Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Začátek září roku 1950, Severní Korea. Poručík Benson (Robert Ryan) a jeho sedmnáct mužů je odříznuto v nepřáteli prolezlé krajině. Jejich náklaďák havaroval a tak jim nezbývá, než vydat se pěšky na vzdálený kopec označený kóta 465, kde tuší podstatnou část americké armády. Během cesty se k nim nedobrovolně přidá ostřílený seržant Montana (Aldo Ray), který se snaží dopravit svého zraněného plukovníka (Robert Keith) do nemocnice a pak dál domů. Nebezpečná cesta si vybírá svou daň a když konečně dosáhnou cíle, čeká je nemilé překvapení. Kopec je obsazen nepřáteli... (monolog)

(více)

Recenze (14)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jeden ze zásadních a nejtrvalejších amerických válečných snímků nejen padesátých let o válce v malém, kde se skupinka odříznutých amerických vojáků snaží dostat z korejského týlu do bezpečí a prochází tak naléhavou konfrontací hodnot, válečnických i obecně lidských postojů uvnitř sebe sama. Mimo jiné jeden z oblíbených válečných snímků Francoise Truffauta - a to o něčem svědčí. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Neočekávejte velkolepé bojové scény plné válečné techniky. Prostě nejsou, nemusí. Severokorejská válka v roce 1950 a odříznutí muži se svým velitelem musejí překonat důležitou kótu, skalnatý kopec, protože ve vysílačce se nikdo nehlásí a musí se jít dál. A pak džíp s raněným plukovníkem, jeho doprovodem seržantem Montanou a nákladem munice. Nakolik si lidé sáhnou až na dno a kolik jich přežije zjistíte v tomhle výborném černobílém filmu. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Vynikající a nestárnoucí válečné drama, které i po těch letech neztrácí nic ze své akčnosti, drsnosti, napínavosti a síly jednoduchého příběhu, jenž upoutá divákovu pozornost od samého začátku až do naběhnutí závěrečných titulků. Úplný úvod ve mně sice evokoval mírné obavy, zda nepůjde o nějaké nezáživné existencionální drama, v němž se bude pouze řešit psychologie postav, ale to se nenaplnilo. Brzy jsem si přivykl ke všem postavám a velké sympatie si získal jednak poručík Benson, ale také perfektní seržant Montana. Řada napínavých scén, jako byl útěk mezi výbuchy granátů či průchod minovým polem, patří i dnes mezi velmi silné momenty kinematografie, které zub času neohlodal, stejně jako celý tento počin. Zajímavá je však také psychologie postav, hodnoty, které vyznávají, střet rozdílných charakterů - zejména mezi Montanou a Bensonem - jednotlivé scény skvěle doplňuje hudba nebo naopak absence hudebního doprovodu. Za klad považuji také jakési "polidštění" nepřítele, kdy často po jejich smrti vidíme záběr na nějakou jejich fotku, jež poukazuje, že i protivník má rodinu a plní pouze rozkazy. Men in War je polozapomenutý válečný skvost, který si zaslouží 5*, a Anthony Mann opět nezklamal. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

jeden z najlepsich a najgenialnejsich vojnovych filmov o Korejskej Vojne, co som vobec kedy videl. Fakt nemam chut vypisovat litanie. Tempo je masakrozne dobre, nuda nehrozi, takze divak sa bude permanentne bavit a bude v napati z toho, co sa bude diat. Ako je u vojnovych filmov zvykom, nechybaju perfektne vojnove sceny a genialne dialogy. Milujem vseobecny rozhlad, kam filmy jednoznacne patria. Definitivne : 100 % ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci Aldo Ray v obvyklej vojenskej hodnosti seržanta, ktorý prichádza "pomôcť" osamotenej jednotke uprostred kórejskej vojny. Film ťaží nielen z hereckej dvojky Ray-Ryan, ale aj zo znamenitej atmosféry. Film tak ani po rokoch nestráca zo svojho ducha a relatívne jednoduchého odkazu. Bojových scén nie je veľa, ale to nie je podstatné. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama