poster

Malé velké lži

 • Kanada

  Giant Little Ones

Drama

Kanada, 2018, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SAINTS
  ****

  Film uprimne vyjadruje zložite vnutorne nepokoje teenagerov.Hoci film ponuka rôzne pohlady ,odmieta vyhodit akekolvek pevne zavery o Frankyho skutočnej sexualnej orientacii.Vyborne su vo filme aj kerecke vykony mladych hercov a aj soundtrack stoji za to.Spisovatel a režiser Keith Behrman si zasluži pochvalu za vypracovanie pribehz,ktory je plny vzhladu a dôstojnosti.(5.10.2019)

 • Dechman
  ****

  Už tretí v poradí, veľmi citlivo natočený film v krátkej dobe na téma homosexuality. Citlivo zobrazený, podporený výbornými výkonmi hercov, miestami komediálny, takže uveriteľný rodinný príbeh. Na pozadí vidieť meniacu sa mentalitu a chápanie daných problémov v spoločnosti. Na Slovensku sme sa k tomu veru ani nepriblížili...Za mňa štyri, film si určite ešte doplním z dabingom.(3.11.2019)

 • slunicko2
  ****

  Hranice mezi sexuálním experimentem, bisexualitou a homosexualitou může být někdy jen těžko rozeznatelná aneb O coming outu trochu jinak. 1) 55letý sympaťák, scénárista a režisér Keith Behrman citlivě zobrazil a propojil témata sexuální identity, objevování světa, hledání kotvy a sebe sama během dospívání._____ 2) Spoiler. Hlavní hrdina vyrůstá v poněkud bizarním prostředí. Jeho otec Ray je gay a žije nyní odděleně od rodiny s přítelem Brendanem. Jeho nejbližší přítel Ballac, zdá se, rovněž. Nejbližší kamarádka Mouse je lesba ad extremum (možná transgender) a druhá jeho kamarádka Tash (to je mj. zkrácenina od Natasha), Ballasova mladší sestra, má pošramocenou pověst. Není divu, že ani on sám si není svou heterosexualitou jistý._____ 3) Výborné herecké výkony se snoubí s fyzickou přitažlivostí hlavních představitelů. Je tu 20letý Josh Wiggins (černovlasý Franky, hlavní postava). Dále pak zkušený herec (už od 8 let) a bývalý profesionální juniorský hokejista 29letý (!) Darren Mann (rváčský pokrytec Ballas). I 19letý Carson MacCormac (Michael, šikanovaný údajný gay mezi plavci) či 25letý Evan Marsh (šikanista Connor) jsou velmi pěkní kluci._____ 4) Jméno Darrena Manna zcela chybí v přehledu herců._____Poslední věta obsahu (Zlín Film Festival) je nesmysl. Franky ani jeho přátelé se nerozhodují, kým chtějí být. Potřebují jenom zjistit, kým vlastně jsou._____ 5) Hlavní poslání filmu vyjádřil režisér pregnantně takto: The fact that Franky is able to be with that ambiguity himself, where he doesn’t need to put a label to his experience or who he is, despite the fact other people want to, is really the core of the film. I think human beings are so vastly layered and complex and nuanced and varied. I was really interested in celebrating that and making a film that depicted that we don’t have to define ourselves or occupy the labels and boxes that get put on us. Labels can be helpful but can also be limiting in what we can experience of ourselves._____K témuž Josh Wiggins: I think the big theme in the movie is the abstract nature of sexuality sometimes.(8.11.2019)

 • Mr.Dogman
  ***

  Skvělá úmysl ale bohužel trochu zklamavé provedení. I když fluidita sexuality je téma potřebné vidět v mainstreamových filmech více, Giant Little Ones se toho snaží dělat moc, bez toho aby opravdu prozkoumal pocity a záměry svých hlavnich postav. Formálně se dá pobavit především příjemným soundtrackem, ale ani kamera nebo střih nejsou zcela ohromující.(24.7.2019)

 • Marze
  ***

  Film o adolescentovi, který hledá sám sebe a teenagerské sexualitě obecně. O jejím přirozeném plynutí. Snímek má v sobě cosi autentického a inteligentního k sdělení. Ta otevřenost a poctivost je osvěžující. Zápletka směřuje nečekanou cestou , ale to nestačí aby to byl nějaký mimořádný film. Teen publikum pravděpodobně najde mnoho spojení s postavami a proto film splnil svůj účel.(24.12.2019)