Dramatická rekonštrukcia tragickej smrti mladej učiteľky. Mladý riaditeľ malej dedinskej školy v snahe dostať sa v spoločenskom rebríčku o niekoľko stupienkov vyššie zavraždí manželku kvôli milenke, ktorá mu môže pomôcť v jeho ambíciách. (RTVS)

sportovec

Tento kriminální případ dává vyniknout jak Júliu Vaškovi, tak Ivanu Letkovi i režiséru Ernestu Stredňanskému; své místo v příběhu však zvládají i ostatní herci. K přednostem televizní inscenace (proto ta úspornost provedení) patří i scénář. Slovenská televize si měla k čemu gratulovat a náhodný není ani rok výroby, rok svobodomyslného Pražského jara. Citlivě a zdařile je zaznamenán i mravní rozpad, který provázel dobový deklarativní a stále frázovitější boj o nového člověka. ()

Flego

Divák sleduje statické vyšetrovanie v podobe výsluchov a dotvára si obraz rodiny, kde prišlo k tragickej smrti. Slušnému spracovaniu pomáhajú aj herci. Druhý komentár. ()

PatoP

Veľmi presné vykreslenie prípadu, ktorý sa stal na začiatku 60-tych rokov v jednej podtatranskej obci. Mám to z prvej ruky od našej staršej pani susedky, ktorej manžel - lekár bol bezprostredne po vražde na obhliadke tela obete. Sama pani netušila, že tento prípad bol v televízii natočený. Ťažko povedať, či sa to niekedy vo vysielaní vôbec objavilo. Možno až teraz, vďaka dramaturgom z Trojky. ()

Hombre8

Letko s Vaškem odehráli velmi dobrý part, ale jinak to byl v podstatě jen hraný dokument o jednom kriminálním případu. Body tedy hlavně za ně. ()