Maraš (Miloš Biković) je na první pohled sympatický mladík. Nedávno se odstěhoval od rodičů a se svou dívkou Sofijí (Jovana Stojilković) si pořídil byt v centru Bělehradu. Srší energií a umí vydělat peníze. Bohužel, pouze nelegálně. Pracuje pro gang zlodějů aut, kterému šéfuje ostřílený mafián Car (Dragan Bjelogrlić). Ten se v branži udržel mnoho let díky své opatrnosti a díky tomu, že vždy ctil nepsaná pravidla mafie. Ve chvíli, kdy se stal dědečkem a začíná pomýšlet na "důchod", se ale díky Marašově neuváženému činu dostává do konfliktu s bělehradským narkobaronem Golubem (Nebojša Glogovac) i s policií, kterou Golub ovládá. Lehkovážný Maraš využil nečekané příležitosti a ukradl černý mercedes s bulharskou poznávací značkou. Tím dostal do problémů jak sebe, tak Cara a celý jeho gang. Na mercedes napěchovaný heroinem totiž netrpělivě čekal Golub... (Balkanfilm)

Saur.us

Gangsterka z Balkánu v hollywoodském stylu. Světe div se, dopadlo to mnohem lépe než podobně zamýšlený Jáklův Kajínek. A hlavně nechyběl ani specifický černý humor, nějaká ta pička materina a dost se divím, že amící už nepracují na remaku. Místo Bulharů Mexikánci a místo Bělehradu Los Angeles. ()

Skawin

Úžasná podívaná, znamenitě natočené scény, výborná hudba. Na mě tedy místy příliš krvavé, ale to prostě k takovému filmu patří. Viděno v Šumperku v rámci Filmového klubu. Bylo nás tam asi 7 i s uvaděčkami... ()

mi-ib

Akce, zápletka a prostředí parádní. Místy trochu nelogické chování, ale jako upoutávka k seriálu velmi slušné. ()

Mamlas

Drámíčko, trochu i thriller, o dementním bezmozkovi, co krade auta. Taky tam účinkují 2 skupiny gangsterů. Jedni drogy prodávají, druzí kupují. Tahle zjištění mě stála hodinu života, než jsem to z téhle chaotické zmatlaniny pochopil, z toho prvních 35 minut bylo zcela zbytečných a o ničem, už jsem to skoro vypnul. Jinak všechny postavy jsou jeden zmrd vedle druhého, fandit není komu. S přetáčením se to dalo dodívat, ale mohlo to být o hoďku a půl kratší. (35%) ()

solisoli

Gangsterský, akčný, kriminálny príbeh poriadne hustý, nie len udalosťami, ale aj celým priebehom, že sa to ledva stíhalo vnímať. Hádam až v polovici sa dalo identifikovať o kom a čom všetkom tam išlo. Potom už Srbskému Jamesovi Bondovi Marašovi padala karta, ako v pokri, až do momentu kedy, Golubov plešatý zabijak s namierenou zbraňou na Maraša čakal, kým ho on zastrelí. Skvelá hudba, prirodzené postavy, divoká jazda a stupňované napätie až do poetického konca. K tomu potešila pôsobnosť skorumpovanej Polícii, baby a tým pádom, do akčnej kompletky nechybovalo temer nič. ()

DonBraso

Na slabší čtyři hvězdy.Co mně celou dobu chybělo byla surovost snímku.Maraš prostě ukradne špatný auto,který zrovna patří mafiánovy,který ovládá i zkorumpovaný policajty.Vlastně vše si člověk přečte v obsahu filmu zde nahoře,ale co snímek má je tempo od půlky filmu.Divák těžce chce fandit i někomu,kdo zrovna krade auta,ale jiná kladná postava tu není.Někoho možná potěší postava Srdjan Todoroviče,který hrál u nás tak známém filmu Srbski film,našeho Miloše:)Je to s podivem,ale pro mě to byl kultovní exploit,zde se jelo na tu mojí milovanou notu drog a gangů,jen doopravdy chybělo,aby to mělo větší odpal.Honičky jsou bohužel nevýrazné,jedna přestřelka taky člověka nenadchne,protože není natočena bůhví co,ale pořád to má naštěstí tu balkánskou krev.Příběh některak nevybočuje a nesnaží se nějakým twistem diváka uhranout,což je fajn,ale já bych to uvítal.Další díl už mně přijde zbytečný,protože v tomhle měřítku Maraš vlastně nemá moc co s odplatou,když policajti byly i trochu na jeho straně.Pravda některý postavy jsou absolutně nevysvětlené a to hlavně ta,kdy si tam frajer akorát porcoval nějakýho kance.Postava dvě minuty a víte o ní lautr hovno,přitom je to opět nějaký mafiánský zvíře.Jsou tam chybky,kdy i Maraš z ničehonic v jeden střih je najednou v autě,je najednou na jiném místě,který by v jiným filmu hledal půl hodiny.Trochu berlička,ale chápu,že čas tlačil,protože i něco přes dvě hodinky je dost.Čekal jsem více a dostal jsem solidní nadprůměrnou honičku o jednom Mercedesu.75% ()

JohnCoffe

Bohužel jsem se před projekcí začetl do zdejších hodnocení filmu. I přesto se jedná o kvalitní gangsterku ze světa srbského podsvětí. Marash je týpek a chtěl bych s ním kámošit :-). Jebem Ti pičku materinu ! ()

srolyma

Srbská variace na klasické téma, kdy nic netušící malý zlodějíček ukradne nějakou věc (v tomto případě auto) a v té věci je jako na potvoru i něco navíc (třeba drogy). Nešťastník se na tom snaží co nejvíc vytřískat, ale jenom dostává sebe a své okolí do čím dál větších problémů, protože drogová mafie, to není zrovna vzor empatie a vstřícný partner na vyjednávání. Nebylo to špatné. Sice nic nového pod sluncem, ale šlo to. ()

Kushina

Je vidět, že východní země dokáží natočit dobrý krimi thriller. Marash mě nejdřív zaujal tím, jak byl chytrý, pak mě hrozně sral jak byl debilní, ale díky bohu se mu zase rozsvítilo a byl chytrý. Film kde se dost střílelo a zabíjelo a zároveň do konfliktu o jedno stupidní auto byla zatažených snad 50 lidí a různé gangy. Film prostě ani během 130 min nemá pasáže, kde by se člověk fakt nudil a chtěl to vypnout, což je obdivuhodné. 70% ()

the_weaver

Korupcija je Srbija↵  Prvá polovica tejto srbskej gangsterky je veľmi pozvoľný rozbor slabo fungujúcich rodinných vzťahov mladých gangsterov (pomocou "domáceho videa" zo svadby, návštevy rodičov či montáže poličky) prelínaný súbojmi o skyvu chleba v podaní nádejného autíčkara Maraša so zopár misiami z GTA (tj. krádežami áut).↵  V druhom leveli už ide trochu viac do tuhého, ničoho dychberúceho sa však nedočkáte. Počas poľovačky krvilačnej mafiánskej mačky na sprvoti namyslenú autíčkarskú myš si dokonca neužijete ani štipku humoru, iba hromadu kuraciny v scenári (neviem, čo tí Srbi na nej vidia :). Level končí ako Kill Frenzy misia v GTA, ale poraziť mafiu by v skutočnosti bolo oveľa ťažšie. Keby pri tom aspoň zahynul aj náš vzbúrenec, tak to mohlo byť symbolické. Tretiu hviezdičku tak zachraňuje vzorový výsmech skorumpovaného policajného dôstojníka do očí divákov TV spravodajstva, z ktorého však slovenského diváka rýchlo zamrazí paralela s vystúpeniami nášho (chvalabohu už bývalého) policajného prezidenta Gašpara. ()

mdf

Srbská gangsterka docela překvapila.Zloději aut se ocitnou ve spárech drogové mafie.Svižné,napínavé i nějaká ta akce.Na balkán slušný počin. ()

NinetyOne

Dle samotných Srbů to nejnapínavější a nejkvalitnější, co se na prostorech bývalé Jugoslávie kdy natočilo. Po nevídaném úspěchu v únoru 2020 přichází rovnou seriálová verze Jižního větru, která dějově navazuje na první film. Ten dostal výborné herecké obsazení, chytlavý soundtrack a napínavé zpracování. Ve filmu nenajdete žádné hollywoodské manýry - naopak - příběh a chování postav je naprosto přesnou kopií toho, jak to na Balkáně funguje. Drogové podsvětí v jihovýchodní Evropě dostalo zatím své nejvěrohodnější zpracování. 90% ()