poster

Divoký tymián (S01E02) (epizoda)

 • Německo

  Wilder Thymian

 • Slovensko

  Divý tymián

Drama / Romantický

Německo, 1994, 1 h 29 min

Režie:

Gero Erhardt

Předloha:

Rosamunde Pilcher (povídka)

Scénář:

Barbara Engelke

Kamera:

Mike Gast

Scénografie:

Hayden Pearce
(další profese)
 • Smileface
  odpad!

  Za svůj život jsem už přečetla opravdu hodně knih různých žánrů, ale tahle byla skutečně unikát. Nic příšernějšího jsem opravdu nezaznamenala, na film jsem se jen tak zběžně koukla nejspíše už z té nostalgie a utvrdil mě v mém přesvědčení, že nemám ráda divoký tymián. I když ta ubohá květina za to nemůže(27.1.2006)

 • HanaM.
  odpad!

  Tak musím říct, že zážitek to byl silný. Kamarádky naplánovaly filmový večer - polil mne studený pot, když jsem zjistila, že výběr filmů padl na nějaký film od Rosamundy. Nejprve holky našly Lovce mušlí, ale pak se jim zalíbil název ještě trhlejší - Divoký tymián. Čtyřicet minut jsme sledovaly setkávání jakéhosi padoucha s jeho hloupoučkou přítelkyní, to se však prokládalo ještě divnějšími záběry dvou starších mužu, kteří neustále říkali nějaká životní moudra. Dále jsme to nevydržely a film vždycky asi po deseti minutách posouvaly. Pokaždé ta přitelkyně brečela a jednou dokonce omdlela. Film je asi jen pro silnější povahy.(6.1.2012)

 • Vivian
  odpad!

  Člověk (resp. žena) si občas rád pustí nějakou jednodušší podívanou, u které se dá vypnout mozek, podívanou s pohlednými lidmi, krásnými stylovými interiéry a působivými exteriéry a prostoduchým příběhem bez složitých zápletek a náročných dialogů... Ale co je moc, to je moc! A Divoký tymián už je fakt moc. Hlavní hrdinka je tak hloupá, že nejenže se s ní jako divačka nedokážu ztotožnit, ale neustále mě svou tupostí rozčiluje. Mužští představitelé jsou taky zoufalci, alespoň ten klaďas mohl být pohlednější, aby člověk té holce trochu záviděl... O příběhu a zápletce snad ani nemá cenu mluvit, něco takového by vymyslela čtrnáctiletá holka, která v osmičce propadla, protože četla pod lavicí harlekýnky. Včetně těch neskutečných dialogů (kterým ještě "pomohl" neumělý překlad - například "vyčistit si nos" namísto "vysmrkat se" - školácké chyby). Takže romantiku z prostředí anglického venkova jo, ale Divoký tymián tedy fakt ne, ten se opravdu krutě nepovedl, a propadá se tímto na samé dno filmové tvorby.(16.10.2012)

 • Ainy
  odpad!

  Zase po dlouhé době dávám -odpad- ... jsem alergická na německé romantické filmy, kdy každý hrdina vlastní zámek, je ředitelem přinejmenším zlatého dolu a hrozně trpí nad ztracenou láskou ... brrr(16.10.2012)

 • ARI50
  odpad!

  Hlavně že se furt točí a ve filmu Rosamunde jsou vždycky skvělé prachy všude kam se podíváš.(29.9.2018)