Malé velké lži (festivalový název)

• Kanada

Scénografie:

Zosia Mackenzie

Kostýmy:

Marissa Schwartz

Zasáhne vás liják a vy nemáte kam utéct. Prostě musíte jít dál...člověk je pak sice promočený na kost, ale jednou ten déšť ustane. Zvláštní film. Zvláštně dobrý. S působivým soundtrackem a neokoukanými herci. Možná trochu nadhodnocuju, ale nemůžu si pomoct.(12.2.2019)

Povedený a herecky zdařilý snímek, který se úspěšně vyhýbá nálepkám a nechává dveře otevřené... Scénář zdá se být klasickým queer coming-of-age příběhem, ale ke konci příjemně překvapí svou sečtělostí a otevřeností interpretacím. “Ameriku neobjevili”, ale i tak moc příjemné.(4.3.2019)

(Jsem dost spokojenej s tím, že se mi daří si poslední dobou vybírat celkem dobrý queer filmy. Což může bejt daný i tím, že je dneska z čeho vybírat právě i v rámci queer cinema...) Kromě agenta Coopera jsem z party kolem Giant Little Ones nikoho neznal, takže to byla sázka do loterie, ale vyšlo to. Drsný tak akorát, milý ale nepřeslazený, zručně udělaný dílko s originálním soundtrackem. Nejvíc se mi ale líbilo, jak se tu netlačí na pilu. Dramatickejch zpracování týhle nejednoznačnosti nebo fluidity sexuální identity je zatím poskrovnu, ale snímky jako tenhle tu skupinu rozšiřujou s osvěžující upřímností příběhu a poctivým řemeslem zpracování.(18.2.2019)

Úžasný filmek o hledání sama sebe, to že je Josh Wiggins pak herec s velkým H už víme, tady to opět jen potvrzuje. Je mi ctí, že jsem s ním mohl mluvit a vyfotografovat, doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme. Mám filmy tohoto typu prostě rád, takže možná jej trochu nadhodnocuji, ale zkrátka mi to prostě sedlo.(16.4.2019)