poster

Chlapec a pelikán (festivalový název)

 • Austrálie

  Storm Boy

 • Nový Zéland

  Storm Boy

Drama / Rodinný

Austrálie, 2019, 99 min

Režie:

Shawn Seet

Předloha:

Colin Thiele (kniha)

Scénář:

Justin Monjo

Kamera:

Bruce Young

Hudba:

Alan John

Producenti:

Michael Boughen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  ***

  Prerábka z roku 1977, ktorú som nevidel, nemôžem porovnať. Kto má rád deti, Austráliu, aborigincov a pelikány, toho si film určite nájde. Čiastočne to funguje ako taká rodinná komédia, kde sa najviac zabavia deti a priatelia vtákov a rovnako tak silno budú prežívať tú drámu, ktorá tam vznikne. Niektorým divákom to ale bude celkom fuk.(22.5.2019)

 • lineker
  ***

  Takový ten film, který si jednou za čas musíte dát, jen aby jste viděli, že svět je ještě někde v pořádku. Veliké, silné pouto mezi člověkem a zvířetem na okraji světa, tam kde má pořád hlavní slovo příroda. Hodnocení mne trochu shazuje vedlejší současná hlasovací linka, která zřejmě měla podtrhnout nelhostejnost k přírodě v reálném čase. Pro mne to byla spíš červená, křiklavá záplata na krásné, jemné zelenkavé šaty.(6.6.2019)

 • Zaks
  ***

  TV film s peknou myšlienkou a dobrou hereckou zostavou. Spracovanie, žiaľ, na úrovni lacnej inscenácie. Vadili mi nedotiahnuté detaily z akože historických udalostí (fail pri hre s ružovou loptou, moderná lopata, aborigéncova ružová košeľa...), nesúvislé prepojenie jednotlivých scén, viacnásobne opakujúce sa zábery. Občas som si pripadal ako v seriáli zostrihanom do jedného filmu, čakal som už len zhodnotenie predošlého dielu alebo text „to be continued“.(23.12.2019)

 • valasek.m
  *****

  Neskutečně nádherný film, úžasný lidský příběh o malém chlapci a jeho nejlepším kamarádovi - pelikánovi. Příběh jednoho úžasného přátelství a velmi silného pouta mezi člověkem a zvířetem. Úžasné herecké výkony začínajících a neznámých herců, totálně přirozené a úžasná hudba podtrhující tento dojemný příběh.(19.4.2019)

 • GAVIN17
  ****

  Film "Chlapec a pelikán" z roku 1976 patří leta do desítky mých nejoblíbenějších filmů a tak jsem byl zvědav na toto nové zpracování poutavého příběhu Colina Thiela. Ze srovnání vychází mnohem lépe film původní, kde příběh není rušen prolínáním se současností a dá se do něj lépe vcítit a ztotožnit se s dějem. Kladem tohoto nového zpracování je výborná kamera se spoustou nádherných záběrů. Hlavní hrdina na mne působil moc uhlazeně oproti původnímu představiteli Gregovi Rowemu z prvého zpracování, který byl více srostlý s divokým prostředím, kde žil. Dávám čtyři hvězdičky, protože jako celek se dílo nevyrovná původnímu zpracování, i když celkový dojem byl dobrý.(5.11.2019)

 • Finn Little

 • - Bylo zásadní, aby se herec Finn Little stal součástí skupiny pelikánů, a tak se poprvé setkal s ptáky, když jim bylo pouhých šest týdnů (každý týden Finn přicházel a prováděl sezení s pelikány a trávil s nimi čas). Z toho všeho vyplývá, že se natáčelo se skutečnými pelikány. (Stoka)

 • - Tréningový proces pre potreby natáčania bol v prípade pelikánov veľmi rýchly. Pelikány majú totiž nadpriemerne dobrú pamäť. Ich trénerom bol Paul Mander. Podľa jeho slov bola najdôležitejším faktorom odmena v podobe rýb. (MikaelSVK)

 • - Filmovalo sa na viacerých miestach v austrálskom štáte Južná Austrália vrátane Národného parku Coorong. (MikaelSVK)