After: Polibek

After

After: Bozk

Drama / Romantický

USA, 2019, 106 min

Viděla jsem tento film, a jelikož nejsem náctiletá, přesto se mi to velmi líbilo, a ano, je to hlavně pro ženy, mladé holky, kluci s citlivou duší, by se v tomto také mohli najít, knižní předlohu neznám, nechápu tak nízké hodnocení, i když je jasné, že velké megahity, tomuto nemůžou konkurovat, ale to nevadí. Na druhou stranu je to krásná vysněná pohádka, ale v realitě se takovéto příběhy mohou stát také, nejen ve filmmu, ale větší šance je právě u náctiletých, než my, kteří jsme již dospělý.(14.4.2019)

Hype ohledně After mi nápadně připomněl Twilight. Narozdíl od pětiset stránkové knihy, (jenž jsem s největším sebezapřením z čiré zvědavosti přelouskala a kterou bych imho označila coby příručku patologických vztahů a všelijakých mentálních poruch), je film nakonec uhlazený do co nejpřijatelnější podoby. Skalní fanynky knihy tedy budou zajisté těžce zklamány - film si bere z předlohy jen pár zásadních scén a opomíná násilnickou a silně sexuální povahu vztahu mezi hlavními postavami, která je v knize navíc glorifikována! A dle mého názoru - díky Bohu, že se film od předlohy tak oddálil! Vznikl tak sice další zdánlivě průměrný romantický snímek, který ani nenadchne ani neurazí, ale alespoň nevysílá poselství, že patologické vztahy jsou normální. Josephine Langford je zkrátka kouzelná. Hero Fiennes Tiffin předvádí to, co měl ve scénáři (ano, ta prkennost a jednotvárný mračící se výraz je vinnou předlohy), nicméně jeho pojetí vznětlivého mladíka je uvěřitelné, stejně jako možnost, že by se do něj mohla hlavní hrdinka zakoukat (minimálně ji neponižuje, neuráží a nemanipuluje pokaždé, když ji potká, jako v knize). Celkově má snímek díky krásné kameře a hudebnímu podkresu vcelku indie feeling a moc hezky se na to všechno kouká. Moje nová malá guilty pleasure, ale sequel prosím ne-e.(20.4.2019)

• tucnakomet1

Nikdy by mě nenapadlo, že 106 minutová stopáž může být tak dlouhá.. Už ze samotného námětů lze vyvodit cíl tohoto snímku a to zaujmout převážně ženské pohlaví (respektive teenagery), ale i přesto jsem to zkusil a svého rozhodnutí lituju. I přesto, že jsem se to pokoušel brát s nadsázkou, tak je to dějově nesnesitelné, nudné, táhlé a už od prvních 20 minut jsem se těšil na titulky. Herecky to zvládla Josephine Langford obstojně, bohužel to samé nemůžu říct i o Fiennes-Tiffinovi, kterému se povedlo film zahrát se stejným výrazem na tváři od začátku až do konce. Scénář mě sice překvapil, že nebyl tolik klišovitý jako u jiných Amerických filmů, ale také příliš neobstál. Tuctové romantické drama, které má ztěží co nabídnout. Pro nenáročnou ženu skvost...pro muže tragédie.. 2* s odřenýma ušima. 25-30%(11.4.2019)

Ak odhliadnem od knihy tak takto objektívne by som asi napísala, že to bolo dosť sladké a romantické ako to aj má byť. Je to predsa film pre tínedžerov. Herci príjemní, bolo to aj v pohode zahrané, hoci pri Fiennesovi to až tak neplatí pretože mal skoro celý film ten istý výraz. Ale najmä Josephine Langford zaujala. Vo filme nebolo dokopy žiadne napätie ani nič zaujímavé, čo by prekvapilo. Celý film bol pre náročnejšieho diváka dosť nudný pretože sa tam nič poriadne nedialo. Avšak nebol to žiaden prepadák to nie. Zvrat na konci možno trochu prekvapil, ale dalo sa to čakať. Film má aj veľmi pekné zábery a dobrý soundtrack. Taktiež nechápem toľké porovnávanie s 50 shades. Vo filme boli dohromady možno 3 trochu dráždivejšie scény, ale inak obyčajný film pre pubertiakov. Myslím si, že ľudia ktorí knihu nečítali sú s filmom spokojní, ale tí ktorí áno, už menej. Ale to je už o inom. Celkovo film hodnotím ako dobrý priemer.(12.4.2019)

Je nutné vycházet z toho, že se jedná o zábavu pro patnáctileté dívenky. Pro ně to bude letošní kultovka, modla, povinnost. Pro dospělého úsměvná kravina. Však kladně hodnotím dva body ve scénáři (zřejmě i v knize) : hlavní postavy čtou klasickou literaturu a opakovaně je zmíněno, že nechlastají. To vnímám, jako vcelku dobrý tah, potažmo dobrý příklad, často totálně vymaštěné, duté a přiožralé dnešní (v každé době) mládeži. Do kina jsem se přichomejtla vcelku náhodou, měla jsem čas, zašla jsem si tedy na předpremiéru. Kino, plné uvzdychaných děvčátek, bylo naměkko a řekla bych, že se teen chlapci letošního jara a léta dočkají nejednoho lechtivého zážitku. No ale musí číst a nemuseli by chlastat, že jo... Kluk v hlavní roli je bída s nouzí, děvče je příjemné, moc hezké, zahrálo, s ohledem na téma, šikovně. Film je jakousi odlehčenou variací Nebezpečných známostí.(11.4.2019)

• Dylan Arnold

• - Film je založen na knize „After: Polibek“ od autorky Anny Todd. (simaa)

• - Knižní předloha začínala jako fan-fikce skupiny One Direction na Wattpadu, příběh získal neuvěřitelný úspěch, a proto jej autorka přepsala (nesměly tam vystupovat reální lidé bez svolení) a poté vydala. (simaa)

• - Natáčelo se v březnu a dále od 16. července do 25. srpna 2018 v Georgii. (Varan)