Chlapec a pelikán (festivalový název)

• Austrálie

Justin Monjo

Bruce Young

Alan John

Michael Boughen

Prerábka z roku 1977, ktorú som nevidel, nemôžem porovnať. Kto má rád deti, Austráliu, aborigincov a pelikány, toho si film určite nájde. Čiastočne to funguje ako taká rodinná komédia, kde sa najviac zabavia deti a priatelia vtákov a rovnako tak silno budú prežívať tú drámu, ktorá tam vznikne. Niektorým divákom to ale bude celkom fuk.(22.5.2019)

Takový ten film, který si jednou za čas musíte dát, jen aby jste viděli, že svět je ještě někde v pořádku. Veliké, silné pouto mezi člověkem a zvířetem na okraji světa, tam kde má pořád hlavní slovo příroda. Hodnocení mne trochu shazuje vedlejší současná hlasovací linka, která zřejmě měla podtrhnout nelhostejnost k přírodě v reálném čase. Pro mne to byla spíš červená, křiklavá záplata na krásné, jemné zelenkavé šaty.(6.6.2019)

TV film s peknou myšlienkou a dobrou hereckou zostavou. Spracovanie, žiaľ, na úrovni lacnej inscenácie. Vadili mi nedotiahnuté detaily z akože historických udalostí (fail pri hre s ružovou loptou, moderná lopata, aborigéncova ružová košeľa...), nesúvislé prepojenie jednotlivých scén, viacnásobne opakujúce sa zábery. Občas som si pripadal ako v seriáli zostrihanom do jedného filmu, čakal som už len zhodnotenie predošlého dielu alebo text „to be continued“.(23.12.2019)

Neskutečně nádherný film, úžasný lidský příběh o malém chlapci a jeho nejlepším kamarádovi - pelikánovi. Příběh jednoho úžasného přátelství a velmi silného pouta mezi člověkem a zvířetem. Úžasné herecké výkony začínajících a neznámých herců, totálně přirozené a úžasná hudba podtrhující tento dojemný příběh.(19.4.2019)

Film "Chlapec a pelikán" z roku 1976 patří leta do desítky mých nejoblíbenějších filmů a tak jsem byl zvědav na toto nové zpracování poutavého příběhu Colina Thiela. Ze srovnání vychází mnohem lépe film původní, kde příběh není rušen prolínáním se současností a dá se do něj lépe vcítit a ztotožnit se s dějem. Kladem tohoto nového zpracování je výborná kamera se spoustou nádherných záběrů. Hlavní hrdina na mne působil moc uhlazeně oproti původnímu představiteli Gregovi Rowemu z prvého zpracování, který byl více srostlý s divokým prostředím, kde žil. Dávám čtyři hvězdičky, protože jako celek se dílo nevyrovná původnímu zpracování, i když celkový dojem byl dobrý.(5.11.2019)

• Finn Little

• - Bylo zásadní, aby se herec Finn Little stal součástí skupiny pelikánů, a tak se poprvé setkal s ptáky, když jim bylo pouhých šest týdnů (každý týden Finn přicházel a prováděl sezení s pelikány a trávil s nimi čas). Z toho všeho vyplývá, že se natáčelo se skutečnými pelikány. (Stoka)

• - Tréningový proces pre potreby natáčania bol v prípade pelikánov veľmi rýchly. Pelikány majú totiž nadpriemerne dobrú pamäť. Ich trénerom bol Paul Mander. Podľa jeho slov bola najdôležitejším faktorom odmena v podobe rýb. (MikaelSVK)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v austrálskom štáte Južná Austrália vrátane Národného parku Coorong. (MikaelSVK)