Reklama

Reklama

VOD (1)

Nedávno ovdovělá Lucy Muir (Tierney) se potýká s panovačnou rodinou. Rozhodne se, že se přestěhuje s dcerou Annou (Wood) do domku v Cornwallu. Seznamuje se s duchem domu, podivínským kapitánem Danielem Greggem (Harrison). Jak se jejich přátelství prohlubuje a její finance se tenčí, kapitán ji nabádá, aby napsala knihu o jeho životě. (Hans.)

(více)

Recenze (31)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Nemůžu jinak. Posledních 20 minut je emocionální masakr nebývalých rozměrů, kdy jsem bulel jako želva (až jsem se styděl, ale jen do doby, než jsem v diskuzi na imdb narazil na "Did it make you cry?" topic, kde jsem zjistil, že jsem jen jeden z mnoha). Překrásná melodramatická Herrmannova hudba, skvělá Gene Tierney, bezchybný nabručený, ale neodoloatelně charizmatický kapitán Rex Harrison. Pro mě stejná bomba jako Leave Her To Heaven. Vy, co víte, jděte do toho. P.S. Vím, že to tohle info tu má na starosti O*R*I*N, ale projednou se to nezblázní - Film, který musíte vidět, než umřete ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Prvá hodinka je hlavne "sarmantna" v odzbrojujuco pritazlivom slovnom tenise medzi hlavnymi protagonistami. Ovsem od momentu nastupu Gene Tierney na vlak, ked jej "Uncle Neddy" zoberie vreckovku - ten Genin pohlad ma opantal a zaroven v tom istom okamihu si ukradol moje srdce po zbytok filmu, ktory sa Vam odmeni jednym z najdojimavejsich zaverov zdaleka nielen z obdobia zlateho Hollywoodu. Ocami zaliatimi slzami, na tvari lahky usmev poskytujuci teplo z dojimaveho pribehu okoreneho krasnou hudbou, kamerou a hereckymi vykonmi sa mi do pamati vryva spomienka na film, ktory ma SRDCE. PS: Diki Robe za skvely tip! ()

Reklama

Lavran 

všechny recenze uživatele

Mysteriózní i romantická hudba Bernarda Herrmanna, půvabná kamera Charlese Langa, vždy kouzelná Gene Tierney, proklatě charismatický Rex Harrison, mnohdy nápaditá Mankiewiczova režie a osudový příběh o osudové lásce, který stejně snadno rozpláče jako pohladí po duši. Nádhera. Fantazie. Zapadlý klenot. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Do domu na nehostinnom pobreží sa nasťahuje pani Muirová ( okúzľujúca Gene Tierney ) s dcérou a komornou. Život jej však prevráti zemitý námorný kapitán ( šarmantný Rex Harrison ) - teda jeho duch. Film ťaží z ich konverzačných prekáračiek, humor je milý a nápaditý. Ale humor nie je jediná ingrediencia tohto pokrmu, príde aj na dramatické scény. Všetko v nežnom romantickom obale až do konca. Aby neprišlo k omylu, v žiadnom prípade nejde o ducharinu v pravom slova zmysle. Pri prezentácii ducha tvorcovia zvolili ten najlepší spôsob, aký mohli. Páčila sa mi aj hudba Bernarda Herrmanna, má v sebe romantické i mysteriózne motívy. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Přeměna duchařského hororu v emancipační drama pro mne byla stejně překvapující jako hrdinčina reakce na paranormální aktivnost jejího nového příbytku: „Haunted. How perfectly fascinating.“ Stejnou prozíravost paní Muirová projeví později, když pochopí, že námořník dávající každým činem najevo, kdo v domě vládne (falický dalekohled dominuje několika scénám), ztělesňuje dávno odplavené hodnoty a nejlépe udělá, přijme-li ho za svého našeptávače. Za mužskou stránku sebe samé. Jedině jeho rady z ní mohou udělat paní vlastního království. Nebát se zasnít, k tomu nás film vybízí. Nejnaléhavěji během posledních minut. Neboť režii měl v rukou váhu slova dokonale chápající, leč obrazy podceňující Joseph L. Mankiewicz, jsou minuty předcházející závěru místy stejně útrpně dlouhé jako čekání na vysněného muže. Závěr je to ovšem nebeský. 80% ()

Galerie (46)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v Kalifornii v lokalitách Carmel-by-the-Sea, Seventeen Mile Drive, Stillwater Cove Regional Park v Pebble Beach nebo na poloostrově Monterey. (Terva)
  • V roce 1947 byl film uveden do rozhlasového vysílání a děj byl upraven na jednu hodinu vysílacího času. (Terva)
  • Gene Tierney se nelíbilo, že hraje tak bláznivě a po dohodě z režisérem se první dva dny natáčely znovu. Herečka tak změnila bláznivý styl za procítěnější projev. (Terva)

Reklama

Reklama