Nejlepší přátelé Toni a Paul se na 100 dnů vzdají díky sázce všeho, co vlastní. Každý den dostanou jednu ze svých věcí zpět. Během této výzvy si možná uvědomí, že jediné, bez čeho nelze žít, je přátelství. (Bioscop)

jimik13

Nikdy bych neočekával od Německé komedie takto příjemné překvapení. Scénář dává smysl a pointa na závěr je vskutku k zamyšlení a dodává celému filmu šmrnc. Rozhodně příjemné překvapení. ()

vladi3

clovek sa sem tam zasmeje... film neurazi, ale nemam rada tieto hipsterske prudy... hlavni protagonisti nemali ani za mak charizmy... ()

Bunufi

Přátelství a „minimalismus“. Komedie s poselstvím, že život nelze měřit podle množství majetku, ale naopak lze měřit podle síly přátelství. Film ve své podstatě varuje před slepou důvěřivostí, ať už ve vztahu k modernímu světu či k okolí, a poukazuje na kruté praktiky v businessu. Samotný film se na první pohled může jevit jako lehká komediální oddechovka, nicméně s odstupem času si divák uvědomuje, že vzkaz, který se film snaží předat stojí za pozornost k zamyšlení. ()

soukyd33 odpad!

No to je blbost. Ještě že jsem na tohle nešel do kina. Mohla to být dobrá komedie, ale je z toho propadák. Nezasmál jsem se ani jednou. 👎🙄 Celkem nuda na komedii. Nedoporučuji. Nedokoukáno do konce! 👎 Hvězdiček 0 ()

SantaCruz

Tož takové nemastné, neslané. Suroviny byly na pohled dobře vybrané, ale některých bylo moc a některé zase rozvařené. Přitom recept a slibovaná chuť byli slibné. ()

Nessak

Ano - nemám rád německou filmovou tvorbu, ale existují úžasné výjimky: Klepání na nebeskou bránu, Kohout na víně, Fakjů pane učiteli. Bez věcí nad věcí není tou výjimkou. Mohla to být prča, ale tvůrci se rozhodli pro morálně správnou cestu - takže nuda s minimem vtipu. Škoda ()

rationibus

Milý oddychový film so sympatickou ústrednou dvojicou a humorom, ktorý nikdy neskĺzol do trápnosti. Ale po jeho pozretí som sa aj zamyslela, či by mi stačilo ku životu 100 vecí, a ak áno, ktoré by to boli. ()

Kodousek

Fajn film na sobotní večer, když v telce ničevod 🤣. Asi nejlepší je pokoukáníčko na Schweighoferovi 'česnečky' a tím zábava končí. Není to úplně zlé. Řekla bych prostě jen typicky německé stejně jako Nejkrásnější den se stejnou dvojicí truhlíků Fitz/Schweighofer. Und Schluss. ()

stefaton

O německé kinematografii nemám vysoké mínění, natož o komedii. Překombinované, přeplněné nápady a vypočítané na efekt, sexistické: každých 10 minut nahý chlap. Přitom ne všechno do sebe zapadalo. Oproti tomu About time je opravdový skvost! ()

medveed

Komediální příběh, díky kterému si možná uvědomíte, kolika, mnohdy nadbytečnými věcmi, se obklopujeme... a že chytrý telefon je dobrý sluha, ale zlý pán. Milé překvapení z německé produkce. Bavil jsem se. 80% ()

TadashiCZ

Pokud někdo jde na čistou komedii, tak neodstane, co očekává, ale jinak je dojem z filmu překvapivě dobrý. Základní princip sázky je fajn, vtipných momentů v první půlce je víc, ale vážnější a citlivější nota v druhé půlce ukazuje víc než nespokojenost s konzumem. Jde víc do hloubky v tom, co nás žene dál. Co potřebujeme pro svůj život. Vtipnou a lehkou formou, ale možná právě proto to funguje. Nehraje si to na spásný film. Chce hlavně pobavit, ale i něco v člověku nechat. ()

vinducha

Suprový nápad a skvělé zpracování od našich západních sousedů. Když si člověk pomyslí , bez kolika zbytečností bychom se vlastně v každodenním životě obešli. ()

Jardatekk

Tento film má hlubší myšlenku než si asi většina myslí. Ono to je hodně o tom , že je doba konzumu a člověk se u mí uspokojit jne pomíjívými věcmi a nikoli sám sebou. Už se neumí radovat z maličkosít, prožívat lásku a radost a žije jen a jen hmotně nikoli duševně. Za mě super! :) ()

camomilla odpad!

Podle zdejsiho hodnoceni mam pocit, jakobych koukala na uplne jiny film. Zajimava myslenka zpitvorena do takove traparny, ze jsem to musela po 20 min. vypnout ()

Eboshy

Jen konzumní štětky to ohodnotí záporně. Bezva vtipy i když pár z nich bylo trochu slabších a prospělo by prostříhání. Nicméně skvělý herci, neustále se nabalující zápletka, originalita modernost a naprosto dokonalá myšlenka. Lidé, kteří nevědí nic o fast fashion, reklamách a minimalismu budou mít trochu problém najít pointu. Avšak film dokáže úžasně inspirovat a téměř v každé scéně je skryto nejedno poselství. ()