Reklama

Reklama

Malé velké lži

  • Kanada Giant Little Ones
Trailer 1

Obsahy(1)

Nejlepší kamarádi Franky a Ballas patří mezi největší idoly na střední škole – jsou to krasavci, hvězdy plaveckého týmu a oblíbenci dívek. Blíží se oslava Frankyho sedmnáctých narozenin a všechno se zdá být dokonalé - až na to, že se jeho rodiče rozvádějí, protože otec odešel za jiným mužem. A s tím se Franky nedokáže smířit. Když jeho divoká narozeninová párty skončí nečekaným sexuálním zážitkem, který jde daleko za hranici představitelného, jeho dosavadní svět se hroutí. Po celé škole se šíří pomluvy a pravda se zdá být neuchopitelná, ale Franky i Ballas se dočkají pomoci z nečekané strany. Snímek "Malé velké lži" vypráví upřímný a velmi osobní příběh o přátelství, sebeobjevování a síle lásky bez předsudků. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

tomeš 

všechny recenze uživatele

(Jsem dost spokojenej s tím, že se mi daří si poslední dobou vybírat celkem dobrý queer filmy. Což může bejt daný i tím, že je dneska z čeho vybírat právě i v rámci queer cinema...) Kromě agenta Coopera jsem z party kolem Giant Little Ones nikoho neznal, takže to byla sázka do loterie, ale vyšlo to. Drsný tak akorát, milý ale nepřeslazený, zručně udělaný dílko s originálním soundtrackem. Nejvíc se mi ale líbilo, jak se tu netlačí na pilu. Dramatickejch zpracování týhle nejednoznačnosti nebo fluidity sexuální identity je zatím poskrovnu, ale snímky jako tenhle tu skupinu rozšiřujou s osvěžující upřímností příběhu a poctivým řemeslem zpracování. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Giant Little Ones" hodnotím ako plne fungujúcu drámu. Nevedel som, čo môžem reálne očakávať, no snímok ma skutočne príjemne prekvapil a rozhodne aj potešil. Svojou úprimnosťou, dobrým soundtrackom a postavami, ktoré som chcel sledovať od začiatku do konca. Osobne by som povedal, že film má svoje skvelé momentky, na ktoré len tak človek nezabudne. Na jednej strane je to príbeh hľadania vlastnej sexuality, na druhej strane je to príbeh o krehkosti priateľstva, a čo môže nastať, keď sa veci vysunú z koľají. Prekvapivo by som povedal, že Josh Wiggins a Taylor Hickson majú medzi sebou fantastickú chémiu a som rád, že mali spolu toho času vo filme nakoniec celkom dosť. Na začiatku to vyzeralo, že by sa mal dať do vzťahu s Hailey Kittie a hoci je to pekná holka, tak z nich nič silné nevyžarovalo. Myslím si, že keď ich uvidíte spolu, tak pochopíte o čom hovorím. Darren Mann tu hrá Ballasa, ktorý má odjakživa problém s tým povedať pravdu. A radšej nechá druhých potopiť len preto, aby neuškodila jeho povesť. V mojich očiach je to veľký pokrytec, no nemôžem povedať, že by som mu miestami nerozumel. Ale ako priateľ absolútne zlyhal. To si musíme uznať. Myslím si, že Franky ale celkovo ťahá celý tento film a dáva mu srdce aj dušu. Vždy keď ho vidím, tak film funguje skvele. Je tu možno v úvode pár slabších momentiek, no ako celok je to úprimný film, ktorý nestrieľa naprázdno. Som rád, že som film videl a určite ho odporúčam aj vám. Za pozornosť aj čas rozhodne film stojí. Hodnotenie: A- ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Přátelé jsou rodina, kterou si člověk může vybrat, nicméně musí být při tomto výběru obezřetný, o čemž se na vlastní kůži přesvědčí hlavní hrdina Franky. Co se vývoje vztahu mezi Frankym a Ballasem týká, film mi chvílemi připomínal Letní bouři, která se mi však dostala víc pod kůži. Malé velké lži příběhově nenabízí nic neviděného, na druhou stranu však disponují uvěřitelnými hereckými výkony - vedle Joshe Wigginse mě nejvíc zaujal Kyle MacLachlan v roli jeho otce. Trochu mě zarazil na můj vkus lehce useknutý konec. Lepší tři hvězdy! ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Mám rád tyhle komorní rodinné filmy, protože si z nich pokaždé něco odnesu. Malé velké lži jsou o hledání sebe sama, o selhání nejbližších přátel a hledání těch nových. Výborný scénář s perfektně napsanými postavami a jejich provázanými vztahy byl velkou příležitostí jak pro Marii Bello a Kylea MachLachlana v rolích rodičů hlavního hrdiny, tak pro novou hereckou generaci. Především Josh Wiggins tu podává excelentní výkon, kdy mu věříte každé slovo a každý pocit, se kterým se potýká. Darren Mann v roli jeho nejlepšího kamaráda mu skvěle sekunduje, ale na Wigginsův herecký projev i tak nestačí, což však neznamená nějakou výtku, naopak. Malé velké lži jsou skvělým diváckým zážitkem a třeba se z tohoto malého snímku stane malý klenot. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film o adolescentovi, který hledá sám sebe a teenagerské sexualitě obecně. O jejím přirozeném plynutí. Snímek má v sobě cosi autentického a inteligentního k sdělení. Ta otevřenost a poctivost je osvěžující. Zápletka směřuje nečekanou cestou , ale to nestačí aby to byl nějaký mimořádný film. Teen publikum pravděpodobně najde mnoho spojení s postavami a proto film splnil svůj účel. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama