Reklama

Reklama

Chlapec a pelikán

  • Česko Přátelé navždy (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Michael přiletěl do Pilbury kvůli hlasování představenstva ohledně těžby na farmářských půdách. S tou nesouhlasí jeho milovaná vnučka. Starý muž jí začne vyprávět o svém dětství a nečekaném přátelství s pelikánem... Michael Kingley je už v důchodu, vedení firmy přenechal svému zeti Malcolmu Downerovi a do firmy přichází jen jako člen představenstva, když je potřeba něco schválit. Michael právě přiletěl do Pilbury, kvůli hlasování představenstva o těžbě na farmářských půdách, ale začínají se mu vybavovat střípky ze svého dětství. Hlasování je přeloženo až na druhý den a Michael tráví čas se svou vnučkou Madeline, která je zásadně proti těžbě v dané lokalitě. Michael jí začne vyprávět o svém dětství, kdy žil jen s otcem Tomem na opuštěném pobřeží daleko od lidí. Jediný, kdo v blízkosti žil, byl Prsťák Bill, s kterým se Michael skamarádil, a společně našli tři opuštěná mláďata pelikánů. Michael se rozhodl pro jejich záchranu, vzal je domů a Bill mu poradil, jak je krmit. Tom dlouho neviděl svého syna tak nadšeného a nechal Michaela, aby se o mláďata staral. Michael jim dal jména, pan Moudrý, pan Pašný a nejslabšímu dal jméno pan Percival. Pelikáni vyrostli, Tom pro ně nestíhal lovit ryby a Michael je naučil lovit ryby i létat. Nakonec přišel čas vypustit pelikány zpět do přírody, z čehož byl Michael smutný, ale netrvalo dlouho a jeho nejoblíbenější pelikán, pan Percival se k němu vrátil a nehnul se od Michaela na krok. Při jedné bouři se Tom nestihl včas vrátit z moře a jeho člun se převrátil nedaleko od břehu. Michael využil pana Percivala, díky němuž otce zachránili, a o pelikánovi záchranáři se psalo v novinách po celé zemi. Lidé ve městě uspořádali sbírku, aby mohl Tom poslat Michaela do školy, ale Michael nechtěl opustit pana Percivala. Své rozhodnutí změnil, když Percivala zabili lovci a ze zabití Percivala Michael vinil otce... Dědeček Michael vzal Madeline na pláž, kde vyrůstal a vysvětluje jí, aby s otcem mluvila a neudělala chybu jako on, protože on se k otci na pláž už nikdy nevrátil. Michael se spojil s představenstvem přes videohovor a podařilo se mu hlasování odložit s tím, že teď je jen na Madeline, jestli otce přesvědčí, aby změnil názor… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (35)

GAVIN17 

všechny recenze uživatele

Film "Chlapec a pelikán" z roku 1976 patří leta do desítky mých nejoblíbenějších filmů a tak jsem byl zvědav na toto nové zpracování poutavého příběhu Colina Thiela. Ze srovnání vychází mnohem lépe film původní, kde příběh není rušen prolínáním se současností a dá se do něj lépe vcítit a ztotožnit se s dějem. Kladem tohoto nového zpracování je výborná kamera se spoustou nádherných záběrů. Hlavní hrdina na mne působil moc uhlazeně oproti původnímu představiteli Gregovi Rowemu z prvého zpracování, který byl více srostlý s divokým prostředím, kde žil. Dávám čtyři hvězdičky, protože jako celek se dílo nevyrovná původnímu zpracování, i když celkový dojem byl dobrý. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má všechno to co miluji na australských filmech. Přesto jsem musel hvězdu ubrat a pozor - vyspoileruji děj a povím proč. Když vám Geoffrey Rush v roli dědečka začne vyprávět příběh svého dětství, který se odehrál na opuštěném australském pobřeží, můžete jen sedět s pusou a očima dokořán. Jen samotné prostředí, kde se příběh odehrával bylo prostě dechberoucí. Aby toho nebylo málo, objevil se ve filmu můj milovaný Gulpilil. Zestárl, zešedivěl, možná trochu ztloustl, ale stále je to on... No a k tomu všemu tři ochočení pelikáni z nichž se nakonec z jednoho stane hrdinův milovaný přítel a parťák. Ačkoliv film hlavně na počátku klouzal po pěti hvězdičkové vlně díky výše zmíněným přednostem, od poloviny se začal jevit mírně naivním. Moc se mi nechtělo věřit věřit záchraně což trochu srážely znatelné digitální efektty. Moje droboť ale byla nadšená a napjatá ať už šlo o malá růžová ptáčata tak o záchrannou misi. Dobře, řekl jsem si, je to rodinný film. Další ehm scénkou bylo hlasování ve firmě, ale budiž, třeba si synátor fakt neprostudoval stanovy společnosti i když rok připravoval smlouvu... Nad tím vším jsem stále zavíral oči okouzlen vyprávěním, kdy se často vyprávěný příběh z dětství často odehrával přímo před Rushem což u retrospektivně vyprávěných filmů mám moc rád. Jenže v samotném závěru nechají tvůrci zvířecího hrdinu zabít, což má omladina prostě nedala. Ještě po půl hodině od konce titulků slyším vzlyky a to bylo jen ve filmu, to bylo jen jako jsem řekl už nejméně 10 x... Sakra tak proč z toho neudělali regulérní drama o osudu ptačí rezervace? Tenhle mix nebyl dobře vyvážen a tak rozhodně nedoporučuji aby na to koukaly děti pod 10 let minimálně... Je to totiž místy dojemná záležitost a v podstatě je to spíše drama než rodinný film. A za tu nevyváženost srážím hvězdu dolů. Každopádně Australáci zase nezklamali a stále si drží vysoký standard jak jsem u jejich kinematografie zvyklý a rád ! Docela by mne ale zajímal původní film z roku 1977. Dávám 4 rozšlehané ryby * * * * ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prerábka z roku 1977, ktorú som nevidel, nemôžem porovnať. Kto má rád deti, Austráliu, aborigincov a pelikány, toho si film určite nájde. Čiastočne to funguje ako taká rodinná komédia, kde sa najviac zabavia deti a priatelia vtákov a rovnako tak silno budú prežívať tú drámu, ktorá tam vznikne. Niektorým divákom to ale bude celkom fuk. ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Melodramatický príbeh osamelého chlapca, ktorý zachráni a vychová malé pelikány a jeho priateľstve s nimi. Na pozadí tohto vzťahu, ktorý je vlastne spomienkou, prebieha zápas o záchranu rezervácie a vzťahu ľudí s prírodou. Hoci prvý plán je dobre natočené príjemné a láskavé spomínanie na detstvo, druhý plán je veľmi predvídateľný a príliš tlačí na city. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Pekný film s veľmi príjemným vizuálom a dojemným príbehom o úprimnom priateľstve medzi chlapcom a pelikánmi, ktoré si vzal pod svoje "krídla" a po nájdení v opustenom hniezde im prakticky zachránil život. Tá dejová línia s Michaelovými spomienkami bola výborná, naopak tá, zo súčasnosti ma nijako neuchvátila a trochu nechápem, že prečo taký milovník prírody založil firmu, ktorá má činnosť aj v ťažbe lesov? Možno by nebolo na škodu do toho zakomponovať aj to, čo sa dialo medzi tým detstvom a starobou, lebo mi to akosi hlava neberie ako sa z toho skromného a oddaného chlapca mohol stať nejaký magnát - to považujem za najväčšie fiasko celého deju... Ale inak príbeh detstva bol fakt pekný! Ani som len netušil, že aj pelikány sa dajú vycvičiť :) 3* ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Filmovalo sa na viacerých miestach v austrálskom štáte Južná Austrália vrátane Národného parku Coorong. (MikaelSVK)
  • Bylo zásadní, aby se herec Finn Little stal součástí skupiny pelikánů, a tak se poprvé setkal s ptáky, když jim bylo pouhých šest týdnů (každý týden Finn přicházel a prováděl sezení s pelikány a trávil s nimi čas). Z toho všeho vyplývá, že se natáčelo se skutečnými pelikány. (ČSFD)
  • Tréningový proces pre potreby natáčania bol v prípade pelikánov veľmi rýchly. Pelikány majú totiž nadpriemerne dobrú pamäť. Ich trénerom bol Paul Mander. Podľa jeho slov bola najdôležitejším faktorom odmena v podobe rýb. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama