1 proti všem

(pořad)

Nová, interaktivní a zábavná show s názvem „1 proti všem“. Show, která nemá v televizním světě konkurenci. Ve středoevropské premiéře ji čeští diváci uvidí jen na Primě, poprvé už v sobotu 1. září ve 20.15. V živém vysílání se hraje až o 15 milionů korun a platí jediné – velká zábava, při které může vyhrát opravdu každý! Tipují se totiž odpovědi na neuvěřitelné experimenty a úkoly, na které se nedá najít správná odpověď ani na internetu, ani vyčíst v encyklopediích. Stačí jediné: mít chytrý telefon, stáhnout si aplikaci a pustit se do tipování v této unikátní show. Žádný tip v neuvěřitelných soutěžních experimentech není špatně a vyhrát může každý, kdo si tipne alespoň jednou během vysílání pořadu. Vůbec poprvé v historii v tomto formátu se na obrazovce setkají dvě moderátorská esa Libor Bouček a Leoš Mareš.
Připravené jsou neuvěřitelné úkoly a otázky, jejichž odpovědi nenajdete ani na internetu, ani v encyklopediích a knížkách. Kolik nafukovací balónků vynese do vzduchu malou holčičku? Kolik dětí utáhne letadlo? Kolik kuželů zůstane stát, když mezi nimi prokličkuje prasátko? To jsou jen některé ze soutěžních úkolů, které diváci uvidí přímo na obrazovce. Každá otázka je experiment a správnou odpověď odhalíme hned po tipování v přímém přenosu, na vlastní oči. Tipuje jeden soutěžící ve studiu proti milionům českých diváků. Kdo s koho? Kdo získá miliony korun? Každý díl show má sedm soutěžních kol, v každém tipuje správnou odpověď na soutěžní experiment vždy jeden soutěžící ve studiu proti divákům u obrazovek – tedy proti všem, proti milionům českých diváků. Zvrat může přijít každou chvíli a vyhrává ten, kdo je nejblíž správné odpovědi. Bude to soutěžící ve studiu, nebo průměr tipů diváků u obrazovek? Soutěžící ve studiu má tři nápovědy: svou rodinu, která je s ním v živém přenosu ve studiu, dvě VIP tváře a diváky ze svého kraje, odkud přijel. Vyhrát může každý. (TV Prima)

topi80

Tak jako kdysi odzvonilo zábavným pořadům, tak si Prima nestihla všimnout, že odzvonilo i pořadům soutěžním. Čemu neodzvonilo, těžko říci, ale žádný pořad už se asi nikdy nedočká masové popularity. ()

borohub

No čekal jsem to daleko horší. Po různých sračkách jako hlas, superstar, československo má talent atd.. docela příjemná změna. Některé experimenty byly zajímavé (některé méně), samotný koncept soutěže je zvláštní - minimálně divácká část je čistě loterie a téměř nemotivuje tipovat správně - přitom by stačilo aby se losovalo skutečně z těch "správných" tipů, ale chápu že by to už nesledoval téměř nikdo. Nejvíc tuto soutěž sráží samotní moderátoři - Bouček s Marešem jsou jedním slovem příšerní (upřímně nechápu popularitu tohoto dua), dále tu máme afektovanou "Angie" (nebo jak si přezdívá), která je snad ještě trapnější než duo moderátorů. Určitě tomu dám ještě šanci, každopádně si ale myslím, že prima očekávala trošku větší úspěch. zatím 65% ()

kubilov

1 proti všem byla velkolepá televizní show vysílaná na televizi Prima, která však byla po pouhých šesti dílech ukončena, a to přesto, že šlo o vůbec nejdražší soutěž, kterou druhá největší česká komerční televize vyrobila. Pořad byl vysílán naživo a stál v něm vybraný soutěžící proti všem ostatním divákům ať už v televizním studiu, nebo u televizních obrazovek. Obě strany musely co možná nejpřesněji odpovědět na záludné otázky. Kdo byl přesnější, získal peníze. Interaktivita byla zařízena tím, že diváci soutěžili prostřednictvím mobilní aplikace, do které své odhady a tipy zanášeli. Televize Prima však soutěž, ve které mohl vítěz vyhrát až 1,5 milionu korun, zastavila a po pár dílech definitivně zrušila. Hlavním důvodem byla nedostatečná rentabilita pořadu, na který se v atraktivním čase v sobotu večer dívalo v průměru jen něco okolo 300 tisíc diváků. V předposledním pátém díle, na který jsem se zaměřil, soutěžila matka tří dětí paní Klára z Hradce Králové. A disciplíny, ve kterých měla co možná nejpřesněji odhadovat správnou odpověď, byly vskutku obskurní. Z celkem sedmi soutěžních kol stojí za zmínku například disciplína, kde věčně mladý zpěvák Pavel Vítek sfoukával dortové svíčky, nebo ta, ve které český mistr v driftingu sekal během zatáčky katanou přilepenou na kapotu svého BMW salátové okurky připevněné lepící páskou na dopravních kuželech. Byť spoustě spíše nenáročných diváků, toužících po oddechové televizní zábavě, by se 1 proti všem mohlo líbit, pozornějšího diváka tento pořad zřejmě neuspokojil. Nejvíce do očí bijící byla až zarážející nevelkolepost a nevýpravnost, která byla prudce v kontrastu s masivní letní reklamní kampaní a rekordním rozpočtem. Celá inscenace prostě místy působila až příliš lacině, byť na několika scénách a disciplínách vynaložené finance vidět byly. Drtivou většinu akčních pokusů by si ale ze svého jinak poměrně skromného rozpočtu mohl dovolit i typově podobný pořad Zázraky přírody na České televizi. Jako další zásadní negativum považuji angažování hned trojice moderátorů – Leoš Mareš, Libor Bouček a Angeé Svobodová, přičemž potenciál především prvních dvou jmenovaných nebyl vůbec dobře využit. Mareš dostal za úkol provázet pořadem daného soutěžícího – kladl mu ve studiu otázky, nabízel nápovědy a jinak bavil publikum. Bouček se Svobodovou obstarávali jednotlivé pokusy, ze kterých poté vycházely soutěžní otázky. V takovémto typu pořadu, kdy nejde tak úplně o moderátory, je angažování Mareše s Boučkem, tedy dvou ze tří nejdražších českých moderátorů, finančně i logicky nesmyslné. Tvůrci se raději měli rozhodnout pro jednoho z nich a scény s pokusy přenechat na mladou a neokoukanou dívku, která totiž byla vzhledem k malému času na obrazovce omezena do role stereotypní blonďaté pomocnice. Třetím a posledním negativem, které zmíním, je zcela nevhodně zvolený formát. 1 proti všem je v podstatě soutěžní pořad Clever, vysílaný na televizi Nova v minulé dekádě, nebo již zmíněné Zázraky přírody z veřejnoprávní televize. Poslední ranou bylo nasazení soutěže proti stále oblíbené estrády Tvoje tvář, má známý hlas na Nově. () (méně) (více)

ynnel

Prvně jsem si říkala "Jen parodie na Co na to Češi". Ale pak mě to začalo bavit a ještě u toho může člověk vyhrát slušný peníze. ()

alex.agent

Nerozumím tomu, proč tu ostatní lidi píšou o sázení nebo patlání kreditu. Hlasuje se přes mobilní aplikaci po internetu. Naopak souhlasím, že soutěž má VELKÉ chyby a mezery. 1) Jednak mi vadí, že se výhry z jednotlivých kol sčítají a na konci pořadu vyhraje buďto soutěžící a nebo někdo z Čechů. Nebylo by lepší výhry rozdělit po menších částek, ale mezi více lidí? Myslím to tak, že každé kolo bude mít svého vítěze, který doopravdy vyhraje. 2) Dále mi vadí provedení a smysl tipovat správnou odpověď. Jednak jsou zde lidé, kteří to naschvál kazí a tipují špatné (a nesmyslné) odpovědi, a tak může prohrát celý tým voličů přes aplikaci současně. Na konci pořadu vylosují (pokud vyhrají lidi hlasující přes aplikaci) jednoho ze všech. Prý náhodně. Takže ten, co si tipoval nejvíce správně má smůlu a ten, co to celou dobu záměrně kazil třeba vyhraje hlavní výhru. Dále souhlasím s tím, co psal William_ . Jak poznáme, že je vylosovaný opravdu náhodně vylosovaný? Chtělo by to trošku více motivace, aby se lidé opravdu snažili tipnout správnou odpověď a opravdu se snažili být co nejpřesnější (např. nejpřesnější tip vyhrává, pokud je přesnějších více, vyhrává ten dřívější/náhodný). 3) O posuvníku v hlasování, který je snad nekonečný a s časovým limitem 30 sekund na odpověď nemáte skoro šanci dojet úplně na začátek (pokud si chcete tipnout správnou odpověď) posuvníku a zvolit tedy odpověď, kterou chcete. Buďto zvolíte něco jiného a nebo se hlasování ukončí. Chtělo by to alespoň čas 60 sekund anebo zvolit zadávání čísel ručně. Každopádně myšlenka s nápadem celého pořadu famózní, realizace už bohužel špatná. Na tento pořad jsem se opravdu těšil a byl jsem docela zklamán. Každopádně chválím Leoše Mareše, který tomuto pořadu dodá alespoň nějakou úroveň. Snad se TV Prima zamyslí nad nedostatky a do budoucna je opraví. Opravdu je cílem, aby vyhrál pouze jeden člověk, nehledíc na jeho tipování a na to, kolikrát už např. tipoval? Nebylo by lepší mít více výherců (tj. více šťastných lidí), ale po menších částkách, ALE s nejpřesnějším/nejlepším tipem? Celkovou částku výhry byste rozdali stejnou, ale efekt by to mělo daleko větší. ()

Najnou

Je pravda, že už jsem Leoše hodně dlouho nikde neviděl ani neslyšel, ale tak nějak jsem na něj měl vzpomínku jako na poměrně vtipného člověka. Nicméně to, čeho jsem byl svědkem po celou dobu trvání tohoto pořadu, byla vyloženě tragédie. Tatam byla jeho veselost, schopnost humorně reagovat na jakoukoliv kravinu. Dokázal ale vystřídat dvě formy trapnosti – nejprve ze sebe s neodlepitelným americkým úsměvem dělal debila (při vysvětlování pravidel) a následně dokázal jen opakovaně konstatovat, že vlastně neví, co má říct (celý zbytek pořadu). Zaplaťpánbůh, že tam naverbovali i Boučka, kterýžto celý pořad dost zachraňoval. Doufám, že jeho honorář dosahoval alespoň čtvrtiny jeho drahého (dražšího) kolegy. No a pak ta slečna, co umí opravdu sexy stát. Castingy musely vypadat fakt zajímavě. Suma sumárum - na to, že to vyprodukovala Nova, jsem úplně nepociťoval nutkání se podřezat a usnul jsem jen jednou. Dost tomu tedy pomohlo to, že jsem si přetáčel hodiny mezireklam, ale i tak. Jen mi připadá dost perverzní, že tipnutím si, kolikrát vystreslej králík vyskočí do nebes, je dneska možný vyhrát mičudu, kdyžto onehdá by Jeníkovi Rosáků trvalo celých dvanáct sezon Risku k tomu, aby dokola přesvědčoval člověka, který skutečně disponuje nějakými znalostmi, k tomu, aby to teda ještě po dvanáctisté čtyřicáté druhé zkusil a zarovnal svůj bank na šest nul. Edit: Omlouvám se všem, které jsem uvedl v omyl tvrzením, že za tímto pořadem stojí Nova (tedy i sám sobě). Nestojí. Prima stojí. Což je ale ve výsledky úplně jedno, vzhledem ke kvalitativně prakticky totožným výplodům obou zmíněných. Ale sorry. Edit 2: Očividně jsem nebyl jedinej, kdo si povšiml, že je Leoš fakt marnej, když ho hned v druhym díle uklidili dozadu. Leoš se toho ale nezalekl, držel si sveřepě linku, takže ho příště pravděpodobně uvidíme buď křepčit na nafukovacím jednorožci nebo jako soutěžícího ve studiu. Jen se divím, že mu paní šipkařka neokopala na Blažkovi poklopec. ()

KlaraHylova

Napad to byl dobrej, ale pravdou je, ze ne kazdy ma chytre telefony a byl schopny si stahnout aplikaci, pres kterou se dalo soutezit. Pro tyto lidi pak soutez nemohla byt atraktivni. Po par dilech me to prestalo bavit ()

PowPow

Moderátoři to zvládají, soutěžící také nejsou hloupí, ale ty experimenty to ničí. Rekordmani, které si tam zvou, jsou zajímaví, jenže ty otázky jsou k ničemu, protože obvykle můžete max náhodně střílet od pasu, nelze to nijak logicky nebo znalostmi odvodit, a výsledek je tak o štěstí. V rámci TV soutěží je Prima momentálně ale stejně nejvýš - na ČT je to většinou nudné, na Nově přihlouplé estrády, o stoce na Barrandově ani nemluvím - takže je tahle soutěž na naše prostředí dobrá. ()