poster

The Ghost and Mrs. Muir

Romantický / Drama / Komedie

USA, 1947, 104 min

 • VenDulin85
  *****

  Černobílá klasika. Dům na pobřeží. Mladá vdova s dcerou. Duch v domě. Pardon me, ale moje dcera je příliš mladá na to, aby... viděla ducha. Gene Tierney s bezbrannými dětskými kukadly a Rex Harrison jako kousavý charismatický... duch námořního kapitána. Celou dobu, kdy jsem se mírně prala s anglickými titulky, jsem si říkala, jak to skončí. A věru, odehrálo se toho tam tolik, že by na to v dnešní době potřebovali tříhodinovou epopej, jejíž závěr by pro jistotu nechali otevřený, aby mohli za rok natočit velkolepé (opět tříhodinové) finále. A pak sequel... a pak prequel, život kapitána Gregga. A tak dále.(1.5.2018)

 • pepo
  *****

  Zabudnutý poklad, ktorému mnohé dlžia filmy ako Duch, Meet Joe Black alebo Mesto anjelov (aj keď posledné 2 sú remaky iných filmov). Prekrásna romantická fantasy dráma. Nádherné audiovizuálne (kamera a hudba sú parádne), dojímavé v príbehu navyše podporené skvelou chémiou výborne hrajúcej dvojice Harrison-Tierney do ktorej sa človek musí zamilovať . Sú v tom veci. ktoré mi vadili ale prečo si kaziť dojem z filmu, ktorý dokáže z človeka vytiahnuť toľko úprimného dojatia. A najlepšie je, že vôbec som nemal pocit že by som mňou filmári manipulovali. Nádherný film a škoda, že tak málo ľudí to pozná. P.S. Berman Herrman bol najlepší skladadeľ do dôb kým nezačal skladať John Williams(17.7.2015)

 • Anderton
  ****

  Jeden zo záverečných záberov, keď sa "duch" pozerá do ľavého dolného rohu, kde sa zrazu objavia ruky pani Muir, je jedna z najromantickejších scén kinematografie. Nasledujúci pohľad do kresla taktiež. Prečo ich ale nepoznáme všetci, znalci popkultúry, je mi záhadou. Znova romantika z obdobia (hore-dole) zlatého veku Hollywoodu, určená vyzretejším a inteligentnejším divákom. Tentoraz bez britkého humoru, ale možno aj o to úprimnejšie. Paradoxne vo filme, využívajúcom nadprirodzené prvky. Skutočne, kto na konci neplakal, môže si pred meno, prípadne ešte pred titul písať cynik.(1.10.2014)

 • Matty
  ****

  Přeměna duchařského hororu v emancipační drama pro mne byla stejně překvapující jako hrdinčina reakce na paranormální aktivnost jejího nového příbytku: „Haunted. How perfectly fascinating.“ Stejnou prozíravost paní Muirová projeví později, když pochopí, že námořník dávající každým činem najevo, kdo v domě vládne (falický dalekohled dominuje několika scénám), ztělesňuje dávno odplavené hodnoty a nejlépe udělá, přijme-li ho za svého našeptávače. Za mužskou stránku sebe samé. Jedině jeho rady z ní mohou udělat paní vlastního království. Nebát se zasnít, k tomu nás film vybízí. Nejnaléhavěji během posledních minut. Neboť režii měl v rukou váhu slova dokonale chápající, leč obrazy podceňující Joseph L. Mankiewicz, jsou minuty předcházející závěru místy stejně útrpně dlouhé jako čekání na vysněného muže. Závěr je to ovšem nebeský. 80%(18.10.2013)

 • Adrian
  *****

  Prvá hodinka je hlavne "sarmantna" v odzbrojujuco pritazlivom slovnom tenise medzi hlavnymi protagonistami. Ovsem od momentu nastupu Gene Tierney na vlak, ked jej "Uncle Neddy" zoberie vreckovku - ten Genin pohlad ma opantal a zaroven v tom istom okamihu si ukradol moje srdce po zbytok filmu, ktory sa Vam odmeni jednym z najdojimavejsich zaverov zdaleka nielen z obdobia zlateho Hollywoodu. Ocami zaliatimi slzami, na tvari lahky usmev poskytujuci teplo z dojimaveho pribehu okoreneho krasnou hudbou, kamerou a hereckymi vykonmi sa mi do pamati vryva spomienka na film, ktory ma SRDCE. PS: Diki Robe za skvely tip!(26.10.2007)

 • - "Muir" v překladu z gaelštiny znamená "moře". (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii v lokalitách Carmel-by-the-Sea, Seventeen Mile Drive, Stillwater Cove Regional Park v Pebble Beach nebo na poloostrově Monterey. (Terva)

 • - V roce 1947 byl film uveden do rozhlasového vysílání a děj byl upraven na jednu hodinu vysílacího času. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace