poster

Návrat domů (S01E21) (epizoda)

 • Velká Británie

  Coming Home

 • Německo

  Heimkehr

 • Slovensko

  Domov v Nancherrow

Drama / Romantický

Velká Británie / Německo, 1998, 3 h

 • Prubner
  **

  Já tyhle červené knihovny nemám rád a většinou je ignoruju. Na tohle jsem se díval samozřejmě jen kvůli Keiře, ale ta se v tomhle dílku moc neohřála a nahradila ji Emily Mortimer, což nebylo moc šťastné, protože když dnes víme, jak vypadá dospělá Keira (nádherně !), tak tahle výměna je prostě úplně mimo. To není nic proti Emily, prostě je to špatný casting. Nakonec jsem vydržel i zbytek tohohle filmu, ale musel jsem si to pouštět po kouskách, protože vcelku se to vydržet nedá. Je to prostě červená knihovna se vším všudy: konec odhadnete už na začátku, dialogy jsou banální až stupidní, všechny postavy jsou nesnesitelně hodné a chápavé atd. Překvapilo mě pouze to, že na tento typu filmu tu bylo relativně dost nahoty.(22.6.2009)

 • Terva
  **

  40 %(22.5.2011)

 • alambert
  *

  Kdyby tento film točili Američané, nemuselo by to být špatné. Ale v tomto případě, jsem trpěl. Snažil jsem se ignorovat, že je to od Rosamundy, ale postupem času to čím dál tím víc bilo do očí. Co mi vadilo úplně extrémně bylo, jak z krásné asi 13 leté Keiry vyrostla během dvou let hnusná 27 letá Emily Mortimer. Nevadilo byto tolik, kdyby uměla hrát. Neumí. Její homogení výraz mi začal lézt na nervy asi po čtvrt hodině, ač na danou kategorii filmů nadměrně často ukazovala svá "ňadra." Co dál nesnáším, je ten jeden barák, který se objevuje ve všech filmech od Rosamundy. Myslím, že není snad takový problém najít jiný. A další věc, co mi vadila, byla kýčovitost filmu. Záběry do mraků apod., to je výraz naprosté filmařské beznaděje. Další chyby, jako scéna s rozlitým mlékem, zcela směšná a s jasnou pointou od vůbec přinesení toho tácu, a jiné skutečně chyby snad ani nebudu všechny rozpitvávat. To nemá cenu. Jedna hvězda právě za část s Keirou. Tahle část byla alespoň taková roztomile naivní a nevinná....(19.11.2009)

 • ARI50
  *

  Kapka naděje a možná délky příběhu trošku polepší film ale pořád to není ono.(29.9.2018)

 • blackJag
  ***

  Za normálních okolností se Pilcherové v jakékoliv podobě vyhýbám jako čert kříži, ale tady mne na německou koprodukci zaujalo herecké obsazení. Co si budeme povídat, u takové produkce je to trochu zázrak. Neříkám, Bettany, Mortimerová i Knightleyová (jen na začátku jako mladá Judith) byli na počátku svých kariér, ale Peter O´Toole už je jistá váha. A taky že herci jsou to daleko nejzajímavější, co může film nabídnout. Rozbředlá romanticky-dramatická látka, která se snaží o rodinnou ságu, podráží nohy sama sobě spirálou hloupých dialogů a klišé zvratů, které ale už člověk u podobného červenoknihovního škváru čeká. Naopak příjemný je přístup k přirozené nahotě (při sexu, ale i u obyčejném koupání), což je u televizního snímku tohoto ražení nevídané. Hudba: Carl Davis. 50%(7.11.2009)

 • - Natáčení probíhalo v anglickém Cornwallu. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rosamunde Pilcher. (Terva)