそびあそばせ (více)

Epizody(12)

V jedné úplně obyčejné střední škole si o přestávkách hrají mladá a lehkovážná dívka Hanako spolu se svojí spolužačkou Olivií různé společenské hry. Tím však vytáčejí k nepříčetnosti další spolužačku Kasuki, která společenské hry od mala nesnáší kvůli své sestře, která ji neustále porážela a pokaždé se jí za to, že neumí nic pořádně hrát, vysmívala. Kasuki by občas oběma ukřičeným a hrajícím si dívkám nejraději ublížila, ale bohužel se ukazuje, že bude potřebovat od jedné z nich pomoc. Kasuki má totiž velký problém s Angličtinou a výsledek jejího posledního testu je alarmující! Naštěstí má Kasuki ve třídě dívku, která je původem z USA a tedy by měla Angličtinu ovládat jako nikdo jiný. Bohužel pro Kasuki je tou dívkou Olívie, která ale byla celý svůj život vychovávána v Japonsku, s Angličtinou má podobný problém jako Kasuki a svůj anglický přízvuk používá jenom proto, aby byla zajímavější. Aby se Olívie vyhnula prozrazení, tak je ochotná udělat cokoli, a tak to Kasuki bude mít hodně těžké, obzvlášť když Hanako přijde s nápadem, že by si mohly dívky společně založit školní kroužek, kde se budou věnovat kromě doučování i nejrůznějším hrám... (Jeoffrey)

SonGokussj

[First Impressions 1EP] Aneb když vás něco příjemně překvapí a song v endingu úplně rozmázne po asfaltové cestě. :-) Míra abstraktního humoru, brutálních nečekaných závěrů a naprosto hnusných obličejů zde není malá, což však není, alespoň prozatím, na škodu. Komedie v tomto dílku žije svým životem a ve 4/5 případů spoléhá na *shock factor*. Zatím baví a pokud vydržím 4-5 episod, nejspíš kouknu až do konce. Eigo wa shiranai 75 % ()

Jeoffrey

Tohle je mnohem víc než jakékoli obyčejné anime - tohle je umění! Sice jsem měl z výtvarné výchovy vždycky tak za 3, ale jestli tohle není Expresionismus v anime praxi, tak mě tam nic nenaučili. Ty výrazy zdejších hrdinek, to je tak dramatické a silné jako slavný Výkřik od Edvarda Muncha. Jistě, někomu to bude připadat ohyzdné, animace mizerná a všechno přehnaně dramatické, extrémně šokující, šílené atp. Ale to je účel takovýchto děl! Tak to má být! Celé anime je něčím naprosto novým, intenzivním často s obrovskou mírou absurdity. Co se vtípků týká, ty jsou někdy ještě šílenější a extrémnější než jaké jsem viděl třeba v Gintamě a té není snad nic svaté... K tomu perfektní zakončení každé episody pořádným drsným songem a v posledním dílu i přidání jednoho drobného vtípku, jakožto pomrknutí pro pozorného diváka předchozího příběhu. Jestli to funguje? Jak na koho. Někoho to znepokojí a skončí, jiný bude znechucen už panem učitelem, co ochutnává tajemnou tekutinu pode dveřmi a skončí, no a pak budou tací lidé, jako jsem já, kteří se budou náramně bavit, rozplývat nad originalitou, syrovostí a absurditou toho všeho... Takže pokud chcete další klasický roztomilý slice of life o dívkách co mají svůj klubík, pak tohle rozhodně nezapínejte, ale jestli hledáte něco silného, nečekaného a brutálního - vítejte v naší Freakshow. 8,2/10 ()

Hromino

Představte si rodinnou oslavu, na které se sejde tradiční sestava. Upocená teta Mařa, její silná celulitida a přetékající špíčky na břiše, strejda Jožin s pleškou a řádným pivasem, věčně si stěžující babička, nevrlý děda, vaši rodiče a vy. Vše probíhá v relativním poklidu, ale strejda Jožin si najednou řekne, že se předvede a bude hrozně vtipný. Spustí tedy kanonádu svých otřepaných vtipů, které jste od něj slyšeli asi tak stokrát, do toho přihodí nějakých pár nových na adresu Kalouska, černochů a LGBT, co mu poslali kamarádi řetězákem v mailu… a vy celou dobu jen sedíte a trpíte. Pokud jste si tuto situaci dokázali dobře představit, v podstatě jste právě porozuměli tomu, jak jsem se cítil já při sledování Asobi asobase. Japonskou absurdní komedii miluji, na YouTube každý den sleduji skeče od Jela a žánrově velmi podobné Ničidžó jsem si užil, ale tohle v jejich stínu působí jen jako zoufalý, upocený pokus o komedii. Jako by si tvůrci mysleli, že když tvoří absurdní komedii, tak v ní může být skutečně všechno random a mohou tam nacpat jakoukoli chujovinu, která jim první přistane na mysli. Jenže i u absurdní komedie hraje svou roli timing, správná míra a načasování, stejně jako zajímavý nápad – ostatně i takový génius jako Felix Holzmann své scénky nikdy neponechal improvizaci a vše měl důmyslně promyšlené. Promyšleně působí právě i to Ničidžó, jehož tvůrci se taktéž pokusili vytvořit absurdní středoškolskou skečovitou komedií, ale učinili tak o poznání chytřeji a nápaditěji. U Asobi asobase bohužel převažují skeče, které působí dojmem sledování tvorby Zdeňka Trošky: pořád se jen vřeští, ksichtí a vzduchem lítají uslintané vtipy, v nichž se tak moc tlačí na pilu, až po nich zůstává jen pachuť trapnosti. Chápu, že na někoho, kdo absurdním komediím tolik neholduje, tohle může působit jako něco svěžího, ale v mém případě to bylo čisté utrpení. Za těch několik dobrých nápadů, kterým se výjimečně dalo bez jakéhokoli nucení a trapnosti zasmát, dávám 1*. ()