After: Polibek

After

Drama / Romantický

USA, 2019, 106 min

• Magika82

Když chce někdo natočit film podle knižní předlohy, měl by s takto náročnou prací mít zkušenosti. Jak si mohla scénáristka dovolit takto se odklonit od autorského textu knižního díla, a režisérka se postarat o totální herecký otřes, který dokonala nedokonalými scénami, to už je na posouzení zdravého úsudku a vizuální představivosti, která je taktéž i pro práci režisérů nezbytnou, především autorky knižního díla, s jejímž duchovním vlastnictvím bylo takto zameteno... 20% za jisté scény, kterých lze ve snímku napočítat na prstech jedné ruky a označit alespoň jako průměrnými...(10.5.2019)

• mkubalikova

Stahování trvalo déle, než jak dlouho jsem se vydržela dívat. Nemám vůbec zájem to dokoukat, zato mám obrovskou chuť napálit odpad. Neudělám to jen kvůli ústřední dvojici: Josephine je rozkošná a Hero geny nezapře. Se slzou v oku vzpomínám na dobu, kdy já byla cílovkou pro teen romantiky a točili se klasiky jako Deset důvodů, proč tě nenávidím. 20%(6.7.2019)

Cílovka teda rozhodně nejsem (občas mám ale na podobný kraviny náladu) a i jsem k tomu přistupovala, jako k totální blbosti pro náctiletý u který se budu tlemit, ale nakonec nějaké moje šílené a pubertální já bylo potěšeno. Jasně že 98% čsfd to odsoudí, myslela jsem, že budu jedna z nich, ale snažim se bejt v hodnocení co nejvíc upřímná a ne abych šla s proudem a dávala tomu úplně mizerný hodnocení. Jelikož to si úplně ten film taky nezaslouží. A stále nějak nechápu, proč ta většina haterů vůbec na ten film koukala... jelikož od filmu dostanete přesně to co slibuje trailer nebo anotace. Škoda, že soundtrack za moc nestojí. I když pár skladeb bylo v rámci filmu poslouchatelných. Ústřední dvojice se povedla. Byla tam cítit ta chemie. Musím vyzdvihnout hlavně představitelku Tessy, ta tam herecky předváděla nejvíc. A lepšího Hardina snad vybrat ani nemohli. Naprosto odpovídá knize, až na ty zelený oči, ale na tom to nestojí. Ostatní nic moc. Hlavně Hardinova partička se moc nepovedla. (Ježiš kdo dělal ten casting?!). Jinak jsem ráda, že z knihy vypadlo tohle. Kdyby se drželi předlohy, bůh ví co by z toho vylezlo. Takže abych to neprotahovala. Příběh je jednoduchej, kolikrát je to fakt úplně pitomý, ALE jako milostná oddechovka pro holky (a evidentně mě) to funguje. Dokonce mám z toho lepší pocit než z celých 50 Shades a to nejen knižně, ale i filmově. Někde jsem četla, že dvojka by měla být taky zfilmovaná a já si říkám, sakra, proč ne?!(21.7.2019)

• mchnk

Příběh samotný by se vešel do patnácti minut, dokonce i těch více jak sedmdesát slečen od 12-20 let, s precizně roztrhanými a povytaženými kalhoty nad kotníčky, kterým jsem film promítl, bylo povětšinou zklamaných...konec je skutečně WTF? Nebo spíše české...hmmm. I když nestoudná rozmazlenost a opovrženíhodná rozmařilost americké mládeže, jež je tu, samozřejmě bez tohoto záměru, hezky vyobrazena, může sloužit jako odstrašující příklad. Osobně v to trochu doufám. Krásný vizuál i americké kočičky (matka s dcerou zde vypadají jako kamarádky), ale sledovat devadesát minut dětské líbání a k tomu, jednoduše předpověditelný, povrchní mini příběh s tisíckrát omílaným, naivním námětem, který končí v duchu - A jestli nezemřeli, milují se dodnes - není divácky moc záživné. Nechybí také klasický přerod super floutka a povrchního rebela v upřímného člověka, který v sobě objeví čistou lásku k jedné, přednedávnem ještě čisťounké a zcela neposkvrněné, dívence, ze které je už sebevědomá osoba, která přesně ví, co chce. Dle premiérové návštěvnosti v našem malém městě soudím, že tento projekt je ze skupiny___It's all 'bout the money, man___Vždyť dnes se jim stačí dostat do mobilů a přesně jim ukázat, na co mají do kina zajít...jak mají žít. Osobně jsem neviděl, krom kina, nikde jedinou reklamu, ale to může být i tím mým starým mobilem. [Kino Citadela - Litvínov](14.4.2019)

• Robbi

Nefunguje tu nic. Ano, spolehněme se na mladou, půvabnou tvářičku a rebela, který najde příčinu - ti potom ani nemusí hrát, čehož se opravdu dočkáme. Předvídatelné, utahané, bez jiskry, sountrack dělá spíš medvědí službu než by pomáhal. Lidé tu píšou, že by se to dalo shlédnout za půl hodiny. OMYL! Dalo by se to vměstnat do čtyř řádek. Všechna možná a zoufalá klišé, stojaté vody, děj se zastaví asi po dvou minutách filmu a pak už jen víme, co bude. Existují i jiné zbytečnosti, ale tohle je opravdu sirup naředěný s melasou a nejzelenějším želé, které bylo po ruce. Bohužel i sladkosti mohou být zkažené a bez chuti.(12.8.2019)

• - 20. května 2019 Anna Todd potvrdila pokračování. Pokračování je pojmenované „After We Collided“ a je založeno na Toddově druhé knize v seriálu „After“. (Stoka)

• - Původně do role Tessy (Josephine Langford) byla zvažována Julia Goldani Telles. (Stoka)

• - Knižní předloha začínala jako fan-fikce skupiny One Direction na Wattpadu, příběh získal neuvěřitelný úspěch, a proto jej autorka přepsala (nesměly tam vystupovat reální lidé bez svolení) a poté vydala. (simaa)